2020–21 LNH LIDL Star Lig 1

2020–21 LNH Division 1, Fransa birinci hentbol ligi olan LNH Division 1'in 69. sezonu oynanmaktadır.
Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Takım Bilgileri

TakımlarBaş AntrenörSalon, ŞehirKapasite
Pays d’Aix Université ClubJérôme FernandezComplexe sportif du Val de l’Arc
Arena du Pays d’Aix
1,650
6,004
Cesson Rennes Métropole HBSébastien LerichePalais des sports de la Valette
Le Liberté
1,400
4,000
Chambéry Savoie Mt-Blanc HandballÉrick MathéLe Phare4,400
Limoges HandballTarik HayatouneStade des Flandres2,400
US Ivry HandballSébastien QuintalletGymnase Auguste-Delaune1,500
US Créteil handballPierre MontorierEspace Boisramé1,500
Montpellier HandballPatrice CanayerPalais des sports René-Bougnol
Sud de France Arena
3,000
8,000
HBC NantesAlberto EntrerríosPalais des Sports
Halle XXL de la Beaujoire
5,000
9,000
Dunkerque Handball Grand LittoralPatrick CazalStade des Flandres2,400
USAM NîmesFranck MauriceLe Parnasse3,391
Paris Saint-GermainRaúl GonzálezStade Pierre de Coubertin
Halle Georges Carpentier
3,402
4,300
Saint-Raphaël Var HandballDan Rares FortuneauPalais des sports J-F Krakowski2,000
Istres Provence HandballGilles DerotHalle polyvalente2,000
Fenix Toulouse HandballPhilippe GardentPalais des Sports André Brouat4,200
C’Chartres Métropole HandballAntoni GeronaHalle Jean Cochet, C’Chartres1,200
Tremblay en France HandballJoël Da SilvaPalais des sports1,020

Puan Durumu

TakımlarOGBMAG/YGPuanAçıklama
Paris Saint-Germain13130026
Limoges Handball1381417
Montpellier Handball1182118
Pays d’Aix Université Club1090118
HBC Nantes1171315
USAM Nîmes1161413
Saint-Raphaël Var Handball1353513
Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball1042410
Dunkerque Handball Grand Littoral124179
Cesson Rennes Métropole HB112458
Fenix Toulouse Handball114078
C’Chartres Métropole Handball104068
Istres Provence Handball102357
US Créteil handball102084
US Ivry Handball101183
Tremblay en France Handball1201111

Fikstür ve Sonuçlar

2020–21 LNH Division 1 Sonuçlar

Sezon İstatistikleri

Gol Krallığı

SıraHentbolcu (Takımı)Gol
1Dragan Gajic (Limoges Handball)120
2Raphael Caucheteux (Saint-Raphaël Var Handball)82
3Benjamim Richert (Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball)67

En İyi Kaleciler

SıraHentbolcu (Takımı)Kurtarış/Yüzde
1Wesley Pardin (Pays d’Aix Université Club)143 / 39
2Yassine Idrissi (Limoges Handball)130 / 34
3Vincent Gerard (Paris Saint-Germain)124 / 37
2019-202021-22

LNH Division 1