2020 Africa Uluslar Şampiyonası / Kamerun

Afrika Ulusları Şampiyonası (CHAN 2020 olarak da anılır) olarak bilinen Afrika Uluslar Şampiyonası, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından özel olarak ülkelerinde oynayan oyuncuların yer aldığı ve iki yılda bir düzenlenen bir futbol turnuvası. Turnuva başlangıçta 4 – 25 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında Kamerun’da yapılması planlamış fakat CAF, 17 Mart 2020’de COVID-19 salgını nedeniyle turnuvanın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurmuştu. 30 Haziran’da CAF, turnuvanın 16 January – 7 February 2021 tarihleri arasında yapılmasını kararlaştırdı.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kamerun21102-14Çeyrek Final
2Mali21102-14Çeyrek Final
3Burkina Faso21013-23
4Zimbabwe20021-40
16 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéKamerun1-0
Salomon Charles Banga
Zimbabwe
16 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéMali1-0
Siaka Bagayoko
Burkina Faso
20 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéKamerun1-1
Salomon Charles Banga / Issaka Samake
Mali
20 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéBurkina Faso3-1
Issouf Sosso, Claver Kiendrebeogo, Issiaka Ouedraogo / Partron Jaure
Zimbabwe
24 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéBurkina FasoKamerun
24 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaZimbabweMali

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1DR Congo21102-14Çeyrek Final
2Libya20201-12Çeyrek Final
3Niger20201-22
4Congo20111-21
17 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaLibya0-0Niger
17 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaDR Congo1-0
Chico Kabaza
Congo
21 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaLibya1-1
Muetaz Husayn / Ernest Luzolo Sita
DR Congo
21 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaCongo1-1
Prince Mouandza Mapata / Mossi Issa Moussa
Niger
25 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaCongoLibya
25 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéNigerDR Congo

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fas21101-04Çeyrek Final
2Togo21012-23Çeyrek Final
3Rwanda20200-02
4Uganda20111-21
18 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaFas1-0
Yahya Jabrane
Togo
18 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaRwanda0-0Uganda
22 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaFas0-0Rwanda
22 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaUganda1-2
Saidi Kyeyune / Paul Mbowa (k.k.), Richard Nane
Togo
26 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaUgandaFas
26 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeTogoRwanda

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Gine11003-03Çeyrek Final
2Zambiya11002-03Çeyrek Final
3Tanzanya10010-20
4Namibya10010-30
19 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeZambiya2-0
Collins Sikombe, Emmanuel Chabula
Tanzanya
19 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeGine3-0
Yakhouba Gragna Barry (2), Maorlaye Sylla
Namibya
23 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeZambiyaGine
23 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeNamibyaTanzanya
27 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeNamibyaZambiya
27 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaTanzanyaGine

Eleme Aşaması

Çeyrek Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
30 Ocak 2021Stade Ahmadou Ahidjo, YaoundéA1B2
31 Ocak 2021Japoma Stadium, DoualaB1A2
31 Ocak 2021Limbe Stadium, LimbeC1D2
30 Ocak 2021Stade de la Réunification, DoualaD1C2

Yarı Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
03 Şubat 2021Japoma Stadium, Douala
03 Şubat 2021Limbe Stadium, Limbe

3/4 Maçı

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
06 Şubat 2021Stade de la Réunification, Douala

Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
07 Şubat 2021Stade Ahmadou Ahidjo, Yaoundé
20192020

Afrika Ulusal Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir