2020–21 LNH LIDL Star Lig 1

2020–21 LNH Division 1, Fransa birinci hentbol ligi olan LNH Division 1'in 69. sezonu oynanmaktadır.

Takım Bilgileri

TakımlarBaş AntrenörSalon, ŞehirKapasite
Pays d’Aix Université ClubJérôme FernandezComplexe sportif du Val de l’Arc
Arena du Pays d’Aix
1,650
6,004
Cesson Rennes Métropole HBSébastien LerichePalais des sports de la Valette
Le Liberté
1,400
4,000
Chambéry Savoie Mt-Blanc HandballÉrick MathéLe Phare4,400
Limoges HandballTarik HayatouneStade des Flandres2,400
US Ivry HandballSébastien QuintalletGymnase Auguste-Delaune1,500
US Créteil handballPierre MontorierEspace Boisramé1,500
Montpellier HandballPatrice CanayerPalais des sports René-Bougnol
Sud de France Arena
3,000
8,000
HBC NantesAlberto EntrerríosPalais des Sports
Halle XXL de la Beaujoire
5,000
9,000
Dunkerque Handball Grand LittoralPatrick CazalStade des Flandres2,400
USAM NîmesFranck MauriceLe Parnasse3,391
Paris Saint-GermainRaúl GonzálezStade Pierre de Coubertin
Halle Georges Carpentier
3,402
4,300
Saint-Raphaël Var HandballDan Rares FortuneauPalais des sports J-F Krakowski2,000
Istres Provence HandballGilles DerotHalle polyvalente2,000
Fenix Toulouse HandballPhilippe GardentPalais des Sports André Brouat4,200
C’Chartres Métropole HandballAntoni GeronaHalle Jean Cochet, C’Chartres1,200
Tremblay en France HandballJoël Da SilvaPalais des sports1,020

Puan Durumu

SıraTakımlarOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Paris Saint-Germain191900382021/2022 EHF Şampiyonlar Ligi
2Montpellier Handball201721362021/2022 EHF Avrupa Ligi
3HBC Nantes181233272021/2022 EHF Avrupa Ligi
4Pays d’Aix Université Club171124242021/2022 EHF Avrupa Ligi
5Limoges Handball201028222021/2022 EHF Avrupa Ligi
6USAM Nîmes18101721
7Saint-Raphaël Var Handball1883719
8Fenix Toulouse Handball20811117
9Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball1873817
10C’Chartres Métropole Handball19701214
11Dunkerque Handball Grand Littoral19521212
12Cesson Rennes Métropole HB19441112
13Istres Provence Handball17431011
14US Créteil handball18501310
15US Ivry Handball1531117Küme Proligue
16Tremblay en France Handball1721145Küme Proligue

Fikstür ve Sonuçlar

2020–21 LNH Division 1 Sonuçlar

Sezon İstatistikleri

Gol Krallığı

SıraHentbolcu (Takımı)Gol
1Dragan Gajic (Limoges Handball)120
2Raphael Caucheteux (Saint-Raphaël Var Handball)82
3Benjamim Richert (Chambéry Savoie Mt-Blanc Handball)67

En İyi Kaleciler

SıraHentbolcu (Takımı)Kurtarış/Yüzde
1Wesley Pardin (Pays d’Aix Université Club)143 / 39
2Yassine Idrissi (Limoges Handball)130 / 34
3Vincent Gerard (Paris Saint-Germain)124 / 37
2019-202021-22

LNH Division 1