2020–21 FIBA Europe Cup

2020–21 FIBA ​​Avrupa Kupası, FIBA ​​tarafından başlatılan, kulüpler için Avrupa profesyonel basketbol yarışması olan FIBA ​​Avrupa Kupası'nın altıncı sezonu olacak. Sezon, COVID-19 salgını nedeniyle ertelendiği için 27 Ocak 2021'de başlayadı.

Katılım Sağlayan Takımlar

Normal Sezon
Belgium Belfius Mons-Hainaut (CL QR2) Greece Iraklis (CL QR1) Romania CSM Oradea  Israel Ironi Nes Ziona (7th)
Lithuania Neptūnas (CL QR2) Israel Hapoel Tel Aviv (CL QR1) Romania Sibiu  Italy Unahotels Reggio Emilia 
Netherlands Donar (CL QR2) Poland Anwil Włocławek (CL QR1) Ukraine Kyiv Basket  Montenegro Mornar[Note MOR]
Portugal Sporting CP (CL QR2) Switzerland Fribourg Olympic (CL QR1) Ukraine Prometey  Netherlands Heroes Den Bosch
Romania U Cluj-Napoca (CL QR1) Ukraine Dnipro (CL QR1) Austria Kapfenberg Bulls  Poland Stal Ostrów Wielkopolski 
Bulgaria Balkan (CL QR1) Hungary Egis Körmend  Belarus Borisfen Russia Parma Basket
United Kingdom London Lions (CL QR1) Hungary Szolnoki Olajbányász  Bulgaria Rilski Sportist  Turkey Beşiktaş Sompo Japan

Kura ve Tur Tarihleri

Sezon Evreleri Round Kura Tarihi Maç Tarihleri
Normal Sezon 1. Maç Günü 18 Ağustos 2020 26 Ocak 2021
2. Maç Günü 27-28 Ocak 2021
3. Maç Günü 29 Ocak 2021
Play-offs 1/16 Turu 23 Mart 2021
Çeyrek Final 25 Mart 2021
Yarı Final 23 Nisan 2021
Final 25 Nisan 2021

Normal Sezon

A Grubu / Maaspoort in ‘s-Hertogenbosch, Netherlands

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaKÖRIRAREGMON
1Egis Körmend000000Play-off 1/16 Turu66-83
2IraklisPlay-off 1/16 Turu94-79
3Unahotels Reggio Emilia00000074-78
4Belfius Mons-Hainaut69-70

B Grubu / Arena Samokov in Samokov, Bulgaria

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaKYIRILPROKAP
1Kyiv-Basket000000Play-off 1/16 Turu
2Rilski Sportist000000Play-off 1/16 Turu67-69
3Prometey00000066-7289-76
4Kapfenberg Bulls51-61

C Grubu / Hala Mistrzów in Włocławek, Poland

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaIROSZOSPOSTA
1Ironi Nes Ziona000000Play-off 1/16 Turu90-73
2Szolnoki OlajbányászPlay-off 1/16 Turu85-8380-90
3Sporting CP00000081-86
4Stal Ostrów Wielkopolski

D Grubu / Akatlar Arena in Istanbul, Turkey

SıraTakımOGMASYSPuanAçıklamaORASIBBJKBAL
1CSM Oradea000000Play-off 1/16 Turu91-83
2CSU Sibiu000000Play-off 1/16 Turu88-75
3Beşiktaş Icrypex00000090-81
4Balkan58-55

E Grubu / Hala Mistrzów in Włocławek, Poland

SıraTakımOGMASYSAçıklamaDINFRİANWLON
1Dnipro00000Play-off 1/16 Turu71-74
2Fribourg OlympicPlay-off 1/16 Turu57-62
3Anwil Wloclawek00000
4London Lions (Çekildi)

F Grubu / Maaspoort in ‘s-Hertogenbosch, Netherlands

SıraTakımOGMASPAYSPuanAçıklamaDONDBOPARBOR
1Donar000000Play-off 1/16 Turu81-93
2Heroes Den Bosch000000Play-off 1/16 Turu99-98
3Parma000000
4Borisfen (Çekildi)

Play-offs

Tüm Maçlar tek maçlı eleminasyon formatında oynanacaktır.

1/16 Turu

Çeyrek Final

Yarı Final

Final