2020–21 CEV Champions League

The 2020–21 CEV Champions League is the 62nd edition and the highest level of European club volleyball in 2020–21.

Participating Teams

Rank Country No. teams Qualified teams
Vac Qual Total
1 Italy 3 3 Cucine Lube Civitanova
Leo Shoes Modena
Sir Sicoma Monini Perugia
2 Russia 3 3 Lokomotiv Novosibirsk
Zenit Kazan
Kuzbass Kemerovo
3 Poland 3 3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
PGE Skra Bełchatów
4 Germany 2 2 Berlin Recycling Volleys
VfB Friedrichshafen
5 Turkey 2 2 Fenerbahçe HDI Sigorta
Arkas İzmir
6 Belgium 2 2 Lindemans Aalst
Knack Roeselare
7 France 1 1 Tours VB
8 Slovenia 1 1 ACH Volley Ljubljana
9 Czech Republic 1 1 ČEZ Karlovarsko

Qualification

2020–21 CEV Champions League qualification

League round

A Grubu

SıraTakımOGMSetlerPuanAçıklama
1Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle66018-317Çeyrek Final
2PGE Skra Bełchatów64214-913Çeyrek Final
3Fenerbahçe HDI Sigorta6248-145
4Lindemans Aalst6064-181
1. Turnuva
  • Organiter: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle
08-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźleLindemans Aalst2-3
(25-20, 22-25, 21-25, 25-17, 9-15)
Fenerbahçe HDI Sigorta
08-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźlePGE Skra Bełchatów0-3
(21-25, 19-25, 19-25)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
09-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźleFenerbahçe HDI Sigorta0-3
(21-25, 20-25, 13-25)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
09-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźleLindemans Aalst0-3
(16-25, 17-25, 16-25)
PGE Skra Bełchatów
10-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźleGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3-0
(25-19, 25-19, 25-17)
Lindemans Aalst
10-12-2020Azoty Kędzierzyn-KoźleFenerbahçe HDI Sigorta1-3
(18-25, 21-25, 25-23, 21-25)
PGE Skra Bełchatów
2. Turnuva
  • Organiter: PGE Skra Bełchatów
26-01-2021Energia BełchatówLindemans Aalst0-3
(14-25, 19-25, 19-25)
Fenerbahçe HDI Sigorta
26-01-2021Energia BełchatówPGE Skra Bełchatów2-3
(23-25, 25-21, 20-25, 25-19, 10-15)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
27-01-2021Energia BełchatówFenerbahçe HDI Sigorta0-3
(23-25, 18-25, 18-25)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
27-01-2021Energia BełchatówLindemans Aalst1-3
(25-17, 20-25, 18-25, 20-25)
PGE Skra Bełchatów
28-01-2021Energia BełchatówGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3-1
(21-25, 25-16, 25-15, 25-19)
Lindemans Aalst
28-01-2021Energia BełchatówFenerbahçe HDI Sigorta1-3
(25-22, 20-25, 18-25, 20-25)
PGE Skra Bełchatów

B Grubu

SıraTakımOGMSkor/SetlerPuanAçıklama
1Sir Sicoma Monini Perugia65116-415Çeyrek Final
2Cucine Lube Civitanova65115-515Çeyrek Final
3Tours VB6248-126
4Arkas SK6060-180
  • Organizatör: Tours VB
1. Turnuva
08-12-2020Salle Robert Grenon, ToursCucine Lube Civitanova3-1
(25-22, 22-25, 25-20, 25-23)
Sir Sicoma Monini Perugia
08-12-2020Salle Robert Grenon, ToursArkas SK0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Tours VB
09-12-2020Salle Robert Grenon, ToursTours VB0-3
(21-25, 23-25, 23-25)
Cucine Lube Civitanova
09-12-2020Salle Robert Grenon, ToursSir Sicoma Monini Perugia3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Arkas SK
10-12-2020Salle Robert Grenon, ToursArkas SK0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Cucine Lube Civitanova
10-12-2020Salle Robert Grenon, ToursSir Sicoma Monini Perugia3-0
(25-19, 25-22, 25-22)
Tours VB
2. Turnuva
  • Organizatör: Sir Sicoma Monini Perugia
09-02-2021Pala Bartpn, PerugiaCucine Lube Civitanova3-1
(22-25, 25-20, 25-21, 25-15)
Tours VB
Arkas SK0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Sir Sicoma Monini Perugia
10-02-2021Pala Bartpn, PerugiaSir Sicoma Monini Perugia3-0
(25-21, 25-18, 25-21)
Cucine Lube Civitanova
Tours VB3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Arkas SK
Arkas SK0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Cucine Lube Civitanova
11-02-2021Pala Bartpn, PerugiaTours VB1-3
(25-18, 15-25, 14-25, 21-25)
Sir Sicoma Monini Perugia

C Grubu

SıraTakımOGMSkor/SetlerPuanAçıklama
1Zenit Kazan66018-218Çeyrek Final
2Berlin Recycling Volleys64212-612Çeyrek Final
3ACH Volley Ljubljana6248-126
4Jastrzębski Węgiel6060-180
1. Turnuva
  • Organizatör: Berlin Recycling Volleys
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinACH Volley Ljubljana0-3
(20-25, 23-25, 21-25)
Berlin Recycling Volleys
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinJastrzębski Węgiel0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Zenit Kazan
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinACH Volley Ljubljana3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Jastrzębski Węgiel
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinBerlin Recycling Volleys0-3
(21-25, 19-25, 18-25)
Zenit Kazan
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinZenit Kazan3-1
(25-16, 19-25, 25-23, 28-26)
ACH Volley Ljubljana
08-12-2020Max-Schmeling-Halle, BerlinBerlin Recycling Volleys3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Jastrzębski Węgiel
2. Turnuva
  • Organizatör: Zenit Kazan
09-02-2021St. Petersburg, KazanACH Volley Ljubljana0-3
(19-25, 20-25, 13-25)
Berlin Recycling Volleys
26-01-2021St. Petersburg, KazanJastrzębski Węgiel0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Zenit Kazan
27-01-2021St. Petersburg, KazanACH Volley Ljubljana3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Jastrzębski Węgiel
10-02-2021St. Petersburg, KazanBerlin Recycling Volleys0-3
(18-25, 16-25, 14-25)
Zenit Kazan
11-01-2021St. Petersburg, KazanZenit Kazan3-1
(25-21, 20-25, 25-20, 25-20)
ACH Volley Ljubljana
28-01-2021St. Petersburg, KazanBerlin Recycling Volleys3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Jastrzębski Węgiel

D Grubu

SıraTakımOGMSkor/SetlerPuanAçıklama
1Leo Shoes Modena64214-914Çeyrek Final
2VERVA Warszawa ORLEN Paliwa64214-914
3Knack Roeselare6249-139
4Kuzbass Kemerovo6248-148
1. Turnuva
  • Organizatör: Knack Roeselare
15-12-2020Tomabel Hall RoeselareKuzbass Kemerovo1-3
(23-25, 19-25, 25-22, 28-30)
Leo Shoes Modena
15-12-2020Tomabel Hall RoeselareKnack Roeselare0-3
(18-25, 24-26, 19-25)
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
16-12-2020Tomabel Hall RoeselareVERVA Warszawa ORLEN Paliwa0-3
(21-25, 17-25, 24-26)
Leo Shoes Modena
16-12-2020Tomabel Hall RoeselareKnack Roeselare0-3
(24-26, 16-25, 20-25)
Kuzbass Kemerovo
17-12-2020Tomabel Hall RoeselareVERVA Warszawa ORLEN Paliwa3-0
(25-22, 25-22, 25-16)
Kuzbass Kemerovo
17-12-2020Tomabel Hall RoeselareLeo Shoes Modena3-2
(25-27, 25-19, 22-25, 25-22, 15-11)
Knack Roeselare
2. Turnuva
  • Organizatör: Leo Shoes Modena
09-02-2021Palapanini Modena, ModenaKuzbass Kemerovo0-3
(22-25, 15-25, 21-25)
Leo Shoes Modena
09-02-2021Palapanini Modena, ModenaKnack Roeselare1-3
(25-20, 19-25, 20-25, 18-25)
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
10-02-2021Palapanini Modena, ModenaVERVA Warszawa ORLEN Paliwa3-2
(20-25, 27-25, 22-25, 25-18, 15-10)
Leo Shoes Modena
10-02-2021Palapanini Modena, ModenaKnack Roeselare3-1
(18-25, 25-20, 25-20, 25-17)
Kuzbass Kemerovo
11-02-2021Palapanini Modena, ModenaVERVA Warszawa ORLEN Paliwa2-3
(23-25, 25-21, 18-25, 25-19, 5-15)
Kuzbass Kemerovo
11-02-2021Palapanini Modena, ModenaLeo Shoes Modena0-3
(22-25, 21-25, 22-25)
Knack Roeselare

E Grubu

SıraTeamOGMSetsPuanAçıklama
1Itas Trentino Volley66018-417Çeyrek Final
2Lokomotiv Novosibirsk63311-129
3VfB Friedrichshafen6246-136
4ČEZ Karlovarsko6159-154
1. Turnuva
  • Organizatör : Trentino Volley
01-12-2020ČEZ Karlovarsko1-3
(14-25, 22-25, 25-23, 16-25)
VfB Friedrichshafen
01-12-2020Itas Trentino Volley3-2
(21-25, 23-25, 25-23, 25-23, 15-2)
Lokomotiv Novosibirsk
01-12-2020VfB Friedrichshafen3-0
(25-20, 25-23, 25-22)
Lokomotiv Novosibirsk
01-12-2020ČEZ Karlovarsko1-3
(25-19, 18-25, 18-25, 20-25)
Itas Trentino Volley
01-12-2020Lokomotiv Novosibirsk3-1
(25-19, 25-27, 25-23, 26-24)
ČEZ Karlovarsko
01-12-2020VfB Friedrichshafen0-3
(19-25, 18-25, 18-25)
Itas Trentino Volley
2. Turnuva
  • Organizatör: VfB Friedrichshafen
09-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenČEZ Karlovarsko3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
VfB Friedrichshafen
09-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenItas Trentino Volley3-0
(25-19, 25-20, 25-15)
Lokomotiv Novosibirsk
10-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenVfB Friedrichshafen0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Lokomotiv Novosibirsk
10-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenČEZ Karlovarsko1-3
(22-25, 25-23, 20-25, 22-25)
Itas Trentino Volley
11-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenLokomotiv Novosibirsk3-2
(25-20, 29-31, 27-29, 25-23, 15-13)
ČEZ Karlovarsko
11-02-2021Zappelin CAT Halle A1, FriedrichshafenVfB Friedrichshafen0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Itas Trentino Volley
VfB Friedrichshafen, COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle Friedrichshafen’da düzenlenen ikinci turnuvadan çekildi.

En İyi İkinciler Sıralaması

SıraTakımOGMSkor/SetlerPuanAçıklama
1Cucine Lube Civatanova65115-515Çeyrek Final
2PGE Skra Belchatoe64214-913Çeyrek Final
3Berlin Revyvling Volleys64212-612Çeyrek Final
4Verva Warszawa Orlen Paliwa64214-912
5Lokomotiv Novosibirsk63311-129

Play-off

Çeyrek Final

1. Torba 2. Torba

Zenit Kazan (Rusya)
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle (Polonya)
Itas Trentino (İtalya)
Sir Sicoma Monini Perugia (İtalya)

Leo Shoes Modena (İtalya)
Cucine Lube Civitanova (İtalya)
PGE Skra Bełchatów (Polonya)
Berlin Recycling Volleys (Almanya)

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
24-02-2021PGE Skra Bełchatów1-5Zenit Kazan1-3
(23-25, 25-19, 23-25, 19-25)
2-3
(25-22, 19-25, 17-25, 25-13, 12-15)
24-02-2021Cucine Lube Civitanova3-3
Altın Set : 16-14
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle1-3
(23-25, 25-14, 21-25, 21-25)
3-0
(22-25, 26-24, 26-24)
Altın Set : 16-14
25-02-2021Berlin Recycling Volleys (Almanya)0-6Itas Trentino Volley1-3
(19-25, 23-25, 28-26, 17-25)
0-3
(22-25, 21-25, 14-25)
23-02-2021Leo Shoes Modena3-3
Altın Set: 5-15
Sir Sicoma Monini Perugia3-0
(25-21, 25-18, 25-22)
0-3
(23-25, 18-25, 21-25)
Altın Set: 5-15

Semifinals

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
18-03-2021Zenit Kazan3-3
(Altın Set : 13-15)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2-3
(25-22, 25-22, 27-29, 22-25, 14-16)
3-2
(25-17, 16-25, 21-25, 30-28, 20-18)
Altın Set : 13-15
18-03-2021Itas Trentino Volley4-2Sir Sicoma Monini Perugia3-0
(25-21, 25-16, 25-23)
2-3
(22-25, 17-25, 25-23, 25-17, 6-15)

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSkor2. Takım
01 Mayıs 2021VeronaGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleItas Trentino Volley

2019-20202021-2022

CEV Şampiyonlar Ligi