2020–21 UEFA Nations League

Dates League phase:
3 September – 17 November 2020
Nations League Finals:
TBD
Relegation play-outs:
24–29 March 2022
Teams 55

League A

Group A1

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Italy63307-212Qualification to Nations League Finals
2Netherlands63217-411
3Poland62136-67
4Bosnia and Herzegovina60244-112Relegation to League B
04-09-2020Stadio Artemio Franchi, FlorenceItaly1-1
Stefano Sensi / Edin Dzeko
Bosnia and Herzegovina
04-09-2020Johan Cruyff Arena, AmsterdamNetherlands1-0
Steven Bergwijn
Poland
07-09-2020Bilino Polje, ZenicaBosnia and Herzegovina1-2
Haris Hajradinovic / Kamil Glik, Kamil Grosicki
Poland
07-09-2020Johan Cruyff Arena, AmsterdamNetherlands0-1
Nicolo Barella
Italy
11-10-2020Bilino Polje, ZenicaBosnia and Herzegovina0-0Netherlands
11-10-2020Stadion Energa Gdańsk, GdańskPoland0-0Italy
14-10-2020Stadio Atleti Azzurri d’Italia, BergamoItaly1-1
Lorenzo Pellegrini / Donny van de Beek
Netherlands
14-10-2020Stadion Miejski, WrocławPoland3-0
Robert Lewandowski (2), Karol Linetty
Bosnia and Herzegovina
15-11-2020Johan Cruyff Arena, AmsterdamNetherlands3-1
Georginio Wijnaldum (2), Memphis Depay / Smail Prevljak
Bosnia and Herzegovina
15-11-2020Stadio Città del Tricolore, Reggio EmiliaItaly2-0
Jorginho, Domenico Berardi 
Poland
18-11-2020Silesian Stadium, ChorzówPoland1-2
Kamil Jozwiak / Memphis Depay, Georginio Wijnaldum
Netherlands
18-11-2020Bilino Polje, ZenicaBosnia and Herzegovina0-2
Andrea Belotti, Domenico Berardi
Italy

Group A2

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Belgium650116-815Qualification to Nations League Finals
2Denmark63128-710
3England63127-410
4Iceland60063-170Relegation to League B
05-09-2020Laugardalsvöllur, ReykjavíkIceland0-1
Raheem Sterling
England
05-09-2020Parken Stadium, CopenhagenDenmark0-2
Jason Denayer, Dries Mertens
Belgium
08-09-2020King Baudouin Stadium, BrusselsBelgium5-1
Axel Witsel, Michy Batshuayi (2), Dries Mertens, Jeremy Doku
Iceland
08-09-2020Parken Stadium, CopenhagenDenmark0-0England
11-10-2020Wembley Stadium, LondonEngland2-1
Marcus Rashford, Mason Mount / Romelu Lukaku
Belgium
11-10-2020Laugardalsvöllur, ReykjavíkIceland0-3
Runar Mar Sigurjonsson (og), Christian Eriksen, Robert Skov
Denmark
14-10-2020Wembley Stadium, LondonEngland0-1
Christian Eriksen
Denmark
14-10-2020Laugardalsvöllur, ReykjavíkIceland1-2
Birkir Már Sævarsson / Romelu Lukaku (2)
Belgium
15-11-2020King Baudouin Stadium, BrusselsBelgium2-0
Youri Tielemans, Dries Mertens
England
15-11-2020Parken Stadium, CopenhagenDenmark2-1
Christian Eriksen (2) / Vidar Orn Kjartansson
Iceland
18-11-2020King Baudouin Stadium, BrusselsBelgium4-2
Youri Tielemans, Romelu Lukaku (2), Kevin de Bruyne / Thibault Courtois (og), Jonas Wind
Denmark
18-11-2020Wembley Stadium, LondonEngland4-0
Declan Rice, Mason Mount, Phil Foden (2)
Iceland

Group A3

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1France651012-516Qualification to Nations League Finals
2Portugal641112-413
3Croatia61059-163
4Sweden61055-133Relegation to League B
05-09-2020Estádio do Dragão, PortoPortugal4-1
Joao Cancelo, Diogo Jota, Joao Felix, Andre Da Silva / Bruno Petkoviç
Croatia
05-09-2020Friends Arena, SolnaSweden0-1
Kylian Mbapper
France
08-09-2020Stade de France, Saint-DenisFrance4-2
Antoine Griezmann, Dominik Livakovic (og), Dayotchanculle Upamecano, Olivier Giroud / Dejan Lovren, Josip Brekalo
Croatia
08-09-2020Friends Arena, SolnaSweden0-2
Cristiano Ronaldo (2)
Portugal
11-10-2020Stadion Maksimir, ZagrebCroatia2-1
Nikola Vlasic, Andrej Kramaric / Marcus Berg
Sweden
11-10-2020Stade de France, Saint-DenisFrance0-0Portugal
14-10-2020Stadion Maksimir, ZagrebCroatia1-2
Nikola Vlašić / Antoine Griezmann, Kylian Mbappé
France
14-10-2020Estádio José Alvalade, LisbonPortugal3-0
Bernardo Silva, Diogo Jota (2)
Sweden
14-11-2020Estádio da Luz, LisbonPortugal0-1
NGolo Kante
France
14-11-2020Friends Arena, SolnaSweden2-1
Dejan Kulusevski, Marcus Danielson / Marcus Danielson (og)
Croatia
17-11-2020Stadion Poljud, SplitCroatia2-3
Mateo Kovacic (2) / Ruben Dias (2), Joao Felix
Portugal
17-11-2020Stade de France, Saint-DenisFrance4-2
Olivier Giroud (2), Benjamin Pavard, Kingsley Coman / Viktor Claesson, Robin Quaison
Sweden

Group A4

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Spain632113-311Qualification to Nations League Finals
2Germany623110-139
3Ukraine52035-106
4Switzerland50326-83Relegation to League B
03-09-2020Mercedes-Benz Arena, StuttgartGermany1-1
Timo Werner / Jose Gaya
Spain
03-09-2020Arena Lviv, LvivUkraine2-1
Andriy Yarmolenko, Oleksandr Zinchenko / Haris Seferovic
Switzerland
06-09-2020Alfredo Di Stéfano, MadridSpain4-0
Sergio Ramos (2), Ansu Fati, Ferran Torres
Ukraine
06-09-2020St. Jakob-Park, BaselSwitzerland1-1
Silvan Widmer / İlkay Gündoğan
Germany
10-10-2020Alfredo Di Stéfano, MadridSpain1-0
Mikel Oyarzabal
Switzerland
10-10-2020NSC Olimpiyskiy Stadium, KyivUkraine1-2
Ruslan Malinovskiy / Matthias Ginter, Leon Goretzka
Germany
13-10-2020RheinEnergieStadion, CologneGermany3-3
Timo Werner, Kai Havertz, Serge Gnabry / Mario Gavranović (2), Remo Marco Freuler
Switzerland
13-10-2020NSC Olimpiyskiy Stadium, KyivUkraine1-0
Viktor Vitaliyovych Tsyhankov
Spain
14-11-2020Red Bull Arena, LeipzigGermany3-1
Leroy Sane, Timo Werner (2) / Roman Yaremchuk
Ukraine
14-11-2020St. Jakob-Park, BaselSwitzerland1-1
Remo Freuler / Gerard Moreno
Spain
17-11-2020La Cartuja, SevilleSpain6-0
Alvaro Morata, Ferran Torres (3), Rodri Hernandez, Mikel Oyarzabal
Germany
17-11-2020Swissporarena, LucerneSwitzerlandUkraine

Uluslar Ligi A Finalleri

League B

Group B1

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Austria64119-613Promotion to League A
2Norway631212-79
3Romania62228-98
4Northern Ireland60244-112Relegation to League C
04-09-2020Ullevaal Stadion, OsloNorway1-2
Erling Haland / Michael Gregoritsch, Marcel Sabitzer
Austria
04-09-2020Arena Națională, BucharestRomania1-1
George Puscas / Gavin Whyte
Northern Ireland
07-09-2020Wörthersee Stadion, KlagenfurtAustria2-3
Christoph Baumgartner, Karim Onisiwo / Denis Alibec, Dragos Grigore, Alexandru Maxim
Romania
07-09-2020Windsor Park, BelfastNorthern Ireland1-5
Paddy McNair / Mohamed Elyounoussi, Erling Haland (2), Alexander Sorloth (2)
Norway
11-10-2020Windsor Park, BelfastNorthern Ireland0-1
Michael Gregoritsch
Austria
11-10-2020Ullevaal Stadion, OsloNorway4-0
Erling Haland (3), Alexander Sorloth
Romania
11-10-2020Ilie Oană Stadium, PloieștiRomania0-1
Alessandro Schöpf
Austria
11-10-2020Ullevaal Stadion, OsloNorway0-1
Stuart Dallas (og)
Northern Ireland
15-11-2020Ernst-Happel-Stadion, ViennaAustria2-1
Louis Schaub, Adrian Grbic / Josh Magennis
Northern Ireland
15-11-2020Arena Națională, BucharestRomania3-0
Walkover
Norway
18-11-2020Ernst-Happel-Stadion, ViennaAustria1-1
Adrian Grbic  / Ghayas Zahid
Norway
18-11-2020Windsor Park, BelfastNorthern Ireland1-1
Liam Boyce / Eric Bicfalvi
Romania

Group B2

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Czech Republic64029-512Promotion to League A
2Scotland63125-410
3Israel62227-78
4Slovakia61145-104Relegation to League C
04-09-2020Hampden Park, GlasgowScotland1-1
Ryan Christie / Eran Zahavi
Israel
04-09-2020Tehelné pole, BratislavaSlovakia1-3
Ivan Schranz / Vladimir Coufal, Borek Dockal, Michal Krmencik
Czech Republic
07-09-2020Andrův stadion, OlomoucCzech Republic1-2
Jakub Pesek / Lyndon Dykes, Ryan Christie
Scotland
07-09-2020Netanya Stadium, NetanyaIsrael1-1
Ilay Elmkies / Michal Duris
Slovakia
11-10-2020Sammy Ofer Stadium, HaifaIsrael1-2
Eran Zahavi / Joel Abu Hanna (og), Matej Vydra
Czech Republic
11-10-2020Hampden Park, GlasgowScotland1-0
Lyndon Dykes
Slovakia
14-10-2020Hampden Park, GlasgowScotland1-0
Ryan Fraser
Czech Republic
14-10-2020Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakia2-3
Marek Hamsik, Robert Mak / Eran Zahavi (3)
Israel
15-11-2020Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakia1-0
Jan Gregus
Scotland
15-11-2020Doosan Arena, PlzeňCzech Republic1-0
Vladimir Darida 
Israel
18-11-2020Sinobo Stadium, PragueCzech Republic2-0
Tomas Soucek, Zdenek Ondrasek 
Slovakia
18-11-2020Netanya Stadium, NetanyaIsrael1-0
Manor Solomon
Scotland

Group B3

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Hungary63217-411Promotion to League A
2Russia62229-128
3Serbia61329-76
4Turkey61326-86Relegation to League C
03-09-2020VTB Arena, MoscowRussia3-1
Artem Dzyuba (2), Vyacheslav Karavaev / Aleksandar Mitrovic
Serbia
03-09-2020New Sivas 4 Eylül Stadium, SivasTurkey0-1
Dominik Szoboszlai
Hungary
06-09-2020Puskás Aréna, BudapestHungary2-3
Roland Sallai, Nemanja Nikoliç / Anton Miranchuk, Magomed Ozdoyev, Mario Fernandes
Russia
06-09-2020Red Star Stadium, BelgradeSerbia0-0Turkey
09-10-2020VTB Arena, MoscowRussia1-1
Anton Miranchuk / Kenan Karaman
Turkey
09-10-2020Red Star Stadium, BelgradeSerbia0-1
Norbert Konyves
Hungary
12-10-2020VTB Arena, MoscowRussia0-0Hungary
12-10-2020Türk Telekom Stadium, IstanbulTurkey2-2
Hakan Çalhanoğlu, Ozan Tufan / Sergey Milinkovic-Savic, Aleksandr Mitrovic
Serbia
15-11-2020Atatürk Olympic Stadium, IstanbulTurkey3-2
Kenan Karaman, Cengiz Ünder, Cenk Tosun / Denis Cheryshev, Daler Kuzyaev
Russia
15-11-2020Puskás Aréna, BudapestHungary1-1
Zsolt Kalmar / Nemanja Radonjic
Serbia
18-11-2020Puskás Aréna, BudapestHungary2-0
David Siger, Kevin Varga
Turkey
18-11-2020Red Star Stadium, BelgradeSerbia5-0
Nemanja Radonjic, Luka Jovic (2), Dusan Vlahovic, Filip Mladenovic 
Russia

Group B4

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Wales65107-116Promotion to League A
2Finland64027-512
3Republic of Ireland60331-43
4Bulgaria60242-72Relegation to League C
03-09-2020Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaria1-1
Bozhidar Kraev / Shane Duffy
Republic of Ireland
03-09-2020Olympic Stadium, HelsinkiFinland0-1
Kieffer Moore
Wales
06-09-2020Cardiff City Stadium, CardiffWales1-0
Neco Williams
Bulgaria
06-09-2020viva Stadium, DublinRepublic of Ireland0-1
Fredrik Jensen
Finland
10-10-2020Aviva Stadium, DublinRepublic of Ireland0-0Wales
10-10-2020Olympic Stadium, HelsinkiFinland2-0
Robert Taylor, Fredrik Jensen 
Bulgaria
13-10-2020Olympic Stadium, HelsinkiFinland1-0
Hans Fredrik Jensen 
Republic of Ireland
14-10-2020Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaria0-1
Jonathan Peter Williams
Wales
15-11-2020Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaria1-2
Dimitar Iliev / Teemu Pukki, Robin Lod
Finland
15-11-2020Cardiff City Stadium, CardiffWales1-0
David Brooks
Republic of Ireland
18-11-2020Aviva Stadium, DublinRepublic of Ireland0-0Bulgaria
18-11-2020Cardiff City Stadium, CardiffWales3-1
Harry Wilson, Daniel James, Kieffer Moore / Teemu Pukki
Finland

League C

Group C1

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Montonegro641110-213Promotion to League B
2Luxembourg63127-510
3Azerbaijan61322-46
4Cyprus61142-104Qualification to relegation play-outs
05-09-2020Olympic Stadium, BakuAzerbaijan1-2
Ramil Sheydaev / Anton Krivotsyuk (og), Gerson Rodrigues
Luxembourg
05-09-2020GSP Stadium, NicosiaCyprus0-2
Stevan Jovetic (2)
Montonegro
08-09-2020GSP Stadium, NicosiaCyprus0-1
Maksim Medvedev
Azerbaijan
08-09-2020Stade Josy Barthel, Luxembourg CityLuxembourg0-1
Fatos Bećiraj
Montonegro
10-10-2020Stade Josy Barthel, Luxembourg CityLuxembourg2-0
Danel Sinani (2)
Cyprus
10-10-2020City Stadium, PodgoricaMontonegro2-0
Stevan Jovetic, Igor Ivanovic 
Azerbaijan
13-10-2020Elbasan Arena, Elbasan (Albania)Azerbaijan0-0Cyprus
13-10-2020City Stadium, PodgoricaMontonegro1-2
Igor Ivanović / Edvin Muratović, Danel Sinani
Luxembourg
14-11-2020Olympic Stadium, BakuAzerbaijan0-0Montonegro
14-11-2020GSP Stadium, NicosiaCyprus2-1
Grigoris Kastanos (2) / Ioannis Kousoulos (og)
Luxembourg
17-11-2020Stade Josy Barthel, Luxembourg CityLuxembourg0-0Azerbaijan
17-11-2020City Stadium, PodgoricaMontonegro4-0
Stevan Jovetic, Aleksandar Boljevic (2), Stefan Mugosa
Cyprus

Group C2

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Armenia63219-611Promotion to League B
2North Macedonia62319-89
3Georgia61416-67
4Estonia60335-93Qualification to relegation play-outs
05-09-2020Toše Proeski Arena, SkopjeNorth Macedonia2-1
Ezgjan Alioski, Ilija Nestorovski / Tigran Barseghyan
Armenia
05-09-2020A. Le Coq Arena, TallinnEstonia0-1
Nika Katcharava
Georgia
08-09-2020Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanArmenia2-0
Aleksandre Karapetian, Wbeimar Angulo Mosquera
Estonia
08-09-2020Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGeorgia1-1
Tornike Okriashvili / Stefan Ristovski
North Macedonia
11-10-2020City Stadium, Tychy (Poland)Armenia2-2
Khoren Bayramyan, Henrikh Mkhitaryan / Nika Katcharava, Tornike Okriashvili
Georgia
11-10-2020A. Le Coq Arena, TallinnEstonia3-3
Rauno Sappinen (2), Frank Liivak / Marten Kuusk (og), Goran Pandev, Gjoko Zajkov
North Macedonia
14-10-2020A. Le Coq Arena, TallinnEstonia1-1
Rauno Sappinen / Kamo Hovhannisyan
Armenia
14-10-2020Toše Proeski Arena, SkopjeNorth Macedonia1-1
Ezgjan Alioski / Khvicha Kvaratskhelia
Georgia
15-11-2020Toše Proeski Arena, SkopjeNorth Macedonia2-1
Ivan Trickovski, Vlatko Stojanovski / Rauno Sappinen
Estonia
15-11-2020Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGeorgia1-2
Valeri Kazaishvili / Gevorg Ghazaryan, Sargis Adamyan
Armenia
18-11-2020Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanArmenia1-0
Hovhannes Hambardzumyan
North Macedonia
18-11-2020Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGeorgia0-0Estonia

Group C3

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Slovenia64208-114Promotion to League B
2Greece63306-112
3Kosovo61234-65
4Moldova60151-111Qualification to relegation play-outs
03-09-2020Stadio Ennio Tardini, Parma (Italy)Moldova1-1
Ion Nicolaescu / Benjamin Kololli
Kosovo
03-09-2020Stožice Stadium, LjubljanaSlovenia0-0Greece
06-09-2020Stožice Stadium, LjubljanaSlovenia1-0
Damjan Bohar
Moldova
06-09-2020Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosovo1-2
Bernard Berisha / Dimitris Limnios, Dimitris Siovas
Greece
11-10-2020Olympic Stadium, AthensGreece2-0
Anastasios Bakasetas, Petros Mantalos 
Moldova
11-10-2020Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosovo0-1
Haris Vuckic
Slovenia
14-10-2020Olympic Stadium, AthensGreece0-0Kosovo
14-10-2020Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova0-4
Sandi Lovrić, Haris Vučkić (3)
Slovenia
15-11-2020Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova0-2
Kostas Fortounis, Anastasios Bakasetas
Greece
15-11-2020Stožice Stadium, LjubljanaSlovenia2-1
Jasmin Kurtic, Josip Ilicic / Vedat Muriqi
Kosovo
18-11-2020Olympic Stadium, AthensGreece0-0Slovenia
18-11-2020Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosovo1-0
Lirim Kastrati
Moldova

Group C4

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Albania63218-411Promotion to League B
2Belarus631210-810
3Lithuania52225-77
4Kazakhstan51145-94Qualification to relegation play-outs
04-09-2020Dinamo Stadium, MinskBelarus0-2
Sokol Cikalleshi, Keidi Bare
Albania
04-09-2020LFF Stadium, VilniusLithuania0-2
Baktiyor Zainutdinov, Islambek Kuat
Kazakhstan
04-09-2020Central Stadium, AlmatyKazakhstan1-2
Abat Aimbetov / Vitali Lisakovich, Maksim Bordachev
Belarus
04-09-2020Arena Kombëtare, TiranaAlbania0-1
Donatas Kazlauskas
Lithuania
11-10-2020Central Stadium, AlmatyKazakhstan0-0Albania
11-10-2020LFF Stadium, VilniusLithuania2-2
Arvydas Novikovas, Karolis Laukzemis / Vitali Lisakovich, Aleksandr Sachivko
Belarus
14-10-2020LFF Stadium, VilniusLithuania0-0Albania
14-10-2020Dinamo Stadium, MinskBelarus2-0
Yevgeniy Yablonskiy, Roman Yuzepchuk 
Kazakhstan
15-11-2020Arena Kombëtare, TiranaAlbania3-1
Sokol Cikalleshi, Ardian Ismajli, Rey Manaj / Aibol Abiken
Kazakhstan
15-11-2020Dinamo Stadium, MinskBelarus2-0
Evgeni Yablonski, Max Ebong 
Lithuania
18-11-2020Arena Kombëtare, TiranaAlbania3-2
Sokol Cikalleshi (2), Rey Manaj / Maksim Skavysh, Max Ebong
Belarus
18-11-2020Central Stadium, AlmatyKazakhstan1-2
Abat Aimbetov / Modestas Vorobjovas, Arvydas Novikovas
Lithuania

Relegation play-outs

Team 1Agg.Team 21st leg2nd leg
4th ranked fourth-placed team1st ranked fourth-placed team24–25 Mar ’2228–29 Mar ’22
3rd ranked fourth-placed team2nd ranked fourth-placed team24–25 Mar ’2228–29 Mar ’22

League D

League D1

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Faroe Islands63309-512Promotion to League C
2Malta62318-69
3Latvia61418-47
4Andorra60241-112
03-09-2020Tórsvøllur, TórshavnFaroe Islands3-2
Klaemint Olsen, Andreas Lava Olsen, Brandur Hendriksson / Jurgen Degabriele, Andrei Agius
Malta
03-09-2020Daugava Stadium, RigaLatvia0-0Andorra
06-09-2020Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-1
Klæmint Andrasson Olsen
Faroe Islands
06-09-2020National Stadium, Ta’ QaliMalta1-1
Kyrian Nwoko / Matthew Guillaumier (og)
Latvia
10-10-2020Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-0Malta
10-10-2020Tórsvøllur, TórshavnFaroe Islands1-1
Odmar Faero / Janis Ikaunieks
Latvia
13-10-2020Daugava Stadium, RigaLatvia0-1
Steve Borg
Malta
13-10-2020Tórsvøllur, TórshavnFaroe Islands2-0
Klæmint Andrasson Olsen (2)
Andorra
14-11-2020National Stadium, Ta’ QaliMalta3-1
Emili Garcia (og), Jurgen Degabriele, Shaun Dimech / Marc Rebes
Andorra
14-11-2020Daugava Stadium, RigaLatvia1-1
Vladimirs Kamess / Gunnar Vatnhamar
Faroe Islands
17-11-2020Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-5
Antonijs Cernomordijs, Janis Ikaunieks (2), Vladislavs Gutkovskis, Krollis Raimonds
Latvia
17-11-2020National Stadium, Ta’ QaliMalta1-1
Matthew Guillaumier / Ari Mohr Jonsson
Faroe Islands

League D2

PosTeamPldWDLGF/GAPtsQualification or relegation
1Gibraltar42203-18Promotion to League C
2Liechtenstein41213-25
3San Marino40220-32
1005-09-2020Victoria Stadium, GibraltarGibraltar1-0
Graeme Torilla
San Marino
08-09-2020Stadio Romeo Neri, Rimini (Italy)San Marino0-2
Nicolas Hasler, Yanik Frick
Liechtenstein
08-10-2020Rheinpark Stadion, VaduzLiechtenstein0-1
Tjay De Barr
Gibraltar
11-10-2020Rheinpark Stadion, VaduzLiechtenstein0-0San Marino
13-11-2020San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-0Gibraltar
16-11-2020Victoria Stadium, GibraltarGibraltar1-1
Noah Frommelt (og) / Noah Frick
Liechtenstein
2018-192022-23

UEFA Nations League