2020 Avrupa Su Sporları Şampiyonası

2020 Avrupa Su Sporları Şampiyonası'nın 11-24 Mayıs 2020 tarihleri ​​arasında Macaristan'ın Budapeşte kentinde yapılması planlandı. Ancak COVID-19 salgını nedeniyle etkinliğin 10-23 Mayıs 2021 tarihlerine  ertelendiği açıklandı. 
Ev Sahibi Şehir Budağeşte, Macaristan
Tarih 10–23 Mayıs 2021
Arenalar Danube Arena (Yüzme, Atlama, Artistik Yüzme)
Lupa Lake (Açık Suda Yüzme)

Program

  • Yüzme : 17–23 Mayıs
  • Atlama : 10–16 Mayıs
  • Açık Suda Yüzme: 12–16 Mayıs
  • Artistik Yüzme: 10–14 Mayıs

Toplam Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam Madalya
1Rusya2091342
2Büyük Britanya1213732
3İtalya10142044
4Ukrayna75214
5Hollanda65112
6Macaristan54615
7Almanya52411
8Fransa25310
9İspanya1427
10Yunanistan1236
11Romanya
Finlandiya
1102
13İsveç1034
14İsrail1012
15Çek Cumhuriyeti1001
16İsviçre0314
17Belarus0224
18Avusturya0123
19Danimarka0112
20Polonya
Bulgaristan
0101
22Litvanya0011

Yüzme

Erkekler Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestAri-Pekka Liukkonen (Finlandiya)Ben Proud (Büyük Britanya)Kristian Golomeev (Yunanistan)
100 m serbestKliment Kolesnikov (Rusya)Alessandro Miressi (İtalya)Andrey Minakov (Rusya)
200 m serbestMartin Malyutin (Rusya)Duncan Scott (Büyük Britanya)Thomas Dean (Büyük Britanya)
400 m serbestMartin Malyutin (Rusya)Felix Auböck (Avusturya)Danas Rapšys (Litvanya)
800 m serbestMykhailo Romanchuk (Ukrayna)Gregorio Paltrinieri (İtalya)Gabriele Detti (İtalya)
1500 m serbestMykhailo Romanchuk (Ukrayna)Gregorio Paltrinieri (İtalya)Domenico Acerenza (İtalya)
50 m sırtüstüKliment Kolesnikov (Rusya)Robert Glință (Romanya)Hugo González (İspanya)
100 m sırtüstüRobert Glință (Romanya)Hugo González (İspanya)Apostolos Christou (Yunanistan)
Yohann Ndoye Brouard (Fransa)
200 m sırtüstüEvgeny Rylov (Rusya)Luke Greenbank (Büyük Britanya)Roman Mityukov (İsviçre)
50 m kurbağalamaAdam Peaty (Büyük Britanya)Ilya Shymanovich (Belarus)Nicolò Martinenghi (İtalya)
100 m kurbağalamaAdam Peaty (Büyük Britanya)Arno Kamminga (Hollanda)James Wilby (Büyük Britanya)
200 m kurbağalamaAnton Chupkov (Rusya)Arno Kamminga (Hollanda)Erik Persson (İsveç)
50 m kelebekSzebasztián Szabó (Macaristan)Andriy Govorov (Ukrayna)Andrey Zhilkin (Rusya)
100 m kelebekKristóf Milák (Macaristan)Josif Miladinov (Bulgaristan)James Guy (Büyük Britanya)
200 m kelebekKristóf Milák (Macaristan)Federico Burdisso (İtalya)Tamás Kenderesi (Macaristan)
200 m bireysel karışıkHugo González (İspanya)Jérémy Desplanches (İsviçre)Alberto Razzetti (İtalya)
400 m bireysel karışıkIlya Borodin (Rusya)Alberto Razzetti (İtalya)Max Litchfield (Büyük Britanya)
4×100 m serbest bayrakRusya
Andrey Minakov 
Aleksandr Shchegolev 
Vladislav Grinev 
Kliment Kolesnikov
Büyük Britanya
Thomas Dean 
Matthew Richards
James Guy 
Duncan Scott
İtalya
Alessandro Miressi 
Lorenzo Zazzeri
Thomas Ceccon 
Manuel Frigo
4×200 m serbest bayrakRusya
Andrey Minakov 
Aleksandr Shchegolev
Vladislav Grinev
Kliment Kolesnikov
Büyük Britanya
Thomas Dean
Matthew Richards
James Guy
Duncan Scott 
İtalya
Alessandro Miressi
Lorenzo Zazzeri
Thomas Ceccon
Manuel Frigo
4×100 m karışık bayrakBüyük Britanya
Luke Greenbank 
Adam Peaty
James Guy
Duncan Scott
Rusya
Kliment Kolesnikov
Kirill Prigoda
Mikhail Vekovishchev
Andrey Minakov
İtalya
Thomas Ceccon
Nicolò Martinenghi
Federico Burdisso
Alessandro Miressi
Kadınlar Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestRanomi Kromowidjojo (Hollanda)Pernille Blume (Danimarka)
Katarzyna Wasick (Polonya)
100 m serbestFemke Heemskerk (Hollanda)Marie Wattel (Fransa)Anna Hopkin (Büyük Britanya)
200 m serbestBarbora Seemanová (Çek Cumhuriyeti)Federica Pellegrini (İtalya)Freya Anderson (Büyük Britanya)
400 m serbestSimona Quadarella (İtalya)Anna Egorova (Rusya)Boglárka Kapás (Macaristan)
800 m serbestSimona Quadarella (İtalya)Anastasiya Kirpichnikova (Rusya)Anna Egorova (Rusya)
1500 m serbestSimona Quadarella (İtalya)Anastasiya Kirpichnikova (Rusya)Martina Caramignoli (İtalya)
50 m sırtüstüKira Toussaint (Hollanda)Kathleen Dawson (Büyük Britanya)Maaike de Waard (Hollanda)
100 m sırtüstüKathleen Dawson (Büyük Britanya)Margherita Panziera (İtalya)Maria Kameneva (Rusya)
200 m sırtüstüMargherita Panziera (İtalya)Cassie Wild (Büyük Britanya)Katalin Burián (Macaristan)
50 m kurbağalamaBenedetta Pilato (İtalya)Ida Hulkko (Finlandiya)Yuliya Efimova (Rusya)
100 m kurbağalamaSophie Hansson (İsveç)Arianna Castiglioni (İtalya)Martina Carraro (İtalya)
200 m kurbağalamaMolly Renshaw (Büyük Britanya)Lisa Mamie (İsviçre)Yuliya Efimova (Rusya)
50 m kelebekRanomi Kromowidjojo (Hollanda)Mélanie Henique (Fransa)Emilie Beckmann (Danimarka)
100 m kelebekAnna Ntountounaki (Yunanistan)
Marie Wattel (Fransa)
Louise Hansson (İsveç)
200 m kelebekBoglárka Kapás (Macaristan)Katinka Hosszú (Macaristan)Svetlana Chimrova (Rusya)
200 m bireysel karışıkAnastasia Gorbenko (İsrail)Abbie Wood (Büyük Britanya)Katinka Hosszú (Macaristan)
400 m bireysel karışıkKatinka Hosszú (Macaristan)Viktória Mihályvári-Farkas (Macaristan)
Aimee Willmott (Büyük Britanya)
4×100 m serbest bayrakBüyük Britanya
Lucy Hope 
Anna Hopkin 
Abbie Wood 
Freya Anderson
Hollanda
Ranomi Kromowidjojo
Kira Toussaint
Marrit Steenbergen 
Femke Heemskerk
Fransa
Marie Wattel
Charlotte Bonnet 
Anouchka Martin 
Assia Touati
4×200 m serbest bayrakBüyük Britanya
Lucy Hope
Tamryn van Selm
Holly Hibbott
Freya Anderson
Macaristan
Zsuzsanna Jakabos
Fanni Fábián
Laura Veres
Boglárka Kapás
İtalya
Stefania Pirozzi
Sara Gailli 
Simona Quadarella
Federica Pellegrini
4×100 m karışık bayrakBüyük Britanya
Kathleen Dawson
Molly Renshaw
Laura Stephens
Anna Hopkin
Rusya
Maria Kameneva
Yuliya Yefimova
Svetlana Chimrova
Arina Surkova
İtalya
Margherita Panziera
Arianna Castiglioni
Elena Di Liddo
Federica Pellegrini
Karışık Bayrak Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
4×100 m karışık serbest bayrakBüyük Britanya
Duncan Scott
Thomas Dean
Anna Hopkin
Freya Anderson
Hollanda
Stan Pijnenburg
Jesse Puts
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
İtalya
Alessandro Miressi
Thomas Ceccon
Federica Pellegrini
Silvia Di Pietro
4×200 m karışık serbest bayrakBüyük Britanya
Thomas Dean
James Guy
Abbie Wood
Freya Anderson
İtalya
Stefano Ballo
Stefano Di Cola
Federica Pellegrini
Margherita Panziera
Rusya
Aleksandr Shchegolev
Aleksandr Krasnykh
Anna Egorova
Anastasiya Kirpichnikova
4×100 m karışık karışık bayrakBüyük Britanya
Kathleen Dawson
Adam Peaty
James Guy 
Anna Hopkin
Hollanda
Kira Toussaint
Arno Kamminga
Nyls Korstanje
Femke Heemskerk
İtalya
Margherita Panziera
Nicolò Martinenghi
Elena Di Liddo
Alessandro Miressi

Atlama

Erkekler Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1 m springboardPatrick Hausding (Almanya)Jack Laugher (Büyük Britanya)Giovanni Tocci (İtalya)
3 m springboardEvgeny Kuznetsov (Rusya)Nikita Shleikher (Rusya)Martin Wolfram (Almanya)
3 m springboard synchroAlmanya
Patrick Hausding
Lars Rüdiger
Rusya
Evgeny Kuznetsov
Nikita Shleikher
Ukrayna
Oleksandr Gorshkovozov
Oleg Kolodiy
10 m platformAleksandr Bondar (Rusya)Tom Daley (Büyük Britanya)Viktor Minibaev (Rusya)
10 m platform synchroBüyük Britanya
Tom Daley
Matty Lee
Rusya
Aleksandr Bondar
Viktor Minibaev
Almanya
Timo Barthel
Patrick Hausding
Kadınlar Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
1 m springboardElena Bertocchi (İtalya)Michelle Heimberg (İsviçre)Chiara Pellacani (İtalya)
3 m springboardTina Punzel (Almanya)Chiara Pellacani (İtalya)Emma Gullstrand (İsveç)
3 m springboard synchroAlmanya
Lena Hentschel
Tina Punzel
İtalya
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
Rusya
Uliana Kliueva
Vitaliia Koroleva
10 m platformAnna Konanykhina (Rusya)Yulia Timoshinina (Rusya)Andrea Spendolini-Sirieix (Büyük Britanya)
10 m platform synchroRusya
Ekaterina Beliaeva
Yulia Timoshinina
Büyük Britanya
Eden Cheng
Lois Toulson
Ukrayna
Kseniia Bailo
Sofiia Lyskun
Karışık Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Karışık 3 m springboard synchroİtalya
Chiara Pellacani
Matteo Santoro
Almanya
Tina Punzel
Lou Massenberg
Rusya
Vitaliia Koroleva
Ilia Molchanov
Karışık 10 m platform synchroUkrayna
Kseniia Bailo
Oleksii Sereda
Büyük Britanya
Noah Williams
Andrea Spendolini-Sirieix
Rusya
Ekaterina Beliaeva
Viktor Minibaev
TakımRusya
Kristina Ilinykh
Evgeny Kuznetsov
Ekaterina Beliaeva
Viktor Minibaev
İtalya
Chiara Pellacani
Andreas Sargent Larsen
Sarah Jodoin di Maria
Riccardo Giovannini
Almanya
Tina Punzel
Patrick Hausding
Christina Wassen
Lou Massenberg

Açık Suda Yüzme

Erkekler Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
5 kmGregorio Paltrinieri (İtalya)Marc-Antoine Olivier (Fransa)Dario Verani (İtalya)
10 kmGregorio Paltrinieri (İtalya)Marc-Antoine Olivier (Fransa)Florian Wellbrock (Almanya)
25 kmAxel Reymond (Fransa)Matteo Furlan (İtalya)Kirill Abrosimov (Rusya)
Kadınlar Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
5 kmSharon van Rouwendaal (Hollanda)Giulia Gabbrielleschi (İtalya)Océane Cassignol (Fransa)
10 kmSharon van Rouwendaal (Hollanda)Anna Olasz (Macaristan)Rachele Bruni (İtalya)
25 kmLea Boy (Almanya)Lara Grangeon (Fransa)Barbara Pozzobon (İtalya)
Karışık Yarışma Sonuçları
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Takımİtalya
Rachele Bruni
Giulia Gabbrielleschi
Gregorio Paltrinieri
Domenico Acerenza
Almanya
Lea Boy
Leonie Beck
Rob Muffels
Florian Wellbrock
Macaristan
Réka Rohács
Anna Olasz
Dávid Betlehem
Kristóf Rasovszky

Sekronize Yüzme

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Solo free routineVarvara Subbotina (Fransa)Marta Fiedina (Ukrayna)Evangelia Platanioti (Yunanistan)
Solo technical routineMarta Fiedina (Ukrayna)Evangelia Platanioti (Yunanistan)Vasilina Khandoshka (Belarus)
Duet free routineRusya
Svetlana Kolesnichenko
Svetlana Romashina
Ukrayna
Marta Fiedina
Anastasiya Savchuk
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
Duet technical routineRusya
Svetlana Kolesnichenko
Svetlana Romashina
Ukrayna
Marta Fiedina
Anastasiya Savchuk
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
Team free routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Marta Fiedina
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Kseniya Sydorenko
Yelyzaveta Yakhno
İspanya
Abril Conesa
Berta Ferreras
Meritxell Mas
Alisa Ozhogina
Paula Ramírez
Sara Saldaña
Iris Tió
Blanca Toledano
İsrail
Eden Blecher
Shelly Bobritsky
Maya Dorf
Noy Gazala
Catherine Kunin
Nikol Nahshonov
Ariel Nassee
Polina Prikazchikova
Team technical routineRusya
Vlada Chigireva
Marina Goliadkina
Veronika Kalinina
Svetlana Kolesnichenko
Polina Komar
Svetlana Romashina
Alla Shishkina
Maria Shurochkina
Ukrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Marta Fiedina
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Kseniya Sydorenko
Yelyzaveta Yakhno
İspanya
Ona Carbonell
Berta Ferreras
Meritxell Mas
Alisa Ozhogina
Paula Ramírez
Sara Saldaña
Iris Tió
Blanca Toledano
Combination routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Kseniya Sydorenko
Yelyzaveta Yakhno
Yunanistan
Maria Alzigkouzi Kominea
Eleni Deligianni
Eleni Fragkaki
Krystalenia Gialama
Pinelopi Karamesiou
Zoi Karangelou
Danai Kariori
Andriana Misikevych
Georgia Vasilopoulou
Violeta Zouzouni
Belarus
Vera Butsel
Marharyta Kiryliuk
Hanna Koutsun
Yana Kudzina
Kseniya Kuliashova
Anastasiya Navasiolava
Valeryia Puz
Anastasiya Suvalava
Kseniya Tratseuskaya
Aliaksandra Vysotskaya
Highlights routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Anna Nosova
Kateryna Reznik
Anastasiya Savchuk
Alina Shynkarenko
Kseniya Sydorenko
Yelyzaveta Yakhno
Belarus
Vera Butsel
Marharyta Kiryliuk
Hanna Koutsun
Yana Kudzina
Kseniya Kuliashova
Anastasiya Navasiolava
Valeryia Puz
Anastasiya Suvalava
Kseniya Tratseuskaya
Aliaksandra Vysotskaya
Macaristan
Niké Barta
Katalin Csilling
Linda Farkas
Boglárka Gács
Lilien Götz
Hanna Hatala
Szabina Hungler
Adelin Regényi
Luca Rényi
Anna Viktória Szabó
Mixed free routineRusya
Olesya Platonova
Aleksandr Maltsev
İspanya
Emma García
Pau Ribes
İtalya
Nicolò Ogliari
Isotta Sportelli
Mixed technical routineRusya
Mayya Gurbanberdieva
Aleksandr Maltsev
İspanya
Emma García
Pau Ribes
İtalya
Nicolò Ogliari
Isotta Sportelli
20182022

Avrupa Yüzme ŞampiyonasıAvrupa Atlama ŞampiyonasıYüzme Arşiv SayfasıSenkronize YüzmeAçık Suda Yüzme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.