2020-21 Belçika Kupası

2020–21 Belçika Kupası, Belçika'nın yıllık futbol kupası yarışmasının 66. sezonu olacak. Yarışma 2 Ağustos 2020'de başlayacak ve finalle 24 veya 25 Nisan 2021'de sona erecek. Yarışmanın kazananları 2021-22 UEFA Avrupa Ligi Grup Aşamasına katılmaya hak kazanacak.

5. Tur

TarihStadyum1. TakımSonuç2.Takım
11 October 2020TessenderloTessenderlo (3)3–1
Marco Battista, Martijn Stefani, Kyan Vaesen / Niels De Schutter
Deinze (2)
11 October 2020LommelLommel (2)3–2
Marlos Moreno Durán, Jonathan Hendrickx, Sebastiaan Brebels / Jens Vandenhende, Roy Broeckaert
Zelzate (4)
10 October 2020RochefortRochefort (5)1–8
Thibault Monmart / Lucas Walbrecq (2), Leonardo Rocha (3), Erwin Senakuku, Corenthyn Lavie (2)
RWDM47 (2)
11 October 2020Forest, BrusselsUnion SG (2)4–0
Aron Sigurðarson, Dante Vanzeir, Deniz Undav, Loïc Lapoussin
Heist (3)
11 October 2020WesterloWesterlo (2)5–1
Lukas Van Eenoo, Ambroise Gboho, Atabey Çiçek (3) / Jelle Vanratingen
Hades (4)
11 October 2020BrakelOlsa Brakel (4)2–0
Robin Nelis, Sebastiaan Cordie
Dender EH (3)
11 October 2020Warnant-DreyeWarnant (4)0–1
Michaël Lallemand
RFC Liège (3)
11 October 2020La LouvièreRAAL La Louvière (4)2–0
Nelson Azevedo-Janelas, Jessy Gálvez López
Jette (4)
10 October 2020LedeJong Lede (5)0–2
Daniel Rodrigo de Oliveira, Dider Cabumi
Lokeren-Temse (4)
10 October 2020MerksemCity Pirates (4)1–2
Dominigue Ernst / Thomas Nzinga, Yasin Mrani
Rupel Boom (3)
10 October 2020BeverenWaasland-Beveren (1)3–0
Daan Heymans, Michael Frey (2)
Petegem (4)
11 October 2020Knokke-HeistKnokke (3)0–2
Xavier Mercier, Frédéric Duplus
OH Leuven (1)
11 October 2020ViséVisé (3)1–2
Jesse Mputu / Alessandro Cerigioni, Youssef Boulaouali
Dessel (3)
11 October 2020SeraingSeraing (2)6–1
Alessiao Cascio, Abdelhafid Al Badaoui (3), Amadou Dia N'Diaye / Giovanni Longueville
Blankenberge (6)
11 October 2020TongerenHeur-Tongeren (4)3–0
Moussa Camara (2), Dina Dango
SG-Tertre-Hautrage (5)
11 October 2020Montignies-sur-SambreOlympic Charleroi CF (3)2–1
Chris Gadi N'Kiasala, Yoroma Jatta / Miguel Cobos Copado
Aalst (4)

6. Tur

TarihStadyum1. TakımSonuç2. Takım
2 February 2021AntwerpAntwerp (1)2–1
Guy Mbenza, Ritchie De Laet / Gregory Lazitch
RAAL La Louvière (4)
2 February 2021Forest, BrusselsUnion SG (2)2–1
Dante Vanzeir, Casper Nielsen / Marko Bakic
Excel Mouscron (1)
2 February 2021DesselDessel (3)0–5
Beerschot (1)
2 February 2021BoomRupel Boom (3)0–5Eupen (1)
2 February 2021TessenderloTessenderlo (3)0–5Genk (1)
2 February 2021LommelLommel (2)1–3
Kevin Kis / Pape Habib Gueye, Teddy Chevalier, Faiz Selemani
Kortrijk (1)
3 February 2021MechelenKV Mechelen (1)2-0
Ferdy Druijf, Marian Vasylyovych Shved
RWDM (2)
3 February 2021CharleroiCharleroi (1)1-0
Łukasz Teodorczyk
Westerlo (2)
3 February 2021GhentGent (1)5-0
Tarik Tissoudali, Roman Bezus, Matisse Samoise, Anderson Niangbo, Dylan Mbayo
Heur-Tongeren (4)
3 February 2021Heverlee, LeuvenOH Leuven (1)2-3
Mathieu Maertens, David Hubert / Dino Hotić, Jean Harisson Marcelin, Jérémy Taravel
Cercle Brugge (1)
3 February 2021SeraingSeraing (2)1-4
Mohamed Mouhli / Merveille Bope Bokadi, Laurent Jans, João Klauss de Mello, Jackson Muleka
Standard Liège (1)
3 February 2021BrugesClub Brugge (1)6-1
Hans Vanaken, Youssouph Mamadou Badji (3), Robin Nelis (kk), Tahith Jose Girigorio Djorkaef Chong / Kevin Haezebroeck
Olsa Brakel (4)
3 February 2021LokerenLokeren-Temse (4)0-2
Duckens Nazon, Tatsuya Ito
Sint-Truiden (1)
3 February 2021BeverenWaasland-Beveren (1)2-3
Michael Frey, Sadek Jordan Chebel Faucher / Makhtar Gueye (2), Andrew Hjulsager
Oostende (1)
3 February 2021Montignies-sur-SambreOlympic Charleroi CF (3)1-0
Yassine Delbergue
Zulte Waregem (1)
3 February 2021LiègeRFC Liège (3)0-2
Paul Omo Mukairu, Majeed Ashimeru
Anderlecht (1)

7. Tur

TarihStadyum1. TakımSonuç2. Takım
09 Şubat 2021Guldensporen Stadion, KortrijkKortrijk (1)1-1
Faiz Selemani / Konstantinos Laifis (5-6 pen.)
Standard Liège (1)
09 Şubat 2021Jan Breydel StadiumCercle Brugge (1)3-1
Olivier Deman, Kevin Denkey, Ike Ugbo / Nick Batzner
Oostende (1)
10 Şubat 2021Luminus Arena, GenkGenk (1)1-0
Paul Onuachu
Sint-Truiden (1)
10 Şubat 2021Kehrwegstadion, EupenEupen (1)5-1
Mamadou Kone, Amara Baby, Gary Magnee, Menno Koch, Rocky Bushiri / Yassine Delbergue
Olympic Charleroi CF (3)
10 Şubat 2021Jan Breydel Stadium, BrygesClub Brugge (1)3-1
Hans Vanaken, Bas Dost, Ruud Vormer / Didier Lamkel Ze
Antwerp (1)
11 Şubat 2021Stade Joseph Marien, Forest, BrusselsUnion SG (2)0-5
Lukas Nmecha (2), Paul Mukairu, Abdoulay Diaby (2)
Anderlecht (1)
11 Şubat 2021Olympic Stadium, AntwerpBeerschot (1)0-1
Rob Schoofs
KV Mechelen (1)
11 Şubat 2021Ghelamco Arena, GentGent (1)3-1
Roman Yaremchuk, Vadis Odjidja, Saido Berahino (og) / Shamar Nicholson
Charleroi (1)

2019-202021-22

Belçika Kupası