2020-21 İsveç Kupası

2020–21 Svenska Cupen, Svenska Cupen'in 65. sezonu ve güncel formatla dokuzuncu sezonu oynanmaktadır. Kupanın ŞAMPİYONU, 2020-21 sezonunda Avrupa kupalarına hak hak kazanmamışlarsa, 2021-22 UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin ikinci ön eleme turunda yer alacaktır. 64 bölge ve Allsvenskan ve Superettan'dan 32 olmak üzere toplam 96 kulüp katılmaktadır.
Svenska Cupen logo.png
Kuruluş 1941
Bölge İsveç
Takım Sayısı 96
Eleme için UEFA Avrupa Konferans Ligi
Son Şampiyon IFK Göteborg
(8. zafer)
En Başarılı Takım Malmö FF
(14 zafer)
Televizyon C More
Website Svenska Cupen

1. Tur

2. Tur

Grup Aşaması

1 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Vasteras SK32105-17Çeyrek Final
2GAİS32013-36
3Malmö FF31125-43
4Halmstad BK30121-61
21-02-2021Halmstad BK0-2GAİS
21-02-2021Malmö FF1-2Vasteras SK
27-02-2021Halmstad BK0-0Vasteras SK
01-03-2021GAİS1-0Malmö FF
06-03-2021Vasteras SK3-0GAİS
06-03-2021Malmö FF4-1Halmstad BK

2 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Degerfors IF33006-19Çeyrek Final
2IF Elfsborg32017-46
3Falkenbergs FF31026-73
4Utsiktens BK30032-90
22-02-2021IF Elfsborg0-1Degerfors IF
22-02-2021Utsiktens BK1-3Falkenbergs FF
28-02-2021Falkenbergs FF1-3Degerfors IF
28-02-2021Utsiktens BK1-4IF Elfsborg
06-03-2021Degerfors IF2-0Utsiktens BK
06-03-2021IF Elfsborg3-2Falkenbergs FF

3 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1BC Hacken32106-17Çeyrek Final
2Dalkurd FF32017-36
3Helsinborgs IF30213-42
4IK Gauthiod30121-91
21-02-2021BC Hacken2-0Dalkurd FF
21-02-2021IK Gauthiod1-1Helsinborgs IF
27-02-2021IK Gauthiod0-3BC Hacken
27-02-2021Helsinborgs IF1-2Dalkurd FF
07-03-2021BC Hacken1-1Helsinborgs IF
07-03-2021Dalkurd FF5-0IK Gauthiod

4 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Djurgårdens IF330012-19Çeyrek Final
2IK Brage31021-23
3Kalmar FF31023-63
4Umeå FC31022-93
21-02-2021Kalmar FF1-2Umeå FC
21-02-2021Djurgårdens1-0IK Brage
28-02-2021Kalmar FF1-0IK Brage
28-02-2021Umeå FC0-7Djurgårdens
06-03-2021Djurgårdens4-1Kalmar FF
06-03-2021IK Brage1-0Umeå FC

5 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Östersunds FK32105-17Çeyrek Final
2Mjällby AIF32016-26
3Landskrona BoIS31022-63
4Akropolis IF30122-61
21-02-2021Mjällby AIF3-1Akropolis IF
21-02-2021Landskrona BoIS0-3Östersunds FK
27-02-2021Landskrona BoIS0-3Akropolis IF
03-03-2021Östersunds FK1-1Mjällby AIF
07-03-2021Mjällby AIF0-1Östersunds FK
07-03-2021Akropolis IF0-2Landskrona BoIS

6 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1IFK Norrköping32107-27Çeyrek Final
2IFK Göteborg31206-55
3Sandvikens IF31027-103
4GIF Sundsvall30123-61
20-02-2021IFK NorrköpingGIF Sundsvall
20-02-2021Sandvikens IFIFK Göteborg
28-02-2021Sandvikens IFIFK Norrköping
28-02-2021IFK GöteborgGIF Sundsvall
07-03-2021IFK NorrköpingIFK Göteborg
07-03-2021GIF SundsvallSandvikens IF

7 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Trelleborgs FF32105-27Çeyrek Final
2IK Sirius31204-35
3Örebro SK31119-34
4IF Lödde30031-110
20-02-2021Örebro SK0-1Trelleborgs FF
20-02-2021IF Lödde0-1IK Sirius
28-02-2021IF Lödde0-7Örebro SK
28-02-2021IK Sirius1-1Trelleborgs FF
06-03-2021Trelleborgs FF3-1IF Lödde
06-03-2021Örebro SK2-2IK Sirius

8 Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hammarby IF330010-39Çeyrek Final
2AIK32018-46
3AFC Eskilstuna31025-93
4Oskarshamns AIK30032-90
20-02-2021Hammarby IF4-1AFC Eskilstuna
20-02-2021Oskarshamns AIK1-2AIK
27-02-2021AIK4-0AFC Eskilstuna
28-02-2021Oskarshamns AIK0-3Hammarby IF
07-03-2021AFC Eskilstuna4-1Oskarshamns AIK
07-03-2021Hammarby IF3-2AIK

Çeyrek Final

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
13 Mart 2021Nya Parken, NorrköpingIFK Norrköping2-3
Samuel Adegbenro, Sead Hakšabanović / Alexander Jeremejeff, Benie Traore, Tobias Heintz
BK Hacken
14 Mart 2021Stora Valla, DegerforsDegerfors IF3-4
Victor Edvardsen, Sargon Abraham, Sargon Abraham / Filip Tronêt, Olle Edlund, Sean Sabetkar, Brian “Cobi” Span
Vasteras SK
14 Mart 2021Tele2 Arena, StockholmDjurgardens IF3-0
Karl “Kalle” Albin Elis Holmberg, Edward Chilufya, Nicklas Bärkroth
Östersunds FK
01-04-2021Tele2 Arena, StockholmHammarby IF3-2
Jeppe Andrup Andersen, Gustav Ludwigson, David Accam / Petar Petrović, Dženis Kozica
Trelleborgs FF

Yarı Final

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
20 Mart 2021Bravida Arena, GothenburgBK Hacken3-0
Alexander Thomas Jeremejeff (2), Lagerbielke (k.k.)
Vasteras SK
04 Nisan 2021Tele2 Arena, StockholmDjurgardens IF0-1
Mohammed Aziz Ouattara
Hammarby IF

Final

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
BK HackenHammarby IF

2019-202021-22

İsveç Kupası