CEV Şampiyonlar Ligi 2020-21 sezonu itibarı ile 61. kez düzenlenmektedir. Güncel olarak Avrupa’da kulüp düzeyinde en üst düzey turnuvadır. Şampiyon takım FİVB Dünya Kulüpler Şampiyonasına katılmaktadır.

Katılan Takımlar

ÜlkeTakım SayısıGrup AşamasıEleme Aşaması
İtalya4A. Carraro Imoco Conegliano
Igor Gorgonzola Novara
Unet E-Work Busto Arsizio
Savino Del Bene Scandicci
(Grup Aşamasına kaldı.)
Türkiye3VakıfBank SK
Eczacıbaşı VitrA
Fenerbahçe Opet
Rusya3Dinamo-Ak Bars Kazan
Lokomotiv Kaliningrad
WVC Dynamo Moscow
(Grup Aşamasına kaldı.)
Polonya3Grupa Azoty Chemik Police
Developres SkyRes Rzeszow
LKS Commercecon LODZ
(Grup Aşamasına kaldı.)
Almanya2SSC Palmberg SchwerinAllianz MTV Stuttgart
(Grup Aşamasına kaldı.)
Fransa2ASPTT Mulhouse VB
VB Nantes
Bulgaristan1VC Maritza Plovdiv
Çek Cumhuriyeti1VK UP Olomouc
Slovenya1Calcit Volley Kamnik
Ukrayna2Khimik Yuzhny
SC Prometey Kamyanske
İsrail1Hapoel KFAR SABA
Hırvatistan1Mladost Zagrep
Beyaz Rusya1Minchanka Minsk
Sırbistan1Tent Obrenovak
Macaristan1Vasas Obuda Budapest

Elemeler

2020–21 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Eleme Aşaması

4. Tur (Grup Aşaması)

A Grubu

RankTeamPld.WLSetsPts.Qualification
1Savino Del Bene Scandicci64215-912Çeyrek Final
2Unet E-Work Busto Arsizio64214-1011Çeyrek Final
3SSC Palmberg Schwerin63310-128
4Developres SkyRes Rzeszow6158-165

1. Turnuva

  • Organizatör: Savino Del Bene Scandicci
DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
01-12-2020PalaRiadoli ScandicciSSC Palmberg Schwerin3-1
(25-27, 25-18, 25-18, 25-18)
Developres SkyRes Rzeszow
01-12-2020PalaRiadoli ScandicciSavino Del Bene Scandicci3-2
(25-18, 11-25, 25-19, 23-25, 17-15)
Unet E-Work Busto Arsizio
02-12-2020PalaRiadoli ScandicciDevelopres SkyRes Rzeszow2-3
(17-25, 22-25, 25-19, 25-22, 14-16)
Unet E-Work Busto Arsizio
02-12-2020PalaRiadoli ScandicciSSC Palmberg Schwerin1-3
(25-19, 19-25, 20-25, 21-25)
Savino Del Bene Scandicci
03-12-2020PalaRiadoli ScandicciUnet E-Work Busto Arsizio0-3
(24-26, 14-25, 22-25)
SSC Palmberg Schwerin
03-12-2020PalaRiadoli ScandicciDevelopres SkyRes Rzeszow0-3
(23-25, 18-25, 16-25)
Savino Del Bene Scandicci

2. Turnuva

Organizatör: SSC Palmberg Schwerin

DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
02-02-2021Palmberg Arena, SchwerinSSC Palmberg Schwerin3-2
(25-18, 22-25, 23-25, 26-24, 15-7)
Developres SkyRes Rzeszow
02-02-2021Palmberg Arena, SchwerinSavino Del Bene Scandicci2-3
(18-25, 25-21, 14-25, 25-18, 10-15)
Unet E-Work Busto Arsizio
03-02-2021Palmberg Arena, SchwerinDevelopres SkyRes Rzeszow0-3
(23-25, 22-25, 17-25)
Unet E-Work Busto Arsizio
03-02-2021Palmberg Arena, SchwerinSSC Palmberg Schwerin0-3
(22-25, 13-25, 15-25)
Savino Del Bene Scandicci
04-02-2021Palmberg Arena, SchwerinUnet E-Work Busto Arsizio3-0
(25-20, 25-13, 25-12)
SSC Palmberg Schwerin
04-02-2021Palmberg Arena, SchwerinDevelopres SkyRes Rzeszow3-1
(33-35, 25-22, 25-22, 28-26)
Savino Del Bene Scandicci

B Grubu

SıraTakımOGMSetlerPuanAçıklama
1A. Carraro Imoco Conegliano66018-118Çeyrek Final
2Fenerbahçe Opet64213-712En iyi ikinci takım sıralaması
3VB Nantes6246-133
4Calcit Volley Kamnik6062-180

1. Turnuva

  • Organizatör: Imoco Conegliano
DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
01-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoFenerbahçe Opet3-0
(25-16, 25-18, 25-15)
VB Nantes
01-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoCalcit Volley Kamnik0-3
(18-25, 17-25, 15-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
02-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoVB Nantes0-3
(19-25, 11-25, 16-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
02-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoFenerbahçe Opet3-1
(25-16, 20-25, 26-24, 25-17)
Calcit Volley Kamnik
03-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoA. Carraro Imoco Conegliano3-0
(25-14, 25-19, 25-19)
Fenerbahçe Opet
03-12-2020Palaverde Villorba, TrevisoVB Nantes3-0
(25-22, 25-19, 25-20)
Calcit Volley Kamnik

2. Turnuva

Organizatör: VB Nantes

DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
26-01-2021Mangin Beaulieu NantesFenerbahçe Opet3-0
(25-22, 25-16, 25-20)
VB Nantes
26-01-2021Mangin Beaulieu NantesCalcit Volley Kamnik0-3
(21-25, 11-25, 11-25)
A. Carraro Imoco Conegliano
27-01-2021Mangin Beaulieu NantesVB Nantes0-3
(20-25, 20-25, 24-26)
A. Carraro Imoco Conegliano
27-01-2021Mangin Beaulieu NantesFenerbahçe Opet3-0
(25-13, 25-18, 25-20)
Calcit Volley Kamnik
28-01-2021Mangin Beaulieu NantesA. Carraro Imoco Conegliano3-1
(25-19, 22-25, 25-21, 25-17)
Fenerbahçe Opet
28-01-2021Mangin Beaulieu NantesVB Nantes3-1
(22-25, 25-19, 25-20, 25-21)
Calcit Volley Kamnik

C Grubu

RankTeamPld.WLSetsPts.Qualification
1VakıfBank SK66018-218Quarters Finals
2LKS Commercecon LODZ64212-1011
3ASPTT Mulhouse VB6247-136
4VC Maritza Plovdiv6066-181

1. Turnuva

  • Organizatör: VC Maritza Plovdiv
TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç/Setler2. Takım
24-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivVC Maritza Plovdiv0-3
(17-25, 19-25, 13-25)
ASPTT Mulhouse VB
24-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivLKS Commercecon LODZ0-3
(23-25, 17-25, 22-25)
VakıfBank SK
25-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivASPTT Mulhouse VB0-3
(18-25, 16-25, 18-25)
VakıfBank SK
25-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivVC Maritza Plovdiv2-3
(18-25, 25-20, 25-20, 17-25, 10-15)
LKS Commercecon LODZ
26-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivVakıfBank SK3-1
(25-9, 25-10, 23-25, 25-16)
VC Maritza Plovdiv
26-11-2020Kolodruma Sport Hall PlovdivASPTT Mulhouse VB0-3
(20-25, 23-25, 20-25)
LKS Commercecon LODZ

2. Turnuva

Organizatör: VC Maritza Plovdiv

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02-02-2021Sports Arena, LodzVC Maritza Plovdiv1-3
(23-25, 25-22, 22-25, 22-25)
ASPTT Mulhouse VB
02-02-2021Sports Arena, LodzLKS Commercecon LODZ0-3
(21-25, 19-25, 20-25)
VakıfBank SK
03-02-2021Sports Arena, LodzASPTT Mulhouse VB0-3
(15-25, 13-25, 18-25)
VakıfBank SK
03-02-2021Sports Arena, LodzVC Maritza Plovdiv1-3
(24-26, 18-25, 25-23, 17-25)
LKS Commercecon LODZ
04-02-2021Sports Arena, LodzVakıfBank SK3-1
(25-11, 25-20, 25-27, 25-14)
VC Maritza Plovdiv
04-02-2021Sports Arena, LodzASPTT Mulhouse VB1-3
(23-25, 19-25, 25-21, 18-25)
LKS Commercecon LODZ

D Grubu

RankTeamPld.WLSetsPts.Qualification
1Eczacıbaşı VitrA66018-516Quarters Finals
2WVC Dynamo Moscow63312-119
3Allianz MTV Stuttgart62410-147
4Lokomotiv Kaliningrad6155-154

1. Turnuva

  1. Organizatör: Eczacıbaşı VitrA
DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
08-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulWVC Dynamo Moscow3-2
(25-23, 13-25, 27-29, 25-23, 17-15)
Lokomotiv Kaliningrad
08-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulAllianz MTV Stuttgart2-3
(25-22, 25-21, 17-25, 21-25, 9-15)
Eczacıbaşı VitrA
09-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulLokomotiv Kaliningrad0-3
(17-25, 22-25, 22-25)
Eczacıbaşı VitrA
09-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulWVC Dynamo Moscow2-3
(27-29, 25-13, 25-22, 14-25, 11-15)
Allianz MTV Stuttgart
10-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulEczacıbaşı VitrA3-0
(25-18, 25-20, 25-14)
WVC Dynamo Moscow
10-12-2020Burhan Felek Sport Hall, İstanbulLokomotiv Kaliningrad3-0
(25-23, 25-20, 25-20)
Allianz MTV Stuttgart

2. Turnuva

Organizatör: Lokomotiv Kaliningrad

DateVenueTeam 1Score/SetsTeam 2
02-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradWVC Dynamo Moscow3-0
(25-20, 25-13, 25-23)
Lokomotiv Kaliningrad
02-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradAllianz MTV Stuttgart2-3
(32-30, 23-25, 25-22, 14-25, 9-15)
Eczacıbaşı VitrA
03-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradLokomotiv Kaliningrad0-3
(20-25, 19-25, 17-25)
Eczacıbaşı VitrA
03-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradWVC Dynamo Moscow3-0
(25-21, 25-20, 25-20)
Allianz MTV Stuttgart
04-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradEczacıbaşı VitrA3-1
(25-16, 19-25, 25-14, 25-18)
WVC Dynamo Moscow
04-02-2021Yantarny Kaliningrad, KaliningradLokomotiv Kaliningrad0-3
(23-25, 19-25, 21-25)
Allianz MTV Stuttgart

E Grubu

RankTeamPld.WLSetsPts.Qualification
1Igor Gorgonzola Novara66018-517Quarters Finals
2Grupa Azoty Chemik Police64215-613
3Dinamo-Ak Bars Kazan6247-136
4VK UP Olomouc6062-180

1. Turnuva

Organiztör Takım: Igor Gorgonzola Novara

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç/Setler2. Takım
24-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaVK UP Olomouc0-3
(18-25, 19-25, 18-25)
Grupa Azoty Chemik Police
24-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaIgor Gorgonzola Novara3-0
(25-19, 25-22, 25-13)
Dinamo-Ak Bars Kazan
25-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaGrupa Azoty Chemik Police3-0
(25-21, 25-22, 25-18)
Dinamo-Ak Bars Kazan
25-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaVK UP Olomouc0-3
(17-25, 25-27, 20-25)
Igor Gorgonzola Novara
26-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaDinamo-Ak Bars Kazan3-0
(25-18, 25-17, 25-20)
VK UP Olomouc
26-11-2020Pala Igor Gorgonzola Novara, İtalyaGrupa Azoty Chemik Police2-3
(25-27, 22-25, 25-21, 25-21, 6-15)
Igor Gorgonzola Novara

2. Turnuva

Organiztör Takım: Grupa Azoty Chemik Police

TarihSalon, Şehir1. TakımSonuç/Setler2. Takım
02-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaVK UP Olomouc0-3
(12-25, 23-25, 17-25)
Grupa Azoty Chemik Police
02-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaIgor Gorgonzola Novara3-1
(30-28, 22-25, 25-22, 25-20)
Dinamo-Ak Bars Kazan
03-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaGrupa Azoty Chemik Police3-0
(28-26, 25-20, 25-17)
Dinamo-Ak Bars Kazan
03-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaVK UP Olomouc1-3
(15-25, 25-22, 8-25, 23-25)
Igor Gorgonzola Novara
04-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaDinamo-Ak Bars Kazan3-1
(25-18, 22-25, 25-21, 25-15)
VK UP Olomouc
04-02-2021Hala ZS im. I. Lukasiewicza Police, PolonyaGrupa Azoty Chemik Police1-3
(19-25, 25-22, 18-25, 16-25)
Igor Gorgonzola Novara

En İyi İkinci Takım Sıralaması

SıraTakımOGMSetlerPuanAçıklama
1Grupa Azoty Chemik Police64215-613Çeyrek Final
2F. Bahçe OPET64213-712Çeyrek Final
3Unet E-Work Busto Arsizio64214-1011Çeyrek Final
4LKS Commercecon LODZ64212-1011
5WVC Dynamo Moscow63312-119

Çeyrek Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
25-02-2021
02-03-2021
Grupa Azoty Chemik Police0-6VakıfBank SK0-3
(9-25, 15-25, 20-25)
0-3
(21-25, 13-25, 13-25)
23-02-2021
02-03-2021
Fenerbahçe Opet0-6Igor Gorgonzola Novara1-3
(25-19, 12-25, 19-25, 25-27)
1-3
(16-25, 18-25, 25-16, 11-25)
24-02-2021
02-03-2021
Savino Del Bene Scandicci1-5A. Carraro Imoco Conegliano2-3
(25-17, 27-29, 30-28, 23-25, 15-17)
0-3
(20-25, 17-25, 20-25)
25-02-2021
02-03-2021
Unet E-Work Busto Arsizio6-0Eczacıbaşı VitrA3-1
(25-19, 19-25, 25-17, 28-26)
3-1
(25-23, 25-22, 22-25, 28-26)

Yarı Final

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
16-03-2021
23-03-2021
VakıfBank SK4-2Unet E-Work Busto Arsizio2-3
(25-20, 25-17, 21-25, 13-25, 13-15)
3-0
(25-13, 25-15, 25-15)
16-03-2021
23-03-2021
Igor Gorgonzola Novara0-6A. Carraro Imoco Conegliano0-3
(21-25, 18-25, 17-25)
0-3
(15-25, 23-25, 20-25)

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSkor/Setler2. Takım
01-05-2021AGSM Forum, VeronaA. Carraro Imoco ConeglianoVakıfBank SK

2019-20202021-2022

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi