Sponsorluk nedenleriyle Liga Femenina Endesa olarak da bilinen 2020–21 Liga Femenina de Baloncesto, İspanyol basketbol kadınlar liginin 58. sezonudur. Normal sezon 19 Eylül 2020‘de başladı ve en geç 8 Mayıs 2021‘de finallerle sona erecektir. 2019–20 sezonunun COVID-19 salgını nedeniyle kısaltılmasının ardından lig, bu sezon için 16 takımla oynanmaktadır.

Takım Bilgileri

TakımlarBaş AntrenörSalon, Şehir
Cadí La SeuBernat Canut FontPalau d’Esports, La Seu d’Urgell
Campus PrometeAneas Prades CesarPalacio de los Deportes, Logroño
Casademont ZaragozaCarlos Ramon IglesiasPabellón Príncipe Felipe, Zaragoza
CB Al-Qázeres ExtremaduraJacinto Cabrajal MassoJuan Serrano Macayo, Cáceres
Ciudad de La Laguna TenerifeClaudio Garcia MoralesSantiago Martín, San Cristóbal de La Laguna
Durán Maquinaria EnsinoCarlos Cantero MoralesPazo dos Deportes, Lugo
Embutidos Pajariel Bembibre PDMJose Jesus Vazquez MouganBembibre Arena, Bembibre
IDK Euskotren GipuzkoaAranzuzu Muguruza DominguezJosé Antonio Gasca, San Sebastián
Kutxabank AraskiMadelén Urieta GutierrezPolideportivo Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz
Lointek Gernika BizkaiaJose MariaLopez VillalibreMaloste, Gernika
Movistar EstudiantesAlberto Ortega GarciaAntonio Magariños, Madrid
Perfumerías AvenidaRoberto IniguezWürzburg, Salamanca
Quesos El PastorFrancisco Javier GarciaÁngel Nieto, Zamora
Spar GironaEric Suris SolaGirona-Fontajau, Girona
Spar Gran CanariaJose Carlos Ramos ViejoLa Paterna, Las Palmas
Valencia BasketRuben Burgos LopezLa Fonteta, Valencia

Baş Antrenör Değişikliği

TakımAyrılan Baş AntrenörAyrılış ŞekliAyrılma TarihiAtanan Baş AntrenörAtanma Tarihi
Quesos El PastorAngel Julia FernandezMutual AggremnetNovember 2020Francisco Javier GarciaNovember 2020

Normal Sezon

Puan Durumu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Perfumerías Avenida302912437-176559Play-Off
2Valencia B.C302912267-174159Play-Off
3Uni Spar Girona302642304-185156Play-Off
Lointek Gernika Bizkaia3018122020-185148Play-Off
4Movistar Estudiantes3018122086-194148Play-Off
5Ciudad de La Laguna Tenerife3016142022-212446Play-Off
7Durán Maquinaria Ensino3015152045-212145Play-Off
8Spar Gran Canaria3013172185-227343Play-Off
9Cadí La Seu3013171923-198643
10IDK Euskotren Gipuzkoa3013172031-204243
11Kutxabank Araski3012181882-198442
12Campus Promete3011191949-210141
13Casademont Zaragoza309212044-227239
14Embutidos Pajariel Bembibre PDM308221921-216438
15Alter Enersun Al-Qázeres Extremadura307231827-218837Küme Düşme Liga Femina 2
16Quesos El Pastor303271830-236933Küme Düşme Liga Femina 2

Sonuçlar

Home \ AwayALQCADPROZGZTFEENSBEMGIPARAGERESTAVEPASGIRGCAVAL
Alter Enersun Al-Qázeres Extremadura51-6175-6966-7971-7677-7481–7767-6378-6238-6956-5942-9774-5658-8366-8053-74
Cadí La Seu81-6973-6960-5759-6765-7866-5467-6255-6758-5064-6157-8058-6850-7182-6967-77
Campus Promete68-6265-6365-7361–6678-7275-7959-6977-6259–4766-8244-7589-5270-9673-6651-71
Casademont Zaragoza77-7170-69104-6061–8066–7479-7574-8277-8176-8764-8571-7770–6076-8056-8862-91
Ciudad de La Laguna Tenerife48-5456-7068-5669-6663-7283-8069-6177–5762-4674-7355-8491-6048–80103–10266-70
Durán Maquinaria Ensino67–6176-7348-5688-5560-7370-6580-7170-6766-7856-7352–5881-5274-8992-5752-77
Embutidos Pajariel Bembibre PDM68-5561-7463-8066-6355-6268-6565–7651-5462-4971-7864-8179-5946-7779-6958-84
IDK Euskotren Gipuzkoa81-6958–4462-5576-6771-7687-8969-5859–5360-5060-7666-8470-5863-8173-8658-64
Kutxabank Araski64–5468-5872-6260-5381-6465-6772-5452–6054–6061-6765-7668-6354-6272-8057-60
Lointek Gernika Bizkaia86–6080-6158-5187-4785-6284-6270-4571-6579-7077–7462-9380-5560-6978-6454-59
Movistar Estudiantes71-5856–5973-5983-5471-5283-7161-5964-5867-5753-6452-7197–5154-7171-6868-85
Perfumerías Avenida92-5070–5089-4692-7376-3680-4576-4580-7686-4972-6463-5891-5879-61107-6671-69
Quesos El Pastor63-5455-7255-9471-8299-8455-6268-7866-8259-6057-8055–8264-8771-10972-8052-78
Spar Girona85-3786-8393-5776-8063-5488–5387-6965-5881–5760-4188–7867-7478-5679-7358-68
Spar Gran Canaria70-6474-7159–7178-8281-7880-8389-7372-6658-6373–7270-6570–9283-6172-7460-74
Valencia Basket88-5661-5374-6183-5098-6077-4692–5381-6869-5864–5279-5185-8472-5958-5581-48

Playoffs

Çeyrek Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1st leg2nd leg
31-03-2021
03-04-2021
Ciudad de La Laguna Tenerife (6)0-2Spar Girona (3)45-7967-74
31-03-2021
03-04-2021
Spar Gran Canaria (8)0-2Perfumerías Avenida (1)61-8062-95
31-03-2021
04-04-2021
Movistar Estudiantes (5)1-1Lointek Gernika Bizkaia (4)47-4264-74
01-04-2021
04-04-2021
Durán Maquinaria Ensino (7)0-1Valencia Basket (2)58-69

Yarı Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç

Finals

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç

Ödüller

Haftanın Basketbolcuları

HaftaBasketbolcuTakımEff.
1 Brittany McPheeSpar Gran Canaria36
2 Katie Lou SamuelsonPerfumerías Avenida34
3 Sika KonéSpar Gran Canaria35
4 Lashann HiggsEmbutidos Pajariel Bembibre PDM30
5 Merritt HempeDurán Maquinaria Ensino36
6 Sika Koné (2)Spar Gran Canaria38
7 Kai JamesSpar Gran Canaria34
8 Asia TaylorCiudad de La Laguna Tenerife37
9 Asia Taylor (2)Ciudad de La Laguna Tenerife36
10 Rosó BuchLointek Gernika Bizkaia24
11 Markeisha GatlingCasademont Zaragoza38
12 Sparkle Taylor
 Aleksandra Stanaćev
Spar Gran Canaria
Durán Maquinaria Ensino
26
13 Lashann Higgs (2)Embutidos Pajariel Bembibre PDM31
14 Lashann Higgs (3)
 Maimouna Diarra
Embutidos Pajariel Bembibre PDM
Campus Promete
32
15 Katie Lou Samuelson (2)Perfumerías Avenida32
16Laia FloresCampus Promete40
17Celeste Trahan-DavisValencia Basket42
18Vega GimenoDurán Maquinaria Ensino38
19Markeisha Gatling (2)Casademont Zaragoza35
20Sara RhineEmbutidos Pajariel Bembibre PDM
21Aleksandra StanaćevDurán Maquinaria Ensino
22 Markeisha Gatling (3)Casademont Zaragoza
23 Markeisha Gatling (4)Casademont Zaragoza
24Arica CarterMovistar Estudiantes
25 Lashann Higgs (3)
Sika Koné (3)
Embutidos Pajariel Bembibre PDM
Spar Gran Canaria
26Abigail Wolf
Sika Koné (3)
Quesos El Pastor
Spar Gran Canaria
27 Kai James (2)Spar Gran Canaria
28
29
30

Avrupa Kupalarında İspanya Takımları

TakımlarTurnuvaDurumSonuç
Perfumerías AvenidaEuroLeagueÇeyrek Final
Spar GironaEuroLeagueÇeyrek Final
Cadí La SeuEuroCup1/16 Turu
Lointek Gernika BizkaiaEuroCupGrup Aşaması
Valencia BasketEuroCup1/16 Turu
Ciudad de La Laguna TenerifeGrup Aşaması
Ayrıca :

2020-21 Copa de la Reina

2020 İspanya Kadınlar Süper Kupa

2019-202021-22

İspanya Kadınlar Basketbol Liga Femenina