2020-21 FIH Pro Lig Erkekler

2020–21 Erkekler FIH Pro League, önde gelen erkekler çim hokeyi milli takım ligi serisi Pro League'in ikinci sezonudur. Turnuva Ocak ayında başladı ve Haziran 2021'de bitecek.
Tarihler 18 Ocak 2020 – 27 Haziran 2021
Takım Sayısı 9 (4 Konfederasyon)
Final sıralaması
Şampiyon Belçika
İkinci Avustralya
Üçüncü Almanya
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 50
Gol Sayısı 248 (4.96 maç başı)
Gol Kralı Alexander Hendrickx (Belçika) (11 gol)
En İyi Oyuncu  

Puan Durumu

SıraTakımOGSOGSOMMAG/YGPuan
Yüzdesi
Açıklama
1Belçika14921240-2676.2Şampiyon
Avustralya10513136-2366.7
2Almanya10520326-2363.3
3Hindistan8330222-1762.5
4Hollanda12522332-2958.3
6Büyük Britanya12403525-2541.7
7Arjantin12213626-3530.6
8Yeni Zelenda10210718-3426.7
9İspanya12211823-3625.0
TakımBELALMINDHOLAUSGBRNZLARJİSP
Belçika4-4
(3-1 p)
0-4
3-2
2-1
Almanya1-6
1-1
(1-0 p)
Hindistan2-1
2-3
5-2
3-3
(3-1 p)
3-4
2-2
(3-1 p)
Hollanda2-4
1-3
1-0
3-1
Avustralya2-44-4
(3-1 p)
5-1
7-3
2-0
3-3
(1-3 p)
5-1
Büyük Britanya5-3
3-1
2-2
(1-3 p)
2-0
Yeni Zelenda2-6
1-3
1-1
(3-1 p)
0-3
5-3
2-3
1-4
3-2
Arjantin2-3
0-3
2-2
(2-3 p)
0-3
2-2
(1-3 p)
2-2
(3-4 p)
3-4
5-1
İspanya2-3
0-2
2-2
1-5
2-4

Gol Krallığı

11 gol

  • Alexander Hendrickx (Belçika)

10 gol

  • Leandro Tolini (Arjantin)

7 gol

  • Jip Janssen (Hollanda)

6 gol

  • Jeroen Hertzberger (Hollanda)
  • Pau Quemada (İspanya)
20192021-22

FIH Pro Lig Erkekler