2020–21 UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi

UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi, Avrupalı futsal kulüpleri için 2002 yılından beri düzenlenen bir turnuvadır. Önemi itibarıyla futsalın Şampiyonlar Ligi olarak da gösterilebilir.

Minsk Arena during JESC 2018.jpg

Minsk Arena finale ev sahipliği yapacak stadyum.
Turnuva Bilgileri
Tarihler Eleme Turları:
24 Kasım 2020 – 21 Şubat 2021
Final Maçları:
Nisan/Mayıs 2021
Takım Final Turnuvası: 8
Toplam: 55 (51 ülkeden)

Turnuva Takvimi

TurDrawDates
Ön Eleme Turu27 Ekim 202024–29 Kasım 2020
1/32 Turu9 Aralık 202012–17 Ocak 2021
1/16 Turu21 Ocak 202116–21 Şubat 2021
Final Maçları (Çeyrek Final, Yarı Final, Final)TBCNisan/Mayıs 2021

Ön Eleme Turu

TarihEv Sahibi1. Takım Sonuç2. Takım
28 Kasım 2020Sportska Dvorana Ribnjak, OmišOlmissum 9–1
Jurlina (2), Horvat, Pavić, Kustura (2), Merkurjev (og), Juretić, Jurić / Merkurjev
 Viimsi Smsraha
28 Kasım 2020HOT-Sportzentrum, Hohenstein-ErnstthalHohenstein-Ernstthal 6–2
Klima, Wittig, Oliveira, Fogaca Valente (2), Míča / Muhammed Altunay, Talha Can Vardar 
 Piyalepaşa
28 Kasım 2020Zemgale Olympic Center, JelgavaPetrow 3–4 
Jerofejevs, Mi. Babris, Seņs / Serbin (2), Brunovský, Rafael
 MIMEL Lučenec
28 Kasım 2020Sports Hall Chrudim, ChrudimChrudim 2–1
Stankovic (og), Slováček / Grönholm 
 Akaa
29 Kasım 2020Jane Sandanski Arena Small Hall, SkopjeShkupi 3–0
Seferi, Lemes Soares (2), Nezir
 Blue Magic
28 Kasım 2020Landessportzentrum VIVA, SteinbrunnAllstars 2–6
Lokovšek, Necdet Yörük / Nikvashvili (2), Celino Alves, Maikinho, Vevé
 Luxol St Andrews
25 Kasım 2020Teddy Riner Arena, Asnières-sur-SeineACCS 7–3
Lutin (3), Mohammed (2), Bruno Coelho, Belhaj / Perić, Stojcevski (2)
 Red Star Belgrade
28 Kasım 2020Olympic Stadium, MogilevViten Orsha 7–0
Kozel (4), Rogovik, Peremitin (2)
 Cherno More
27 Kasım 2020La Garenne, CharleroiCharleroi 13–1
Ghislandi (3), El Fakiri (2), Canaris, Salhi, Rahou, Adnane (2), Dahbi Reda, Chaibai (2) / Sánchez 
 Lynx
25 Kasım 2020Palace of Youth and Sports, PristinaPrishtina 3–0
Dervishaj (2), Rukovci
 Tirana
28 Kasım 2020Verde Complex, PodgoricaTitograd 0–6
Marcelo, Júlio de Oliveira, Borruto, Canal, Fortini, Honorio
 Pesaro
28 Kasım 2020Centre Esportiu i Socio Cultural d’Encamp, EncampEncamp 3–10
Saviola (2), Alves / Sesar (4), Matijević, Imširović, Mataja (2), Avdić, Šešelj 
 Salines
26 Kasım 2020Eleftheria Indoor Hall, NicosiaOmonia 6–0
Manoli (2), Mantelli (2), Preá, El Kebbe
 Fiorentino
28 Kasım 2020SK Black Lake PSV, OdessaProdexim Kherson 28–1
Roninho (4), Shoturma (7), Korsun, Bilotserkivets, Claudio (3), Maievskyi (2), Sorokin (2), Zvarych, Volianiuk (2), Mospan (3), Da Rosa, Volkov / Baggley
 Rosario
25 Kasım 2020Gentoftehallen, GentofteGentofte 5–0 
(awd.)
 Leo
28 Kasım 2020Dais Sports Hall, AthensAEK 3–3 
Manos (2), Panou / Farzaliyev, Atayev, Chovdarov (4–3 pen.)
 Araz Naxçivan
26 Kasım 2020Sporthalle Weissenstein, BernMinerva 5–0 
(awd.)
 PYF Saltires
24 Kasım 2020Jonava Sports Arena, JonavaVytis 3–1
Reimaris (2), Sendžikas / Özgür Yaşar
 Hammarby IF
29 Kasım 2020Complexe Sportif Cosnes-et-Romain, Cosnes-et-Romain (France)Differdange 03 6–0
De Sa Lima Torres (3), Djô, Teka (2)
 Helvecia
28 Kasım  2020Utleirahallen, TrondheimUtleira 0–11
Mellah (2), Velseboer (2), Aklalouch, Daari, Bouyouzan, Charraoui (2), Attahiri (2)
 Hovocubo
25 Kasım 2020Pod Debowcem Hall, Bielsko-BiałaRekord Bielsko-Biała 6–0
Ribeiro, Popławski, Budniak, Johnston (og), Alex Viana (2)
 Swansea University
29 Kasım 2020Sala Sporturilor Dunarea, GalațiUnited Galați 1–0
Octavian Cires
 Ashdod Dolphins
28 Kasım 2020Tbilisi New Sports Palace, TbilisiTbilisi State University 3–4
Kekelia, Ghavtadze, Jvarashvili / Alvarito (2), Fernandes, Szabó
 MVFC Berettyóújfalu

1/32 Turu

TarihEv Sahibi1. Takım Sonuç 2. Takım
15 Ocak 2021Palau Blaugrana, BarcelonaBarcelona9-2
Dyego, Esguerdinha (3), Daniel Shiraishi, Joselito, Matheus Rodrigues, Povill (2)
Prishtina
16 Ocak 2021Tal-Qroqq University Sports Hall, GżiraLuxol St Andrews2-3
Celino Alves, Vevé / Perić (2), Novak
Dobovec
16 Ocak 2021Sporthalle Weissenstein, BernFutsal Minerva1-5
Mezger / Arthur, Tiago Brito, Chishkala, Gomes Da Conceição
SL Benfica
16 Ocak 2021Sports Hall Chrudim, ChrudimChrudim4-0
D. Drozd (2), P. Drozd, Koudelka
Differdange 03
16 Ocak 2021Pabellón Jorge Garbajosa, Torrejón de ArdozInter FS6-2
Eric, Bruno De Castro, Jean Pierre Guisel Costa, Fernando, Cecilio Morales Barbado, Borja Diaz / Hicham Aklaouch, Mats Velseboer
Hovocubo
16 Ocak 2021Teddy Riner Arena, Asnières-sur-SeineACCS Asnieres Villeneuve 922-2
A. Mohammed (2) / Borruto, Marcelo (8-7 pen.)
Pesaro Calcio a 5
16 Ocak 2021Sportska Dvorana Ribnjak, OmišMNK Olmissum4-1
Jurić (2), Perišić (2) / Rahou
Charleroi
16 Ocak 2021Pavilhão João Rocha, LisbonSporting CP12-1
Te, Erick, Taynan, Cardinal (2), Cavinato (2), Tomas Paço (2), Ture, Pany Varela, Pauleta / El-Ouaz
Gentofte
16 Ocak 2021Dais Sports Hall, AthensAEK2-5
Gousis, K Panou / Dauletov, Silva Oliveira, D Klochko, Kulbayev, Karagulov
 Aktobe
16 Ocak 2021Olympic Stadium, MogilevViten Orsha3-5
Evgeni Peremetin, Artem Kozel, Anton Gusakov / Savio Valadares, Humberto Honorio, Diego Favero, Birzhan Orazov, Douglas Júnior
AFC Kairat
16 Ocak 2021Yunist Sports Palace, ZaporizhzhiaProdexim Kherson5-1
Mykhailo Zvarych, Mykola Bilotserkivets (2), Luiz Garcia Claudio, Daniel Da Rosa / Luiz Garcia Claudio (k.k.)
Shkupi
16 Ocak 2021HOT-Sportzentrum, Hohenstein-ErnstthalHohenstein-Ernstthal0-2
Zagurskas, Sendzikas
Vytis
16 Ocak 2021Arena Hills, SarajevoFC Salines2-5
Arnautović, Bolinha / Davydov, Ponkratov, Afanasyev, Kupatadze (2) 
Gazprom-Ugra Yugorsk
16 Ocak 2021Športová hala Arena, LučenecMIMEL Lučenec1-7
Matias Torres / Serbin (k.k.), Paulinho, Raúl Gómez (2), Bagirov, Asadov, Nando
KPRF
16 Ocak 2021Eleftheria Indoor Hall, NicosiaOmonia0-2
Szabó, Rábl
MVFC Berettyóújfalu
16 Ocak 2021Pod Debowcem Hall, Bielsko-BiałaRekord Bielsko-Biała3-6
Popławski (2), Biel / Daniel Araujo (5), Ignat
United Galați

1/16 Turu

TarihEv Sahibi1. Takım Sonuç2. Takım
19 Şubat 2021Pabellón Jorge Garbajosa, Torrejón de Ardozİnter FS4-2
Saldise, Borja, Cecilio, Jesús García / Zvarych, Pola (k.k.)
Prodexim Kherson
18 Şubat 2021Nur-Aman Sport and Recreation Center, AlmatyMFC Aktobe1-2
Vitao / Vedran Matošević, Klemen Duscak
FK Dobovec
20 Şubat 2021Nur-Aman Sport and Recreation Center, AlmatyAFC Kairat6-1
Rangel, Savio Valadares, Fernandinho, Edson, Yesenamanov, Orazov / Craciun
CS United Galați
20 Şubat 2021Sportska Dvorana Ribnjak, OmišMNK Olmissum1-2
Nikola Pavic / Yanar Asadov (2)
MFK KPRF
20 Şubat 2021Pavilhão Fidelidade, LisbonS.L. Benfica5-0
Robinho, Nilson Miguel, Chishkala, Jacaré, Fábio Cecílio
MVFC Berettyóújfalu
20 Şubat 2021Triumph Sports Palace, LyubertsyGazprom-Ugra Yugorsk3-0
Andrei Afanasyev, Aleksandr Pirogov, Aleksandr Vinogradov
FK Vytis Futsal
19 Şubat 2021Palau Blaugrana, BarcelonaFC Barcelona2-1
Ferrao, Ximbinha / Eduardo
ACCS Asnières Villeneuve 92
20 Şubat 2021Pavilhão João Rocha, LisbonSporting CP5-1
Tomás Paço (2), Cavinato, Erick, Rocha / Everton
Era-Pack Chrudim

Final Turnuvası

Çeyrek Final

TarihEv Sahibi1. TakımSonuç2. Takım
28/29 Nisan 2021Minsk Arena, MinskFC BarcelonaFK Dobovec
28/29 Nisan 2021Minsk Arena, MinskAFC KairatS.L. Benfica
28/29 Nisan 2021Minsk Arena, Minskİnter FSGazprom-Ugra Yugorsk
28/29 Nisan 2021Minsk Arena, MinskSporting CPMFK KPRF

Yarı Final

TarihEv Sahibi1. TakımSonuç2. Takım
Nisan 2021 veya Mayıs 2021Minsk Arena, Minsk
Nisan 2021 veya Mayıs 2021Minsk Arena, Minsk

Final

TarihEv Sahibi1. TakımSonuç2. Takım
Nisan 2021 veya Mayıs 2021Minsk Arena, Minsk

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Petro Shortuma (Prodexim Kherson)7
2Josip Sesar (FC Salines)
Roninho (Prodexim Kherson)
Artem Kozel (Viten Orsha)
4
3Nelson Lutin (ACCS)3
2019-202021-22

UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir