2020-2021 TFF 1. Lig Kış Transfer Dönemi Yapılan Transferler

Türkiye Futbol Federasyonu, 2. transfer ve tescil dönemi 5 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 1 Şubat 2021 tarihinde sona erdirmiştir.

Adanaspor A.Ş.

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım/Statü)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım/Statü)
Ahmethan Köse
Samsunspor (Kiralık)
Tevfik Altındağ
Ankaraspor
Hüseyin Çolak
Ümraniyespor
Renan Souza Diniz (Brezilya)
Serbest
Emirhan Uzun
1928 Bucaspor
Ronei Gleison Rodrigues (Brezilya)
Serbest
Fıratcan Üzüm
Trabzonspor
Ozan Papaker
24 Erzincanspor
Harun Kaya
Beşiktaş U-19
Ismaeel Rayan (İsrail)
Serbest (Ocak 2021)
Papa Mustapha Daniel (Nijerya)
Serbest
Ahmet Bahçıvan
Serik Belediye (Kiralık)
Serdar Özkan
Serbest
Iko Seth (Nijerya)
Serbest

Adana Demirspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Tolga Kalender
İçelspor
Mustafa Carayol (Gambia)
Serbest
İsmail Aissati (Hollanda)
Yukatel Denizlispor
Anıl Karaer
Tuzlaspor
Kaan Kanak
BB Erurumspor
Mehmet Uslu
İstanbulspor
Francis Ezeh (Nijerya)
Balıkesirspor
Erkan Zengin
Tuzlaspor
Samet Akaydın
Ankara Keçiörengücü
Davide Lanzafame (İtaya)
Serbest
Lucas Rangel (Brezilya)
KuPS
Alaattin Hamza Ok
Menemenspor (Kiralık)
Berk Yıldız
Yeni Malatya (Kiralık)
Okan Çiçen
Mardin Fosfatspor
Ömer Şişmanoğlu
BB Erzurumspor
Mehmet Berkant Yaylan
Kozanspor FK (Kiralık)
Muhammed Şengezer (Kaleci)
Başakşehir (Kiralık)
Samed Ali Kaya
Ankaraspor
Burhan Ersoy
Adana Demirspor U-19 (Profesyonel oldu.)
Emre Selen (Kaleci)
Yeni Malatyaspor (Kiralıktan döndü)
İsmail Yüksek
F. Bahçe (Kiralık)
Mikheil Ergemlidze (Gürcistan)
Dinamo Tiflis (Kiralık)

Akhisarspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Cihat Çelik
İstanbulspor
Taha Yalçıner
Bandırmaspor
Paul Keita (Senegal)
Waasland-Beveren
Rajko Rotman (Slovenia)
Lamia (14 Aralık 2020)
Mert Özyıldırım
Turgutluspor
Theodor Elmar Bjarnason (Iceland)
Tuzlaspor
Furkan Korkut
Sultanbeyli
Musa Nizam
Kocaelispor
Peter Nsima (Nijerya)
Falkenbergs
İrfan Hadzic (Bosna Hersek)
NK Lokomotiva
Akwo Ayuk (Kamerun)
Maidstone
Avdija Vrsajevic (Bosna Hersek)
Ümraniyespor
Dzon Delarge (Congo)
Serbest Oyuncu
Mert Efe Çölbeyi
Karaköprü Belediye (Kiralık)
Emircan Secgin (Kaleci)
G. Saray
Alperen Babacan
MKE Ankaragücü
Bekir Akın
Başakşehir U-19
Bora Yılmaz
Osmaniyespor FK (Kiralık)
Muhammet Enbiya Yıldırım
Sultanbeyli Belediye
Ali Kaan Güneren
MKE Ankaragücü
Cengiz Demir
Fraport-TAV Antalyaspo
İbrahima Sissoko (Fildişi Sahili)
BB Erzurumspor
Alim Aykut Esgi
Bayrampaşa
Ramazan Emirhan Civelek
G. Saray (Kiralık)
Alya Toure (Gine)
Başakşehir FK (Kiralık)
Orhan Taşdelen
24Erzincanspor
Yusuf Acer
Çaykur Rizespor
Serkan Sefil
1928 Bucaspor
Kemal Cingirt
Bayrampaşa
Mehmet Salih Yiğit
Gaziantep FK U-19
Recep Kutun
F. Karagümrük U-19
Turhan Kaya
Akhisarspor U-19 (Profesyonel oldu)
İlke Nelik
Sultanbeyli Bld. (Kiralıktan döndü)
Yusuf Çataloluk
Çiğli Belediyespor
Raheem Laawal (Nijerya)
Kulüpsüz

Altay SK

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Mehmet Erdem Uğurlu
Gaziantep FK
Burak Öğür (Goalkeeper)
Ümraniyespor
Deniz Kadah
Göztepe
Kadir Yazıcı
Turgutluspor (Kiralık)
Adam Stachowiak (Polonya) (Kaleci)
Kulüpsüz
Edin Cocalic (Bosna Hersek)
Panetolikos
Andre Bigoyo Poko (Gabon)
Kulüpsüz
Yılmaz Özeren
Kocaelispor
İlhan Depe
HES Kablo Kayserispor
Jovan Blagojevic (Sırbistan)
Ankaraspor
Cebrail Karayel
MKE Ankaragücü
Anton Putsila (Belarus)
Dinamo Minsk
Yusuf Tekin
Manisaspor
Armand Gnanduillet (Fransa)
Heart of Midl.
Marcio Mossoro (Brezilya)
Göztepe
Kuban Altunbudak
1922 Konya (Kiralık)
Murat Akça
Yeni Malatyaspor
Zeki Yıldırım
Fatih Karagümrük

Altınordu A.Ş.

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Şeref Özcan
Menemenspor
Muhammed Mert
Atakaş Hatayspor
Recep Aydın
Bursaspor
Oğuzhan Akgün
Beşiktaş (Kiralık döndü)
Abdullah Soğucak
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)
Birhan Vayansever
Niğde Anadolu (Kiralık)
Enes Yetim
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)
Osman Ertuğrul Çetin (Kaleci)
F. Bahçe (Kiralık döndü)
Feytullah Gürlük
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)
Hüseyin Altuğ Taş
Niğde Anadolu (Kiralık)
Kenan Fakılı
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)
Polat Abay
Niğde Anadolu (Kiralık)
Muhammed Berkay Kınaç
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)
Tuncay Turgay Çağman
Altınordu U-19 (Profesyonel oldu)

Aydeniz Et Balıkesirspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Roman Bezjak (Slovenya)
NK Celje
Okwuchukwu Francis Ezeh (Nijerya)
Adana Demirspor
Erdal Öztürk
Ankara Keçiörengücü
İsmail Yüksek
F. Bahçe (Kiralıktan döndü)
Enes İslam İlkin
Yılport Samsunspor
Şahan Kaynak
İçel İdmanyurdu
Muhammet Enes Durmuş
İstanbulspor
Abdülhamit Yıldız
Çorum FK
David Deniz Kılınç
Sancaktepe FK
Kağan Kayalı
Cizrespor
Taşkın Çalış
Menemenspor
Celal Emir Dede
Çaykur Rizespor
Mert Örnek
Sancaktepe FK
Abdülkadir Özgen
24 Erzincanspor
Hasan Özkan
KV Oostende
İbrahim Halil Çolak
Serbest
Sedat Dursun
Bursaspor
Arb Manaj (Arnavutluk)
Ankara Keçiörengücü
Dzhemal Kyzylatesh (Ukrayna)
Volyn Lutsk
Oğuzhan Çapar
HES Kablo Kayserispor
Nemanja Mihajlovic (Sırbistan)
Beypiliç Boluspor
Andaç Güleryüz
Kulüpsüz

Royal Hastanesi Bandırmaspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Taha Yalçıner
Akhisarspor
Hüseyin Arabacıoğlu
Cizrespor
Gabriel Torje (Romanya)
AE Larisa
Hüseyin Bak
Serbest
Mamadaou Ba (Mali)
Erzurumspor (kİRALIK DÖNDÜ)

Beypiliç Boluspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Haris Hajdarevic (Bosna Hersek)
Zeljeznicar
Kerim Alıcı
Göztepe
Papa Diouf (Senegal)
İstanbulspor
Bekir Yılmaz
Eyüpspor
Edwin Gyasi (Ghana)
Samsumspor (Kiralık)
Melih Okutan
HES Kablo Kayserispor
Muhsin Yıldırım
Samsumspor
Felipe (Brazil)
Serbest
Emin Bayram
G. Saray (Kiralık)
Muhammet Arslantaş
Medipl Başakşehir
Mustafa Çeçenoğlu
G. Birliği (Kiralık)
Muhammer Raşit Yöndem
Şanlıurfaspor (Kiralık)
Kabongo Kasongo (DR Congo)
Al Zamalek
Yavuz Akgün
Fatih Karagümrük
Gentian Selmani (Kaleci) (Arnavutluk)
Menemenspor
Nemanja Mihajlovic (Sırbistan)
Balıkesirpor
Atamer Bilgin
Beşiktaş (Kiralık)

Bursaspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Transfer yasağı var.Recep Aydın
Altınordu
Serdar Özkan
Adanaspor
Sedat Dursun
Balıkesirspor

Eskişehirspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Transfer yasağı var.Metehan Altunbaş
LASK Linz
Ekrem Kılıçarslan
Atakaş Hatyaspor
Bilal Ceylan
Beşiktaş
Hasan Ulaş Uygur
Silivrispor

Giresunspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Mehmet Doğaç Çifçi
Giresunspor U-19 (Profesyonel Oldu)
Helder Tavares (Cape Verde)
FC Voluntari

İstanbulspor A.Ş.

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Mehmet Uslu
Adana Demirspor
Cihat Çelik
Akhisarspor
Mirkan Aydın
Atakaş Hatayspor
Papa Diouf (Senegal)
Betpiliç Boluspor
Valon Ethemi (Makedonya)
Serbest
Kamal Issah (Ghana)
Ankara Keçiörengücü
Koray Kılınç
Trabzonspor (Kiralık)
Muhammed Enes Durmuş
Balıkesirspor (Kiralık)
Kerem Baykuş
Trabzonspor (Kiralık)
Ali Aytemur
Hekimoğlu Trabzon
Boğaçhan Kazmaz
Çaykur Rizespor
Oliver White (New Zelalad)
Team Wellington
Marin Ljubic (Hırvatistan)
Hajduk Split
Alp Arda (Goalkeeper)
Cizrespor (Kiralık)
Muhammed Mustafa Yıkdırım
Aytemiz Alanyaspor U-19
Alperen Mehmet Çaylak
Karacabey Belediye (Kiralık)
Amar Skrijelj (Bosna Hersek)
Kulüpsüz

Ankara Keçiörengücü

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Edin Hamidovic (İsveç)
Jonkopings
Samet Akaydın
Adana Demirspor
Kamal Issah (Ghana)
İstanbulspor
Mustafa Tahir Babaoğlu
Kocaelispor Kiralık
Mert Kula
HES Kablo Kayserispor (Kiralık)
Osman Keçecioğlu
Düzcespor
Abdülkadir Sönmez
Mamak FK
Bilali Idrissa (Tanzanya)
Serbest
Furkan Pehlivan
Ankara Keçiörengücü U-19
Toheeb Alabi Adewale (Nigeria)
Serbest
Haşim Arda Sarman
Kocaelispor
Joe Dodo (Ghana)
Serbest
Mehmet Tayfun Dingil
Sancaktepe FK
Melik Derin
Sancaktepe FK
Muharrem Cinan
Sancaktepe FK

Menemenspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Okan Yılmaz
Amstetten
Sikiru Olatunbosun (Nijerya)
Ankaraspor
Berkay Samancı
Niğde Anadolu
Mohammed Kamara (Liberya)
Atakaş Hatayspor
Emirhan Topçu
Çaykur Rizaspor (Kiralık)
Taşkın Çalış
Balıkesirspor
Simon Zenke (Nijerya)
Schiltigheim
Murat Erdemir
Serik Belediye
Batuhan Şen (Kaleci)
G. Saray (Kiralık)
Amir Güren (Kaleci)
Serik Belediye (Kiralık)
Alaattin Hamza Ok
Adana Demirspor (Kiralık)
Gentian Selmani (Arnavutluk) (Kaleci)
Beypiliç Boluspor
Omar Muhamed (Somali)
Greenville
Murat Elkatmış
Bodrumspor
Mamadou Traore (Mali)
Stade Malien
Şeref Özcan
Altınordu FK
Fatih Demirlek (Kaleci)
Turgutluspor
Burak Albayrak
Serik Belediye
Berke Avaz
Beşiktaş U-19-
Emre Selen
Yeni Malatyaspor
Furkan Bayır
Aytemiz Alanyaspor (Kiralık)
Abdülkadir Öksüz
Yomraspor
Kazım Yakmaz
Aytemiz Alanyaspor U-19

Ankaraspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Darko Bodul (Avusturya)
Soligors
Beykan Şimşek
Göztepe
Tomas Mejias (İspanya)
Middlesbrough
Muzaffer Doğan
Altındağspor (Kiralık)
Alec Takunda Mudimu (Zimbabwe)
Sheriff
Berk Yiğit Karadağ
Altındağspor (Kiralık)
Tevfik Altındağ
Adanaspor
İlhami Sirachan Nas
Sivas Belediye
Ercan Yazıcı
Samsunspor
Tunahan Keskin
Altındağspor
Ali Samed Kaya
Adana Demirspor
Thales (Brezilya)
Serbest
Marcus Pedersen (Norveç)
HamKam
Bernard Bulbwa (Nijerya)
Serbest
Jovan Blagojevic (Sırbistan)
Altay SK
Berkay Anıl Demir
Siirt İl Özel İdare (Kiralık)
Azad Toptik
Kasımpaşa
Tamer Aşık
1922 Konyaspor (Kiralık)
Aydın Karabulut
Kocaelispor
Milos Stanojevic (Sırbistan)
MKE Ankaragücü Kiralık döndü
Sikiru Olatunbosun (Nijerya)
Menemenspor
Musah Muhammed (Gana)
Kulüpsüz

Yılport Samsunspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Yasin Öztekin
Demir grup Sivasspor
Ercan Yazıcı
Ankaraspor (Kiralık)
Gökhan Karadeniz
Atakaş Hatayspor
Muhsin Yıldırım
Beypiliç Boluspor
Brice Dja Djedje (Fildişi Sahilleri)
Serbest Oyuncu
Ahmethan Köse
Adanaspor (Kiralık)
Yunus Emre Çift
Genç Takım (Profesyonel Oldu)
Enes İslam İlkin
Balıkesirspor (Kiralık)
Jugurta Hamroun (Cezayir
BB Erzurumspor
Edwin Gyasi (Gana)
Beypiliç Boluspor (Kiralık)
Mathias Coureur (Fransa)
Cherno More
Ange-Freddy Plumain (Guadeloupe)
KVC Westerlo (Kiralık)
Mücahit Abayrak
Gaziantep FK
Guy Serge Yameogo (Fildişi Sahili)
KVC Westerlo
Ceyhun Çepnioğlu
Genç Takım (Profesyonel Oldu)

Tuzlaspor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Rajko Rotman (Slovenya)
Akhisarspor
Chidiebere Chijioke Nwakali
Serbest (Aralık 2020)
Ömer Hasan Şişmanoğlu
BB Erzurumspor
Tarık Tekdal
Eyüpspor
Anıl Karaer
Adana Demirspor
Onat Kutay Kurt
Diyarbekirspor (Kiralık)
Muhammed Gönülaçar
Kocaelispor
Faris Zubanoviç (Bosna Hersek)
Velez Mostar
Alan Lima Carius (Brezilya)
Kasımpaşa
Baran Işık
Diyarbekirspor (Kiralık)
Erkan Zengin
Adana Demirspor
Adama Yves Sarr
Gaz Metan
Muhammed Sarıkaya
Diyarbekirspor
Aias Aosman (Suriye)
Serbest

Bereket Sigorta Ümraniyespor

Katılan Futbolcular (Geldiği Takım)Ayrılan Futbolcular (Gittiği Takım)
Burak Öğür (Kaleci)
Altay SK
Alaaddin Okumuş
Demir grup Sivasspor
Avdija Vrsajevic (Bosna Hersek)
Akhisaespor
Mehmet Göktuğ Bakırbaş
BB Erzurumspor
Ahmet Canbaz
Trabzonspor (Kiralık)
Vasco Fernandes (Portekiz)
Chaves
Hüseyin Atakan Üner
Beşiktaş (Kiralık)
Hüseyin Çolak
Adanaspor
Kartal Kayra Yılmaz
Beşiktaş (Kiralık)
Turgut Doğan Şahin
Serbest
Olanrewaju Muhammed Kehinde (Nijerya)
Incheon United
Emirhan Çalışkan
Muğlaspor (Kiralık)