2020–21 CAF Şampiyonlar Ligi


2020–21 CAF Şampiyonlar Ligi, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından düzenlenen Afrika’nın en önemli kulüp futbol turnuvasıdır. 2020–21 CAF Şampiyonlar Ligi’nin galibi, 2021 CAF Süper Kupası‘nda 2020–21 CAF Konfederasyon Kupası’nın kazananlarına karşı oynama hakkı kazanacak. Turnuvanın şampiyonu aynı zamanda Japonya’da düzenlenecek 2021 FIFA Kulüpler Dünya Kupası‘na katılmaya hak kazanacak.

Program

 
  Tur Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
Eleme Turları Ön Eleme Turu 9 Kasım 2020 27–29 Kasım 2020 4–6 Aralık 2020
1. Tur 22–23 Aralık 2020 5–6 Ocak 2021
Grup Evresi 1. Maç Haftası 17 Ocak 2021 12–13 Şubat 2021
2. Maç Haftası 23–24 Şubat 2021
3. Maç Haftası 5–6 Mart 2021
4. Maç Haftası 16–17 Mart 2021
5. Maç Haftası 2–4 Nisan 2021
6. Maç Haftası 9–11 Nisan 2021
Eleme Aşaması Çeyrek Final 30 Nisan 2021 14–16 Mayıs 2021 21–23 Mayıs 2021
Yarı Final 18–20 Haziran 2021 25–27 Haziran 2021
Final 17 Temmuz 2021

Eleme Turları

Ön Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam Skor2. Takım1. Maç2. Maç
29-11-2020
04-12-2020
Ashanti de Siguiri 1-4Stade Malien1-2
Madani Diarra / Mamadou Coulibaly (2)
0-2
awarded
29-11-2020
04-12-2020
Gambia Armed Forces 1-3Teungueth1-1
Kabiro Joof / Serigne Fallou Niang
0-2
Paul Bassane, Elhadji Omar Fall
29-11-2020
04-12-2020
RC Abidjan 2-2ASKO Kara1-0
Clude Agbezudo
1-2
N’guessan Kouadio / Gnama Akate, Marouf Tchakei
29-11-2020
04-12-2020
AS SONIDEP 4-0Mogadishu City2-0
Inoussa Ismael, Yahaya Mourtala
2-0
Yahaya Mourtala, İbrahim Mukhtar
29-11-2020
04-12-2020
Al Ahly Benghazi w/oMekelle 70 Enderta
29-11-2020
04-12-2020
Gazelle FCw/oGR/SIAF
29-11-2020
04-12-2020
Forest Rangers 0-2AS Bouenguidi0-00-2
Florris Ndjave, Junhior Aubiang
29-11-2020
04-12-2020
Jwaneng Galaxy 5-1US Zilimadjou4-0
Resaobaka Thatanyane, Isaac Paeye, Thero Setsile, Lemogang Maswena
1-1
Gilbert Baruti / Mohamed Chamoune
29-11-2020
04-12-2020
Young Buffaloes 1-1Le Messager Ngozi0-01-1
Wandile Maseko / Cedric Urasenga
29-11-2020
04-12-2020
PWD Bamenda 0-1Kaizer Chiefs0-1
Eric “Tower” Mathoho
0-0
29-11-2020
04-12-2020
AS Otohô 1-3Al Merrikh1-1
Mandala Konte / Ahmed Hamed Mahmoud
0-2
Wagdi Awad Abd Alla, Saifeldin Malik Maki
29-11-2020
04-12-2020
Rahimo 1-2Enyimba0-1
Viktor Mbaoma
1-1
Pape Ware / Augustine Tunde Oladapo
29-11-2020
04-12-2020
FC Nouadhibou 1-3Asante Kotoko1-1
Hemeya Tanjy / Ibrahim Osman
0-2
awarded
29-11-2020
04-12-2020
Vipers 0-2Al Hilal0-1
Waleed Bakhet
0-1
Mohamed Musa Eldai
29-11-2020
04-12-2020
Buffles du Borgou 1-3MC Alger1-1
Muyiwa Fehintola / Miloud Rebiaï 
0-2
awarded
29-11-2020
04-12-2020
Mlandege 1-8CS Sfaxien0-5
Kingsley Eduwo, Hani Amamou, Firas Chaouat (3)
1-3
S Ramadhane / Kingsley Eduwo, Firas Chaouat, Chris Kouakou
29-11-2020
04-12-2020
Bantu 0-1Nkana0-1
Idris Ilunga Mbombo 
0-0
29-11-2020
04-12-2020
Akonangui 2-3Petro de Luanda0-1
Tiago Lima Leal
2-2
Wenceslao Afugu Nkogo (2) / Tiago Lima Leal, Adriano Belmiro Duarte
29-11-2020
04-12-2020
Costa do Sol 1-4FC Platinum1-2
Mario / Ralph Kawondera, Elias Maguri
0-2
William Sitma, Perfect Chikwende
29-11-2020
04-12-2020
Plateau United 0-1Simba0-1
Clatous Chama
0-0
29-11-2020
04-12-2020
CR Belouizdad 4-0Al Nasr2-0
Marcellin Dègnon Koukpo, Chemseddine Nessakh
2-0
Chouaib Keddad, Salah Fakroun (og)
29-11-2020
04-12-2020
APR 3-4Gor Mahia2-1
Olivier Niyonzima, Andrew Juma / Kenneth Muguna
1-3
Keddy Nsanzimfura / Samuel Onyango, Sydney Ochieng Wahongo, Nicholas Kipkirui
NOT: Koyun renkli takımlar tur atlamıltırç

First round

Tarih1. TakımToplam Skor2. Takım1. Maç2. Maç
23-12-2020
06-01-2021
Stade Malien1-0Wydad Casablanca1-00-3
Ayoub El Kaabi, Muaid Ellafi (2)
22-12-2020
05-01-2021
Teungueth0-0Raja Casablanca0-00-0
(3-1 pen.)
23-12-2020
06-01-2021
RC Abidjan1-2Horoya1-1
K Ballo / Dramane Nikiema
0-1
Bolaji Sakin
23-12-2020
05-01-2021
AS SONIDEP0-5Al Ahly0-1
Aliou Dieng
0-4
Taher Mohamed, Walid Soliman, Bard Banoun, Kahraba
23-12-2020
06-01-2021
Al Ahly Benghazi2-3Espérance de Tunis0-02-3
A. Arfi, Saed Alnaeli / Ghailene Chaalali, Mohamed Ali Ben Romdhane, Alaa Marzouki
Gazelle FCw/oZamalek
23-12-2020
06-01-2021
AS Bouenguidi2-4TP Mazembe1-21-2
Djoe Boussougou / Thomas Ulimwengu, Tandi Mwape
22-12-2020
05-01-2021
Jwaneng Galaxy1-5Mamelodi Sundowns0-2
Mothobi Mvala, Peter Shalulile
1-3
Tebogo Sembowa / Kermit Erasmus, Mothobi Mvala, Thapelo Morena
22-12-2020
06-01-2021
Young Buffaloes2-6AS Vita Club2-2
Phiwayinkhosi Dlamini, Bongwa Owa Matsebula / Fiston Kalala Mayele, Ricky Tulengi
0-4
Fiston Kalala, Glody Lilepo (2), Jeremie Mbuyi
23-12-2020
05-01-2021
Kaizer Chiefs1-01º de Agosto0-01-0
Leonardo Castro
23-12-2020
06-01-2021
Al Merrikh4-2Enyimba FC3-0
Saifeldin Bakhit (3)
1-2
Victor Mbaoma (2) / Saifeldin Malik
23-12-2020
06-01-2021
Asante Kotoko0-3Al Hilal0-1
V Bongonga
28-12-2020
06-01-2021
MC Alger 2-1CS Sfaxien2-0
Samy Frioui (2)
0-1
Firas Chaouat
23-12-2020
06-01-2021
Nkana FC1-2Petro de Luanda1-1
Harrison Chisala / Adriano Belmiro Nicolaou Duarte
0-1
Toni
23-12-2020
06-01-2021
FC Platinum1-4Simba Sports Club1-0
Perfect Chikwende
0-4
Erasto Edward Nyoni, Erasto Edward Nyoni, John Raphael Bocco, John Raphael Bocco
26-12-2020
John Raphael Bocco
CR Belouizdad6-0Gor Mahia6-0
Amir Sayoud (3), Hamza Belahouel, Larbi Tabti, Maecky Ngombo
2-1
Amir Sayoud, Hamza Belahouel / Jules Ulimwengu
NOT: Koyun renkli takımlar tur atlamıltırç

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Çeyrek Final
2Çeyrek Final
3
4

B Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Çeyrek Final
2Çeyrek Final
3
4

C Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Çeyrek Final
2Çeyrek Final
3
4

D Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Çeyrek Final
2Çeyrek Final
3
4

See also

2020–21 CAF Konfederasyon Kupası

2019-202021-22

CAF Şampiyonlar Ligi