2020–21 LEN Şampiyonlar Ligi

2020–21 LEN Şampiyonlar Ligi, LEN'in erkek sutopu kulüpleri düzenlediği turnuva 58'inci sezonunu yaşamamaktadır.

Takımlar

Ön Eleme Turu
Jug CO Dubrovnik Olympiacos
CN Marseille FTC Telekom
Dinamo Tbilisi Pro Recco
Spandau 04 Jadran Herceg Novi
Waspo 98 Hannover Zodiac CNA Barceloneta
Eleme Turu
Jadran Split Ortigia Siracusa
Mladost Zagreb Primorac Kotor
Paix d’Aix Oradea
Tourcoing Steaua Bucharest
Vouliagmeni Sintez Kazan
Ydraikos Radnički Kragujevac
OSC Budapest CN Barcelona
Szolnok CN Terrassa
AN Brescia Enka Istanbul

2020–21 LEN Şampiyonlar Ligi Takım Kadroları

Program

Phase Round Date
Qualification round 11–15 November 2020
Preliminary round Round 1 14–18 December 2020
Round 2 1–5 March 2021
Round 3 19–23 April 2021
Final 8 3–5 June 2021

Eleme Turu

Group A / Ortigia, İtaly

A 1
PosTeamPldWDLGFGAGDPtsQualification ORT CNB JST PRISTE
1Ortigia Siracusa (H)43103321+1210Final5-311-78-89-3
2CN Barcelona42113420+1478-812-311-4
3Jadran Split42114542+3716-1114-12
4Primorac Kotor41123344−11411-8
5Steaua Bucharest40042745−180
A 2
PosTeamPldWDLGFGAGDPtsQualification MLA SZO AIXYDR
1Mladost Zagreb32104431+137Final18-1816-1310-0
2Szolnok32103927+12711-910-0
3Pays d’Aix31023227+5310-0
4Ydraikos3003030−300
DateVenueEventsTeam 1ScoreTeam 2
15-11-2020Paolo Calderella, Syracuse5th placeJadran Split11-5Pays d’Aix
15-11-2020Paolo Calderella, Syracuse3rd placeCN Barcelona6-14Szolnok
15-11-2020Paolo Calderella, SyracuseFinalOrtigia Siracusa9-8Mladost Zagreb

Group B / Budapest, Hungary

B 1
PosTeamPldWDLGFGAGDPtsQualification RKG OSC SIN CNT ENT
1Radnički Kragujevac42204538+78Final16-1413-8
2OSC Budapest (H)42114845+3715-1612-9
3Sintez Kazan42025447+7611-12
4CN Terrassa41124556−11410-1711-11
5Tourcoing40223642−627-79-12
B 2
PosTeamPldWDLGFGAGDPtsQualification BRE NCV ORA ESK
1AN Brescia3300387+319Final10-610-0
2Vouliagmeni32013219+13616-9
3CSM Oradea31022034−1431-1810-0
4Enka Istanbul3003030−3000-10
DateVenueEventsTeam 1ScoreTeam 2
15-11-2020Nyéki Imre uszoda, Budapest5th placeSintez Kazan13-8CSM Oradea
15-11-2020Nyéki Imre uszoda, Budapest3rd placeOSC Budapest11-7Vouliagmeni
15-11-2020Nyéki Imre uszoda, BudapestFinalRadnički Kragujevac9-13AN Brescia

Ön Eleme Turu

Group A

SıraTakımlarOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Pro Recco330040-229Play off
2Jug CO Dubrovnik330033-259Play off
3Olympiacos320127-226Play off
4Ortigia Siracusa310222-263Play off
5CN Marseille300329-330
6Spandau 04 Berlin300322-450
DateVenueTeam 1ScoreTeam 2
14-12-2020Roma, İtalyOrtigia Siracusa4-6Olympiacos
14-12-2020Roma, İtalyJug CO Dubrovnik13-7Spandau 04 Berlin
14-12-2020Roma, İtalyCN Marseille9-11Pro Recco
15-12-2020Roma, İtalyCN Marseille10-11Jug CO Dubrovnik
15-12-2020Roma, İtalyOlympiacos13-9Spandau 04 Berlin
15-12-2020Roma, İtalyPro Recco10-7Ortigia Siracusa
16-12-2020Roma, İtalyOrtigia Siracusa11-10CN Marseille
16-12-2020Roma, İtalyJug CO Dubrovnik9-8Olympiacos
16-12-2020Roma, İtalySpandau 04 Berlin6-19Pro Recco

Group B

SıraTakımlarOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Zodiac CNA Barceloneta330041-1990Play off
2Ferencvárosi Torna Club 320137-186Play off
3AN Brescia320131-246Play off
4Jadran Herceg Novi310222-333Play off
5Dinamo Tbilisi310225-403
6Waspo 98 Hannover300325-470
DateVenueTeam 1ScoreTeam 2
15-12-2020Budapest, HungaryAN Brescia15-9Dinamo Tbilisi
15-12-2020Budapest, HungaryFerencvárosi Torna Club 11-2Jadran Herceg Novi
15-12-2020Budapest, HungaryZodiac CNA Barceloneta16-8Waspo 98 Hannover
16-12-2020Budapest, HungaryDinamo Tbilisi5-17Zodiac CNA Barceloneta
16-12-2020Budapest, HungaryAN Brescia10-7Ferencvárosi Torna Club 
16-12-2020Budapest, HungaryWaspo 98 Hannover11-12Jadran Herceg Novi
17-12-2020Budapest, HungaryJadran Herceg Novi8-11Dinamo Tbilisi
17-12-2020Budapest, HungaryFerencvárosi Torna Club 19-6Waspo 98 Hannover
17-12-2020Budapest, HungaryZodiac CNA Barceloneta8-6AN Brescia

Final 8

2019-202021-22

LEN Şampiyonlar Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir