2020/2021 Ziraat Türkiye Kupası

2020–21 Türkiye Kupası, turnuvanın 59. sezonu onanıyor. Turnuvanın sponsoru Ziraat Bankası olması dolayısıyla sponsorlu isim Ziraat Türkiye Kupası oldu. Kazananlar, 2021–22 UEFA Avrupa Ligi play-off etabında mücadele etmeye hak kazanacak ve ayrıca 2021 Türkiye Süper Kupası‘nda 2020/2021 Türkiye Süper Lig şampiyonu ile oynayacak.

Turnuva Formatı

Tur Tarih Toplam Katılan Kulüp Clubs Involved Winners from Previous Round New Entries at This Round Leagues Entering at This Round Not
First round 13-15 October 2020 145 42 0 42
  • all teams in 2019-20 TFF 3rd League groups except those listed in the second round (42)
single leg
Second round 20-22 October 2020 124 46 21 25
  • teams eliminated in 2019-20 TFF 3rd League play-offs (9)
  • teams ranked 6th to 10th in 2019-20 TFF 3rd League groups (15)
  • best 11th ranked team in 2019-20 TFF 3rd League groups (1)
single leg
Third round 3-5 November 2020 101 86 23 63
  • all teams in 2020-21 TFF 2nd League groups (39)
  • all teams in 2020-21 TFF 1st League (18)
  • all teams in 2020-21 TFF Super League except those listed in the fourth and fifth rounds (6)
single leg; seeding applied
Fourth round 24-26 November 2020 58 52 43 9
  • teams ranked 7th to 15th in 2019-20 TFF Super League (9)
single leg; seeding applied
Fifth round 15-17 December 2020 32 32 26 6
  • teams ranked 1st to 6th in 2019-20 TFF Super League (6)
single leg; seeding applied
Round of 16 12-14 January 2021 16 16 16 0   single leg; seeding applied
Quarter final 9-11 February 2021 8 8 8 0   single leg; seeding applied
Semi final 16-18 March 2021 4 4 4 0   single leg
Final TBD 2 2 2 0   single leg

1. Tur

13 October 2020Çarşambaspor0 – 1
Ali Kaan Şahanbaz
Yozgatspor 1959 FK
13 October 2020Altındağ1 – 2
Onur Erdem Günel / Doğukan Delimehmet, Furkan Safi
Çankaya FK
13 October 2020Bergama Belediyespor1 – 0
Halil Yılmaz
Manisaspor
14 October 2020Mardin Fosfat Spor0 – 3
Ahmet Altınay, Ömer Erel (2)
Siirt İl Özel İdare
14 October 2020Arnavutköy Belediye2 – 0
Gökhan Demir (2)
Çengelköyspor A.Ş.
14 October 2020Elazığ Karakoçan FK1 – 0
Emirhan Çakır
Batman Petrolspor
14 October 2020Fatsa Belediyespor1 – 2
Kemal Bolat / Berkay Sezer, Ömer Aydın
Yomraspor
14 October 2020İskenderun Futbol Kulübü2 – 2
Yeldar Yamaç, Burak Temir / Koray Kurt, Muhammet Ali Yenilmez (3-4 pen.)
Payasspor
14 October 2020Kestelspor2 – 0
Muhammet Özdemir, Talha Yünkuş
Karaman Belediyespor
14 October 2020Kırıkkale Büyük Anadoluspor2 – 1
Mehmet Berke Yanmaz, İbrahim Kongur / Miran Avcı
Gölcükspor
14 October 2020Kozan Spor FK2 – 1
Hasan Yurtseven, Hakan Can Çimen / Ömürcan Karaca
Kahta 02 Spor
14 October 2020Şile Yıldızspor5 – 1
Tahsin Hacımustafaoğlu (3), Muammer Atalay, Keremcan Taşkara / Onur Demir
Modafen
14 October 2020Yalovaspor1 – 1 
Mustafa Serkan Demirel / Bülent Üçüncü (5-3 pen.)
Halide Edip Adıvar
14 October 2020Yeşilyurt Belediyespor1 – 0
Akın Akman
Adıyaman 1954 SK
14 October 20201877 Alemdağspor1 – 0 
Oğuzhan Çimen
Edirnespor
14 October 2020Belediye Kütahyaspor1 – 0
Güven Güneri
Bursa Yıldırımspor
14 October 2020Tekirdağspor2 – 1
Semih Küçük, Fatih Çakır / İsa Güler
Bayrampaşa
14 October 2020İçel İdmanyurdu Spor1 – 1 
Fazlı Ayan / Ercan Çapar (5-4 pen.)
Ceyhanspor
15 October 202052 Orduspor FK3 – 2
Burçin Yüksel, Volkan Akyıldız, Efe Kağan Kayahan / Hüseyin Terzi (2)
Arhavispor
15 October 2020Tokatspor1 – 2
Ali Kemal Yükseker / Canberk Özçakır, Barış Sinan Üstün
Erbaaspor
15 October 2020Isparta 32 Spor3 – 2
Umut Çelik (og), Volkan Serim, Efşan Geçgin / Deniz Ataç, Arif Birşen (og)
Kemerspor 2003

2. Tur

20 October 2020Belediye Kütahyaspor1 – 2
Enes Nalbantoğlu / Ahmet Özer, Selman Sevinç
Darıca Gençlerbirliği
20 October 2020İçel İdmanyurdu Spor6 – 0
Aslan Gök, Uğur Ayhan, Fazlı Ayan, Yaşar Çetin, Gülhan Özdemir, Hakkı Tosun
Payasspor
20 October 2020Karşıyaka3 – 0
Battal Demirbilk, Özkan Duman, Batuhan Kara
Bergama Belediyespor
21 October 2020Elazığ Karakoçan FK1 – 2
Emirhan Çakır / Muhammed Turantaylak (2)
Diyarbekirspor
21 October 2020Esenler Erokspor3 – 3 
Hüseyin Afkan, Abuzer Gaffar Toplu, Hakkı Türker / Gökhan Demir, Umut Aydın (2) (4-2 pen.)
Arnavutköy Belediye
21 October 20201954 Kelkit Bld.Spor0 – 1
Fatih Dalgıç
Artvin Hopaspor
21 October 2020Çatalcaspor0 – 1
Furkan Çarkçı
Şile Yıldızspor
21 October 2020Cizrespor2 – 1
Ekrem Sütçü, Süleyman Özdemir / Emre Özer
Siirt İl Özel İdare
21 October 2020Isparta 32 Spor0 – 1
Muhammet Özdemir
Kestelspor
21 October 2020Kırıkkale Büyük Anadoluspor1 – 1 
Aykut Çift / Nevzat Bilen (4-5 pen.)
Düzcespor
21 October 2020Muğlaspor1 – 1 
(3-1 pen.)
Kızılcabölükspor
21 October 2020Nevşehir Belediyespor1 – 0
Youssef Yeşilmen
Kozan Spor FK
21 October 2020Ofspor0 – 1
Doğukan Öksüz
Yomraspor
21 October 2020Sultanbeyli Bld.1 – 0
Salih Gevençli
Yalovaspor
21 October 202068 Aksaray Belediyespor3 – 2
Güney Tutcuoğlu (2), Fatih Şerifoğlu / Cihad Ateş, Halil Çelik
Yeşilyurt Belediyespor
21 October 2020Tekirdağspor2 – 1
Fatih Çakır, Emrah Şenol / Ömer Faruk Acı
Silivrispor
21 October 2020Fethiyespor2–1
Yakup Alkan, Anıl Gir / Murat Can Bölükbaşı
Nazilli Belediyespor
22 October 2020Ağrı 1970 Spor1–2
Mehmet Şirin Soydan / Gökhan Aydaş (2)
52 Orduspor FK
22 October 2020Erbaaspor0–1
Fatih Emircan
Yozgatspor 1959 FK
22 October 2020Büyükçekmece Tepecikspor1–0
Rıza Altıntaş
1877 Alemdağspor
22 October 2020Karaköprü Belediyespor1–0
Hasan Ahmet Sarı
Osmaniyespor FK
22 October 2020Belediye Derincespor3–0
Muhammed Enes Yılmaz (2), Mehmet Bağlı
Çankaya FK
22 October 20201928 Bucaspor0–1
Özcan Aydın
Somaspor

3. Tur

DateHomeScoreAway
04-11-2020Adana Demirspor3-1
Sedat Şahintürk, Anıl Karaer, Okan Alkan / Efe Görgülü
Kestelspor
03-11-2020Adanaspor2-1
Ozan Papaker, Ronei Gleison Rodrigues / Muzaffer Kahrıman
68 Aksaray Belediyespor
05-11-2020Afjet Afyonspor2-1
Yusuf Emre Kasal, Mert Polat Keklik / Berk Kervankıran
Kardemir Karabükspor
05-11-2020Akhisarspor0-0
(4-5 pen.)
Etimesgut Belediyespor
03-11-2020Altay0-2
Ege Özkayımoğlu, Doğan Can Gülpek
1922 Konyaspor
04-11-2020Altınordu2-1
Burak İnce, Hüsamettin Yener / Turgay An
Fethiyespor
05-11-2020Ankara Demirspor2-0
Turan Yılmaz, Burak Özdemir
Mamak FK
04-11-2020Ankara Keçiörengücü6-0
Joseph Dodoo, Osman Keçelioğlu, Arb Manaj (2), Mustafa Tahir Babaoğlu (2)
Büyükçekmece Tepecikspor
04-11-2020Ankaraspor3-1
Fatih Kızılkaya, Hacı Ömer Doğru (2) / Hakan Aydın
Pazarspor
03-11-2020Balıkesirspor2-2
Oğuzhan Aynaoğlu, Anıl Taşdemir / Enes Soy, Abraham N. Nwankwo (5-6 pen.)
Esenler Erokspor
04-11-2020Royal Halı Bandırmaspor3-1
Ruben Rayos (2), Berat Satılmış / Kubilay Serbest
Belediye Derincespor
03-11-2020BB Erzurumspor6-2
Rashad Muhammed, Mücahit Albayrak, Jugurtha Hamroun, Arturo Mina, Gabriel Obertan (2) / Emre Okur (2)
Karaköprü Belediyespor
05-11-2020Bodrumspor1-1
Ozan Sol, Celal Dumanlı / Atalay Yıldırım, Fatih Aktay (7-8 pen.)
Niğde Anadolu FK
04-11-2020Beypiliç Boluspor2-1
Hamza Gür, Ali Keten / Ali Eren Karadağ
Hacettepe Spor
04-11-2020Bursaspor1-1
İsmail Can Çavuşlu / Harun Atalay (7-6 pen.)
Karşıyaka
05-11-2020Çorum FK3-0
Cengiz Öktün (2), Sinan Kurumuş
Eyüpspor
05-11-2020Ergene Velimeşe0-3
Yusuf Türk (2), Abdullah Dijlan Aydın
Karacabey Belediyespor
05-11-2020Eskişehirspor3-2
Talha Erdoğan, Onur Arı, Tolga Yakut / Hakan Doğan, Yusuf Kerçin
Cizrespor
04-11-2020Fatih Karagümrük2-2
Muhammet Egemen Pehlivan, Koray Altınay / Muhammed Burak Taşdemir, Emre Torun (4-3 pen.)
Nevşehir Belediyespor
04-11-2020Giresunspor2-0
Marko Milinkovic, Muhammed Erturk Himmet
Tekirdağspor
05-11-2020Atakaş Hatayspor2-1
Mirkan Aydın, Helder Barbosa / Muhammet Mahmut Emir
Şanlıurfaspor
04-11-2020Hekimoğlu Trabzon2-1
Berkay Sefa Kara, Burhan Eşer / Volkan Akyıldız
52 Orduspor FK
05-11-2020İnegölspor2-2
Deniz Taşkesen (2) / Serhat Yeşilördek, Samet Bulut (1-4 pen.)
Sultanbeyli Bld.
05-11-2020İstanbulspor3-2
Mehmet Yeşil, Uygar Mert Zeybek, Yusuf Ali Özer / Ömer Yıldız, Yusuf Ensar Poyrazlı
Elazığspor
05-11-2020Kahramanmaraşspor2-0
Yakup Ramazan Zorlu, Recep Türköz
Somaspor
05-11-2020Kastamonuspor1-0
Metincan Cici
Amed Sportif
04-11-2020HES Kablo Kayserispor5-0
Yaw Ackah, Emre Demir (2), Oğuzhan Çapar, Denis Alibec
Yomraspor
05-11-2020Kırşehir Belediyespor2-1
Mehmet Alaeddinoğlu, Ali Kuçik / Boğtan Kızıltan
Yozgatspor 1959 FK
03-11-2020Manisa FK2-0
Volkan Okumak (2)
Gümüşhanespor
04-11-2020Menemenspor1-1
Yusuf Talum / Samed Karakoç (9-10 pen.)
24Erzincanspor
03-11-2020MKE Ankaragücü1-2
Jonathan Bolingi / Mervan Yusuf Yiğit, Erdinç Karakaş
Kocaelispor
PendiksporDüzcespor
05-11-2020Sakaryaspor2-0
Berk İsmail Ünsal, Mehmet Boztepe
Diyarbekirspor
05-11-2020Samsunspor1-3
Enes İslam İlkin / İbrahim Can Köse (2), Mehmet Yeniler
Muğlaspor
05-11-2020Sancaktepe FK1-1
Mert Örnek (2) / Gökay Eser (2) (2-3 pen.)
Serik Belediyespor
05-11-2020Sarıyer2-4
Yaşar Acer, Furkan Yaman / Samet Günhan, Mutlu Aksu Doğan (2), Muhammet Beşir
Turgutluspor
05-11-2020Tarsus İdman Yurdu3-1
Suat Kaya, Alper Ademoğlu, Sefa Durmuş / Özer Ozan Pekdemir
İçel İdmanyurdu Spor
03-11-2020Tuzlaspor2-1
Faris Zubanovic, Özgür Can Özcan / Can Ahmet Üstün
Bayburt Özel İdare Spor
04-11-2020Ümraniyespor0-1
Ersel Aslıyürek
Kırklarelispor
05-11-2020Uşakspor6-0
Noyan Öz (3), Mehmet Bektaş (2), Uğur Durmuş
Şile Yıldızspor
05-11-2020Van Spor1-2
Abdülkadir Özdemir / Eyyüp Öztep, Ozan Kılıçoğlu
Sivas Belediyespor
05-11-2020Yeni Malatyaspor2-0
Afriyie Acquah, Jetmir Topalli
Artvin Hopaspor
05-11-2020Zonguldak Kömürspor2-3
Oktay Pop, Tezcan Gökmen / Berkan Akdeniz (og), Nebi Tiryakioğlu, Berat Eyüpoğlu
Darıca Gençlerbirliği

4. Tur

DateHomeScoreAway
25-11-2020Adana Demirspor4-1
Erkan Zengin, Sedat Şahintürk, Mehmet Uslu, Emircan Altıntaş / Bora Taşdemir
Afjet Afyonspor
24-11-2020Adanaspor2-2
Ozan Papaker, Cenk Alptekin / Abdülaziz Solmaz, Mehmet Boztepe (4-3 pen.)
Sakaryaspor
25-11-2020Altınorduw/oÇorum FK
25-11-2020Ankara Keçiörengücü1-2
Fatih Solmaz / Bahattin Köse, Murat Cem Akpınar
Kocaelispor
24-11-2020Ankaraspor1-1
Hacı Ömer Doğru / Burak Yılmaz (0-3 pen.)
Muğlaspor
25-11-2020Fraport-TAV Antalyaspor2-0
Fredy, Adis Jahovic
Pendikspor
25-11-2020Bandırmaspor0-1
Nebi Tiryakioğlu
Darıca Gençlerbirliği
26-11-2020BB Erzurumspor3-2
Jugurtha Hamroun (2), Adolphe Teikeu / Suleyman Gunes, Serdar Eylik
Ankara Demirspor
24-11-2020Beypiliç Boluspor2-1
Gökhan Sazdağı, hamza Gür / Halil İbrahim Uysal
Kahramanmaraşspor
24-11-2020Bursaspor1-0
Tuğbey Akgün
1922 Konyaspor
25-11-2020Çaykur Rizespor6-0
Tunay Torun (2), Kemal Rüzgar (3), Konrad Michalak
Uşak Spor
24-11-2020Denizlispor1-2
Hadi Sacko / Muhammet Beşir, Sinan Özkara
Turgutluspor
25-11-2020Eskişehirspor2-0
Sunday Alimi, Bedirhan Altunbaş
Kastamonuspor
24-11-2020Fatih Karagümrük0-3
Samet Dağlı, Aziz Kızılgün, Muammer Sarıkaya
Esenler Erokspor
24-11-2020Fenerbahçe4-0
Mame Baba Thiam (2), Keaml Ademi, Dimitris Pelkas
Sivas Belediyespor
25-11-2020Gaziantep FK3-0
Andre, Kevin Mirallas, Muhammet Demir
Serik Belediyespor
24-11-2020Gençlerbirliği1-0
Soner Dikmen
Kırşehir Belediyespor
24-11-2020Giresunspor1-1
Himmet Ertürk / Recep Yemişçi (8-7 pen.)
Niğde Anadolu FK
26-11-2020Göztepe2-0
Halil Akbunar, Guilherme
Kırklarelispor
25-11-2020Atakaş Hatayspor2-2
Soner Örnek, Babajide Atinkola / Temel Taşkın, Ömer Çetinbaş (4-5 pen.)
Karacabey Belediyespor
25-11-2020İstanbulspor0-1
İbrahim Hırçın
Tarsus İdman Yurdu
26-11-2020Kasımpaşa3-0
Mickael Tirpan, Alan Lima Carius, Berat Kalkan
24Erzincanspor
26-11-2020Kayserispor3-3
Zoran Kvrzic (2), Wilfried Kanga / Batuhan Karadeniz (3) (3-4 pen.)
Hekimoğlu Trabzon
26-11-2020Konyaspor7-0
Paolo Hurtado (3), Samuel Eduok, Ugur Demirok, Erdon Daci (2)
Manisa FK
25-11-2020Tuzlaspor5-1
Adama Sarr, Aias Aosman, Vedat Bora, Ahmet Yzar, Özgürcan Özcan / Serhat Yeşilördek
Sultanbeyli Bld.
25-11-2020Yeni Malatyaspor2-0
Umut Bulut, Benjamin Tetteh
Etimesgut Belediyespor

5. Tur

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımıSonuçDeplasman Takımı
15 Aralık 2020Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, İstanbulKasımpaşa A.Ş.5-0
Alan Carius, Armin Hodzic (2), Yasin Dülger, Anıl Koç
Muğlaspor
15 Aralık 2020Çaykur Didi Stadyumu, RizeÇaykur Rizespor A.Ş.3-0
Kemal Rüzgar, Samu, Tunay Torun
Eskişehirspor
15 Aralık 2020Yeni Malatya Stadyumu, MalatyaYeni Malatyaspor5-0
Jetmir Topalli (2), Zeki Yavru, Doğukan Emeksiz, Onur Akdeniz
Hekimoğlu Trabzonspor
15 Aralık 2020Gürsel Aksel Stadyumu, İzmirGöztepe A.Ş.4-5
Brown Ideye, Cüneyt Köz (kk), Cherif Ndiaye (2) / Batuhan Kör (4), Çağatay Yılmaz
Bursaspor
15 Aralık 2020Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu, İstanbulG.Saray A.Ş.1-0
Younes Belhanda
Darıca Gençlerbirliği
16 Aralık 2020Kalyon Stadyumu, GaziantepGaziantep FK3-2
Zvonimir Kozulj, Kevin Mirallas, Alexandru Maxim / Bahattin Kösei Cem Talha Dinçer
Kocaelispor
16 Aralık 2020Şenol Güneş Spor Kompleksi, TrabzonTrabzonspor A.Ş.2-2
Vitor Hugo (2) / Yunus Akgün, Mehmet Akyüz (3-4 pen.)
Adana Demirspor
16 Aralık 2020Kazım Karabekir Stafyumu, ErzurumBŞB. Erzurum5-1
Emrah Başsan (2), Jugurtha Hamroun, Osman Çelik, Ömer Şişmanoğlu / Muammer Sarıkaya
Esenler Erokspor
16 Aralık 2020Bahçeşehir Okulları Stadyumu, AntalyaAytemiz Alanyaspor5-1
Mustafa Pektemek (2), Fatih Aksoy, Umut Güneş, Adam Bareiro / Ronei Gleison
Adanaspor A.Ş.
16 Aralık 2020Ülker Stadyumu FB Şükrü Sracoğlu Kompleksi, İstanbulF.Bahçe A.Ş.1-0
Onur Özcan (kk)
Karacabey Belediyespor
15-17 December 2020Antalya Stadyumu,, AntalyaFraport-TAV Antalyaspor A.Ş.1-0
Gökdeniz Bayrakdar
Beypiliç Boluspor
17 Aralık 2020Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, İstanbulMedipol Başakşehir FK7-0
Danijel Aleksic, Demba Ba, Kerim Frei, Nacer Chadli, Fredrik Gulbrandsen (3)
Turgutluspor
17 Aralık 2020Vodafone Park, İstanbulBeşiktaş A.Ş.3-1
Valentin Rozier, Cyle Larin, Güven Yalçın / Mertcan Çam
Tarsus İdman Yurdu
17 Aralık 2020Eryaman Stadyumu, AnkaraGençlerbirliği0-2
Vedat Bora, Adama Yves Sarr
Tuzlaspor
17 Aralık 2020Medaş BŞ. Stadyumu, Konyaİttifak Holding Konyaspor3-1
Ahmet Karademir, Ömer Ali Şahiner, Deni Milosevic / Enis Destan
Altınordu A.Ş.
17 Aralık 2020Yeni 4 Eylül Stadı, SivasDG Sivasspor1-0
Olarenwaju Kayode
Giresunspor

6. Tur

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSonuçMisafir Takım
14 Ocak 2021Bahçeşehir Okulları Stadyumu, AntalyaAytemiz Alanyaspor4-1
Khouma Babacar (2), Steven Caulker, Anastasios Bakasetas  / Oltan Karakullukcu
BŞB. Erzurum
13 Ocak 2021Vodafone Park, İstanbulBeşiktaş A.Ş.1-0
Cyle Larin
Çaykur Rizespor A.Ş.
12 Ocak 2021BŞB. Stadyumu, BursaBursaspor0-3
Hakan Özmert, Gökdeniz Bayrakdar, Adis Jahovic
Fraport-TAV Antalyaspor A.Ş.
14 Ocak 2021Ülker Stadyumu FB Şükrü Sracoğlu Kompleksi, İstanbulF.Bahçe A.Ş.1-0
Mbwana Samatta
Kasımpaşa
13 Ocak 2021İttifak Holding Konyaspor2-1
Marin Anicic, Ömer Ali Şahiner / Muhammet Demir
Gaziantep FK
12 Ocak 2021DG Sivasspor2-1
Yasin Öztekin, Mustapha Yatabare / Yunus Akgün
Adana Demirspor
13 Ocak 2021Tuzlaspor1-5
Vedat Bora / Demba Ba, İsmail Konuk (k.k.), Daniel Aleksic, Ragil Tavir, İrfan Can Kahveci
Medipol Başakşehir FK
12 Ocak 2021Yeni Malatyaspor1-1
Umut Bulut / Christian Luyinduma (6-7 pen.)
G.Saray A.Ş.

Çeyrek Final

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSonuçMisafir Takım
09-10-11 Şubat 2021DG SivassporFraport-TAV Antalyaspor A.Ş.
09-10-11 Şubat 2021G.Saray A.Ş.Aytemiz Alanyaspor
09-10-11 Şubat 2021İttifak Holding KonyasporBeşiktaş A.Ş.
09-10-11 Şubat 2021F.Bahçe A.Ş.Medipol Başakşehir FK

Yarı Final

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSonuçMisafir Takım
16-17-18 Mart 2021
16-17-18 Mart 2021

Final

TarihStadyum, Şehir1.TakımSonuç2. Takım

Gol Kırallığı

FutbolcuTakımGol
Kemal Rüzgar
Batuhan Kör
Jugurtha Hamroun
Çaykur Rizespor
Bursaspor
BB Erzurumspor
4
Tahsin HacımustafaoğluŞile Yıldızspor3
Batuhan KaradenizHekimoğlu Trabzon3
Hacı Ömer DoğruAnkaraspor3
Gökhan DemirArnavutköy Belediye3
Paolo HurtadoKonyaspor3
2019-202021-22

Turkish Cup