2020/2021 Kadınlar Avrupa Hentbol Ligi

2020–21 Kadınlar EHF Avrupa Ligi, 10 Ekim 2020 – 9 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında EHF’nin ikinci kademe kadın hentbol turnuvası 40’ıncı kez düzenlenmektedir. Turnuva daha önce Kadınlar EHF Kupası olarak adlandırılıyordu. Geçtiğimiz sezon COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi.

Turnuva Bilgileri
Spor Hentbol
Tarih 10 Ekim 2020 – 09 Mayıs 2021
Final Four Ev Sahibi Baia Mare, Romanya
Salon Sala Sporturilor Lascăr Pană
Takım Sayısı 30 (Eleme Aşaması)
16 (Grup Aşaması)
Final Sıralaması
Şampiyon Nantes Atlantique Handball
İkinci Siófok KC
Turnuva İstatistik
MVP  
Gol Kralı

Bruna de Paula (Nantes Atlantique) 54 Gol

Marina Dmitrović (HC Dunărea Brăila) 54 Gol

2. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
10/11-10-2020
17/18-10-2020
HC Dunarea Braila53-52Tertnes Bergen28-2625-26
10/11-10-2020
17/18-10-2020
Molde HK Elite49-49Hypo Niederösterreich28-1921-30
10/11-10-2020
17/18-10-2020
Paris 9265-40IVENTA Michalovce36-1429-26
10/11-10-2020
17/18-10-2020
WAT Atzgersdorf45-81Thüringer HC24-3921-42
10/11-10-2020
17/18-10-2020
LUGİ Handboll0-20Kuban Krasnodar0-20
10/11-10-2020
17/18-10-2020
LC Brühl Handball0-20Alba Fehervar KC0-20

3. Eleme Turu

Tarih1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
14-11-2020Byasen0-20MKS Perla Lublin0-20
14-11-2020Astrahanochka20-0Molde20-0
14-11-2020Kuban Krasnodar20-0TuS Metzingen20-0
15-11-2020
22-11-2020
Paris 9256-42Nykøbing Falster Håndboldklub28-1628-26
21-11-2020
22-11-2020
Alba Fehervar KC0-20Storhamar Handball Elite0-20
15-11-2020
22-11-2020
Fleury Loiret Handball57-50H 65 Höörs HK29-2628-24
21-11-2020
22-11-2020
H.C. Dunarea Braila58-52Viborg HK26-2432-28
15-11-2020
22-11-2020
Nantes Atlantique Handball44-43SCM Gloria Buzau23-1621-27
15-11-2020
22-11-2020
Super Amara Bera Bera51-56HC Zvezda Zvenigorod27-2724-29
14-11-2020
22-11-2020
Thüringer HC57-51HSG Blomberg-Lippe27-3130-20
21-11-2020Kastamonu Belediyesi GSK31-30DVSC Schaeffler31-30
21-11-2020DHK Banik Most41-42Vaci NKSE41-42

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Herning-Ikast Håndbold6501198-16010Çeyrek Final
2HC Zvezda Zvenigorod6303135-1356Çeyrek Final
3Paris 92630393-1016
4Vaci NKSE6105150-1802
TarihSalon, şehirEv Sahibi TakımSkorMasifir Takım
09 Ocak 2021IBF Arena, IkastHerning-Ikast Håndbold34-25HC Zvezda Zvenigorod
10 Ocak 2021Vác Sports Hall, VácVaci NKSE33-34Paris 92
16 Ocak 2021Olimpiysky Sport Palace, ChekhovHC Zvezda Zvenigorod29-33Vaci NKSE
16 Ocak 2021Palais des Sports Robert-Charpentier, ParisParis 9226-23Herning-Ikast Håndbold
23 Ocak 2021Vác Sports Hall, VácVaci NKSE26-38Herning-Ikast Håndbold
Palais des Sports Robert-Charpentier, ParisParis 920-10HC Zvezda Zvenigorod
06 Şubat 2021IBF Arena, IkastHerning-Ikast Håndbold39-29Vaci NKSE
Olimpiysky Sport Palace, ChekhovHC Zvezda Zvenigorod10-0Paris 92
14 Şubat 2021Olimpiysky Sport Palace, ChekhovHC Zvezda Zvenigorod31-39Herning-Ikast Håndbold
14 Şubat 2021Palais des Sports Robert-Charpentier, ParisParis 9210-0Vaci NKSE
20 Şubat 2021Vác Sports Hall, VácVaci NKSE29-30HC Zvezda Zvenigorod
21 Şubat 2021IBF Arena, IkastHerning-Ikast Håndbold25-23Paris 92

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Nantes Atlantique Handball6402149-1418Çeyrek Final
2HC Club Lada6303147-1396Çeyrek Final
3MKS Perla Lublin6213154-1555
4Kastamonu Belediyesi GSK6213156-1715
TarihSalon, şehirEv Sahibi TakımSkorMasifir Takım
09 Ocak 2021Olymp Sportlomplex, TogliattiHC Club Lada32-29Nantes Atlantique Handball
09 Ocak 2021Kastamonu Atatürk Sport Hall, KastamonuKastamonu Belediyesi GSK20-20MKS Perla Lublin
16 Ocak 2021Palais des Sports de Beaulieu, NantesNantes Atlantique Handball35-26Kastamonu Belediyesi GSK
17 Ocak 2021Globus Hall, LublinMKS Perla Lublin28-23HC Club Lada
23 Ocak 2021Globus Hall, LublinMKS Perla Lublin26-31Nantes Atlantique Handball
24 Ocak 2021Kastamonu Atatürk Sport Hall, KastamonuKastamonu Belediyesi GSK29-25HC Club Lada
07 Şubat 2021Palais des Sports de Beaulieu, NantesNantes Atlantique Handball25-21MKS Perla Lublin
07 Şubat 2021Olymp Sportlomplex, TogliattiHC Club Lada27-29Kastamonu Belediyesi GSK
14 Şubat 2021Palais des Sports de Beaulieu, NantesNantes Atlantique Handball0-10HC Club Lada
15 Şubat 2021Globus Hall, LublinMKS Perla Lublin35-26Kastamonu Belediyesi GSK
21 Şubat 2021Olymp Sportlomplex, TogliattiHC Club Lada30-24MKS Perla Lublin
21 Şubat 2021Kastamonu Atatürk Sport Hall, KastamonuKastamonu Belediyesi GSK26-29Nantes Atlantique Handball

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1CS Minaur Baia Mare6501150-11610Çeyrek Final
2Astrakhanochka6402137-1128Çeyrek Final
3Storhamar Handball Elite6204157-1824
4Thüringer HC610893-1272
TarihSalon, şehirEv Sahibi TakımSkorMasifir Takım
09 Ocak 2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareCS Minaur Baia Mare33-29Storhamar Handball Elite
10 Ocak 2021Salza Halle Bad Langensalza, Bad LangensalzaThüringer HC22-29Astrakhanochka
16 Ocak 2021Boligpartner Arena, HamarStorhamar Handball Elite33-28Astrakhanochka
24 Ocak 2021Sportcomplex Zvezdny, AstrakhanAstrakhanochka33-27CS Minaur Baia Mare
06 Şubat 2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareCS Minaur Baia Mare30-27Astrakhanochka
06 Şubat 2021Boligpartner Arena, HamarStorhamar Handball Elite32-30Thüringer HC
07 Şubat 2021Salza Halle Bad Langensalza, Bad LangensalzaThüringer HC41-36Storhamar Handball Elite
13 Şubat 2021Boligpartner Arena, HamarStorhamar Handball Elite27-40CS Minaur Baia Mare
13 Şubat 2021Sportcomplex Zvezdny, AstrakhanAstrakhanochka10-0Thüringer HC
20 Şubat 2021Sportcomplex Zvezdny, AstrakhanAstrakhanochka10-0Storhamar Handball Elite
20 Şubat 2021Salza Halle Bad Langensalza, Bad LangensalzaThüringer HC0-10CS Minaur Baia Mare

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Siófok KC6510181-15411Çeyrek Final
2HC Dunărea Brăila6312170-1677Çeyrek Final
3HC Kuban Krasnodar 6222130-1206
4CJF Fleury Loiret Handball6006104-1440
TarihSalon, şehirEv Sahibi TakımSkorMasifir Takım
09 Ocak 2021Kiss Szilárd Aréna, SiófokSiófok KC28-28HC Kuban Krasnodar 
10 Ocak 2021Sala Polivalentă Danubius, BrăilaHC Dunărea Brăila29-27CJF Fleury Loiret Handball
17 Ocak 2021Olymp Sports Palace, KrasnodarHC Kuban Krasnodar 25-25HC Dunărea Brăila
17 Ocak 2021Palais des Sports d’Orleans, OrléansCJF Fleury Loiret Handball24-35Siófok KC
23 Ocak 2021Sala Polivalentă Danubius, BrăilaHC Dunărea Brăila25-27Siófok KC
Palais des Sports d’Orleans, OrléansCJF Fleury Loiret Handball0-10HC Kuban Krasnodar 
Olymp Sports Palace, KrasnodarHC Kuban Krasnodar 10-0CJF Fleury Loiret Handball
07 Şubat 2021Kiss Szilárd Aréna, SiófokSiófok KC31-24HC Dunărea Brăila
12 Şubat 2021Olymp Sports Palace, KrasnodarHC Kuban Krasnodar 25-31Siófok KC
14 Şubat 2021Palais des Sports d’Orleans, OrléansCJF Fleury Loiret Handball25-31HC Dunărea Brăila
20 Şubat 2021Sala Polivalentă Danubius, BrăilaHC Dunărea Brăila36-32HC Kuban Krasnodar 
20 Şubat 2021Kiss Szilárd Aréna, SiófokSiófok KC29-28CJF Fleury Loiret Handball

Çeyrek Final

Tarihler1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
02-04-2021
03-04-2021
Astrakhanochka54-61Siófok KC26-3228-29
27-03-2021
03-04-2021
HC Dunărea Brăila49-58CS Minaur Baia Mare24-3125-27
27-03-2021
03-04-2021
HC Club Lada54-59Herning-Ikast Håndbold29-3125-28
27-03-2021
03-04-2021
HC Zvezda Zvenigorod57-63Nantes Atlantique Handball29-3328-30

Final Four / Baia Mare-Romanya

TarihlerSalon, Şehir1. TakımSkor2. Takım
08-05-2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareNantes Atlantique Handball36–34CS Minaur Baia Mare
08-05-2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareSiófok KC36–34Herning-Ikast Håndbold

3’lük Maçı

TarihlerSalon, Şehir1. TakımSkor2. Takım
09-05-2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareCS Minaur Baia Mare33-31Herning-Ikast Håndbold

Final

TarihlerSalon, Şehir1. TakımSkor2. Takım
09-05-2021Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia MareNantes Atlantique Handball36-31Siófok KC

Şampiyon Takım Kadrosu

Nantes Atlantique Handball
Floriane Andre (Kaleci), Lorine Boudekhane (Kaleci), Laurie Fontaine-Carretero (Kaleci), Adriana Placzek (Kaleci), Orlane Ahanda, Bruna A. Almeida De Paula (Brezilya), Naemi Ardouin, Camille Ayglon Saurina, Emilie Bellec, Lauryn Cossou, Blandine Dancette, Beatriz Escribano Sanchez-Mateos (İspanya), Mari Finstad Bergum, Kaba Gassama Cissokho (İspanya), Ines Godet, Lotte Grigel (Danimarka), Nathalie Hagman (İsveç), Charlotte Kieffer, Deborah Kpodar, Maelle Le Roy, Manon Loguay, Marion Maubon, Gordana Mitrovic, Stine Bodholt Nielsen (Danimarka), Lorine Perrot, Dyenaba Sylla, Marnie Valette, Clara Vaxes,
Baş Antrenör : Guillaume Saurina

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Bruna de Paula (Nantes Atlantique)
Marina Dmitrović (HC Dunărea Brăila)
54
2Helene Gigstad Fauske (Herning-Ikast Håndbold)
Aneta Udriștioiu (HC Dunărea Brăila)
3Amanda Kurtović (Kastamonu Belediyesi GSK)
2019-202021-22

Kadınlar EHF Avrupa Ligi