2020–21 İspanya Kadınlar Basketbol Liga Femenina

Sponsorluk nedenleriyle Liga Femenina Endesa olarak da bilinen 2020–21 Liga Femenina de Baloncesto, İspanyol basketbol kadınlar liginin 58. sezonudur. Normal sezon 19 Eylül 2020‘de başladı ve en geç 8 Mayıs 2021‘de finallerle sona erecektir. 2019–20 sezonunun COVID-19 salgını nedeniyle kısaltılmasının ardından lig, bu sezon için 16 takımla oynanmaktadır.

Takım Bilgileri

TakımlarBaş AntrenörSalon, Şehir
Cadí La SeuBernat Canut FontPalau d’Esports, La Seu d’Urgell
Campus PrometeAneas Prades CesarPalacio de los Deportes, Logroño
Casademont ZaragozaCarlos Ramon IglesiasPabellón Príncipe Felipe, Zaragoza
CB Al-Qázeres ExtremaduraJacinto Cabrajal MassoJuan Serrano Macayo, Cáceres
Ciudad de La Laguna TenerifeClaudio Garcia MoralesSantiago Martín, San Cristóbal de La Laguna
Durán Maquinaria EnsinoCarlos Cantero MoralesPazo dos Deportes, Lugo
Embutidos Pajariel Bembibre PDMJose Jesus Vazquez MouganBembibre Arena, Bembibre
IDK Euskotren GipuzkoaAranzuzu Muguruza DominguezJosé Antonio Gasca, San Sebastián
Kutxabank AraskiMadelén Urieta GutierrezPolideportivo Mendizorrotza, Vitoria-Gasteiz
Lointek Gernika BizkaiaJose MariaLopez VillalibreMaloste, Gernika
Movistar EstudiantesAlberto Ortega GarciaAntonio Magariños, Madrid
Perfumerías AvenidaRoberto IniguezWürzburg, Salamanca
Quesos El PastorFrancisco Javier GarciaÁngel Nieto, Zamora
Spar GironaEric Suris SolaGirona-Fontajau, Girona
Spar Gran CanariaJose Carlos Ramos ViejoLa Paterna, Las Palmas
Valencia BasketRuben Burgos LopezLa Fonteta, Valencia

Baş Antrenör Değişikliği

TakımAyrılan Baş AntrenörAyrılış ŞekliAyrılma TarihiAtanan Baş AntrenörAtanma Tarihi
Quesos El PastorAngel Julia FernandezMutual AggremnetNovember 2020Francisco Javier GarciaNovember 2020

Normal Sezon

Puan Durumu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Perfumerías Avenida2020040Play-Off
2Valencia B.C2019139Play-Off
3Uni Spar Girona2018238Play-Off
4Movistar Estudiantes1812630Play-Off
5Lointek Gernika Bizkaia2113834Play-Off
6Ciudad de La Laguna Tenerife21111032Play-Off
7Kutxabank Araski1991028Play-Off
8Durán Maquinaria Ensino21101131Play-Off
9Cadí La Seu2081228
10IDK Euskotren Gipuzkoa1991028
11Casademont Zaragoza2161527
12Campus Promete2081228
13Spar Gran Canaria2051525
14Embutidos Pajariel Bembibre PDM2041624
15Alter Enersun Al-Qázeres Extremadura2051525Küme Düşme
16Quesos El Pastor2031723Küme Düşme

Sonuçlar

Home \ AwayALQCADPROZGZTFEENSBEMGIPARAGERESTAVEPASGIRGCAVAL
Alter Enersun Al-Qázeres Extremadura51-6171-7677-7467-6378-6238-6942-9774-5666-80
Cadí La Seu73-6960-5759-6765-7866-5455-6758-6850-7182-6967-77
Campus Promete68-6265-7359-4766-8244-7589-5270-9673-6651-71
Casademont Zaragoza77-7170-6979-7576-8764-8562-91
Ciudad de La Laguna Tenerife56-7068-5669-6683-8069-6155-84103–10266-70
Durán Maquinaria Ensino48-5688-5560-7370-6580-7170-6766-7856-7352–5892-57
Embutidos Pajariel Bembibre PDM63-8066-6355-6265–7651-5462-4964-8146-7779-69
IDK Euskotren Gipuzkoa81-6962-5576-6787-8969-5860-5066-8463-8158-64
Kutxabank Araski68-5872-6260-5361-6765-7668-6354-6257-60
Lointek Gernika Bizkaia80-6158-5185-6284-6270-4580-5560-6978-6454-59
Movistar Estudiantes71-5873-5971-5283-7161-5964-5854-7171-68
Perfumerías Avenida92-5089-4692-7380-4586-4972-6463-5891-5879-6171-69
Quesos El Pastor63-5455-7255-9499-8455-6268-7866-8259-6064-8772-80
Spar Girona85-3776-8063-5465-5860-4188–7878-5658-68
Spar Gran Canaria78-8281-7880-8389-7372-6658-6372-7460-74
Valencia Basket61-5383-5098-6077-4664–5279-5172-5981-48

Playoffs

Çeyrek Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1st leg2nd leg

Yarı Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç

Finals

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç

Ödüller

Haftanın Basketbolcuları

HaftaBasketbolcuTakımEff.
1 Brittany McPheeSpar Gran Canaria36
2 Katie Lou SamuelsonPerfumerías Avenida34
3 Sika KonéSpar Gran Canaria35
4 Lashann HiggsEmbutidos Pajariel Bembibre PDM30
5 Merritt HempeDurán Maquinaria Ensino36
6 Sika Koné (2)Spar Gran Canaria38
7 Kai JamesSpar Gran Canaria34
8 Asia TaylorCiudad de La Laguna Tenerife37
9 Asia Taylor (2)Ciudad de La Laguna Tenerife36
10 Rosó BuchLointek Gernika Bizkaia24
11 Markeisha GatlingCasademont Zaragoza38
12 Sparkle Taylor
 Aleksandra Stanaćev
Spar Gran Canaria
Durán Maquinaria Ensino
26
13 Lashann Higgs (2)Embutidos Pajariel Bembibre PDM31
14 Lashann Higgs (3)
 Maimouna Diarra
Embutidos Pajariel Bembibre PDM
Campus Promete
32
15 Katie Lou Samuelson (2)Perfumerías Avenida32
16Laia FloresCampus Promete40
17Celeste Trahan-DavisValencia Basket42
18Vega GimenoDurán Maquinaria Ensino38
19 Markeisha GatlingCasademont Zaragoza35
20

Avrupa Kupalarında İspanya Takımları

TakımlarTurnuvaDurumSonuç
Perfumerías AvenidaEuroLeagueRegular season
Spar GironaEuroLeagueQualifying round
Cadí La SeuEuroCupGroup stage
Lointek Gernika BizkaiaEuroCupGroup stage
Valencia BasketEuroCupGroup stage
Ciudad de La Laguna TenerifeQualification round

Ayrıca :

2020 Copa de la Reina

2020 İspanya Kadınlar Süper Kupa

2019-202021-22

İspanya Kadınlar Basketbol Liga Femenina