2020–21 Kadınlar EuroLeague

2020–21 EuroLeague Women, FIBA ​​tarafından düzenlenen Avrupa kadın kulüpleri basketbol şampiyonasının 63.'sü ve EuroLeague Women olarak yeniden adlandırıldığından bu yana 25.'si oynanmaktadır.

Katılan Takımlar

Gruplara Katılan Takımlar
ZVVZ USK Praha  VBW Arka Gdynia
LDLC ASVEL Féminin UMMC Ekaterinburg
Tango Bourges Basket  Dynamo Kursk
Basket Landes  BC Nadezhda Orenburg
Sopron Basket  Perfumerías Avenida
Famila Schio  F.Bahçe Öznur Kablo
TTT Riga Galatasaray
Eleme Turuna Katılan Takımlar
Aluinvent DVTK Miskolc  Spar Gran Canaria
ACS Sepsi SIC  İzmit Belediyespor

Tur ve kura tarihleri

Etap Tur Tur Tarihi
Eleme Turu   28 October 2020
Grup Maçları 1. Maçlar 1 December 2020
2. Maçlar 3 December 2020
3. Maçlar 4 December 2020
4. Maçlar 19 January 2021
5. Maçlar 21 January 2021
6. Maçlar 22 January 2021
Çeyrek Finak 1. Maç 17 March 2021
2. Maç 19 March 2021
Final Four Yarı Final 16 April 2021
Final 18 April 2021

Eleme Turu

TarihSalon, Şehir1. Takım Sonuç2. Takım
28 October 2020Police Recep Topaloglu Sports Hall, İzmitAluinvent DVTK Miskolc 68-85İzmit Belediyespor
28 October 2020Police Recep Topaloglu Sports Hall, İzmitSpar Girona 76-54ACS Sepsi SIC

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Perfumerías Avenida440353-2348Çeyrek Final
2Dynamo Kursk422299-2896Çeyrek Final
3Nadezhda Orenburg413219-3234
4İzmit Belediyespor202141-1662
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
01 Aralık 2020Caferağa Spor Salonu, İstanbulDynamo Kursk74-77Nadezhda Orenburg
02 Aralık 2020Caferağa Spor Salonu, İstanbulNadezhda Orenburg42-70Perfumerías Avenida
04 Aralık 2020Caferağa Spor Salonu, İstanbulDynamo Kursk74-89Perfumerías Avenida
19 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, SalamancaNadezhda Orenburg62-86Dynamo Kursk
19 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, Salamancaİzmit Belediyespor80-101Perfumerías Avenida
21 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, Salamancaİzmit Belediyespor61-65Dynamo Kursk
21 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, SalamancaPerfumerías Avenida93-38Nadezhda Orenburg
22 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, Salamancaİzmit BelediyesporNadezhda Orenburg
22 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, SalamancaPerfumerías AvenidaDynamo Kursk
25 Ocak 2021Pabellón Municipal Wurzburg, SalamancaPerfumerías Avenidaİzmit Belediyespor
16 Şubat 2021Orenburzhje Sport Hall, OrenburgNadezhda Orenburgİzmit Belediyespor
168 Şubat 2021Sport Concert Complex, KurskDynamo Kurskİzmit Belediyespor

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1LDLC SVEL Feminin541416-3579Çeyrek Final
2F. Bahçe Öznur Kablo541414-3519Çeyrek Final
3ZVVZ USK Praha523379-4167
4VBW Arka Gdynia505336-4215
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
01 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulF. Bahçe Öznur Kablo77-70ZVVZ USK Praha
01 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulLDLC SVEL Feminin89-57VBW Arka Gdynia
03 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulVBW Arka Gdynia70-80F. Bahçe Öznur Kablo
03 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulZVVZ USK Praha80-79LDLC SVEL Feminin
04 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulVBW Arka Gdynia76-85ZVVZ USK Praha
04 Aralık 2020Metro Enerji Spor Salonu, İstanbulF. Bahçe Öznur Kablo70-84LDLC SVEL Feminin
19 Ocak 2021Královka Arena, PragZVVZ USK Praha70-99F. Bahçe Öznur Kablo
19 Ocak 2021Královka Arena, PragVBW Arka Gdynia76-79LDLC SVEL Feminin
21 Ocak 2021Královka Arena, PragF. Bahçe Öznur Kablo88-57VBW Arka Gdynia
21 Ocak 2021Královka Arena, PragLDLC SVEL Feminin85-74ZVVZ USK Praha
23 Ocak 2021Královka Arena, PragLDLC SVEL FemininF. Bahçe Öznur Kablo
23 Ocak 2021Královka Arena, PragZVVZ USK PrahaVBW Arka Gdynia

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1UMMC Ekaterinburg550445-34010Çeyrek Final
2Spar Girona 532398-3968Çeyrek Final
3Familio Schio523354-3827
4TTT Riga505342-4215
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
01 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaUMMC Ekaterinburg83-61Familio Schio
01 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaTTT Riga79-81Spar Girona 
03 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaFamilio Schio76-72TTT Riga
03 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaSpar Girona 67-94UMMC Ekaterinburg
04 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaUMMC Ekaterinburg104-71TTT Riga
04 Aralık 2020Palau Girona-Fontajau, GironaSpar Girona 85-81Familio Schio
19 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioSpar Girona 82-52TTT Riga
19 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioFamilio Schio58-74UMMC Ekaterinburg
21 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioUMMC Ekaterinburg90-83Spar Girona 
21 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioTTT Riga68-78Familio Schio
22 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioTTT RigaUMMC Ekaterinburg
22 Ocak 2021Palazzetto Livio Romare, SchioFamilio SchioSpar Girona 

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Sopron Basket550353-31010Çeyrek Final
2G. Saray523371-3487Çeyrek Final
3Basket Landes413250-3035
4Tango Bourges Basket413280-2935
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
01 Aralık 2020MKB Aréna, SopronTango Bourges Basket60-70Sopron Basket
013 Aralık 2020MKB Aréna, SopronBasket Landes69-66Tango Bourges Basket
04 Aralık 2020MKB Aréna, SopronBasket Landes59-70Sopron Basket
15 Aralık 2020MKB Aréna, SopronSopron Basket69-66G. Saray
17 Aralık 2020MKB Aréna, SopronG. Saray58-70Sopron Basket
18 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesG. Saray89-63Basket Landes
18 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesSopron Basket74-67Tango Bourges Basket
19 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesBasket Landes59-78G. Saray
21 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesTango Bourges Basket87-80G. Saray
22 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesSopron BasketBasket Landes
22 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesG. SarayTango Bourges Basket
24 Ocak 2021Bourges, Palais des Sports du Prado, BourgesTango Bourges BasketBasket Landes

Ödüller

Hafta MVP

GamedayPlayerTeamEFF
1Satou SaballyFenerbahçe Öznur Kablo33
2Marine JohannèsLDLC ASVEL Féminin33
3Sandrine GrudaBeretta Famila Schio37
4
5
6

2019-202021-22

Women’s Euroleague