2019 Giro d’Italia

Takım ve Bisikletçier

     
Movistar Team (MOV)
Mikel Landa (ESP)
Andrey Amador (CRC)
Richard Carapaz (ECU)
Héctor Carretero (ESP)
Lluís Mas (ESP)
Antonio Pedrero (ESP)
José Joaquín Rojas (ESP)
Jasha Sütterlin (GER)
AG2R La Mondiale (ALM)
Tony Gallopin (FRA)
François Bidard (FRA)
Nico Denz (GER)
Hubert Dupont (FRA)
Ben Gastauer (LUX)
Nans Peters (FRA)
Alexis Vuillermoz (FRA)
Larry Warbasse (USA)
Androni Giocattoli–Sidermec (ANS)
Francesco Gavazzi (ITA)
Manuel Belletti (ITA)
Mattia Cattaneo (ITA)
Miguel Eduardo Flórez (COL)
Marco Frapporti (ITA)
Fausto Masnada (ITA)
Matteo Montaguti (ITA)
Andrea Vendrame (ITA)
Astana (AST)
Miguel Ángel López (COL)
Pello Bilbao (ESP)
Manuele Boaro (ITA)
Dario Cataldo (ITA)
Jan Hirt (CZE)
Ion Izagirre (ESP)
Davide Villella (ITA)
Andrey Zeits (KAZ)
Bahrain–Merida (TBM)
Vincenzo Nibali (ITA)
Valerio Agnoli (ITA)
Grega Bole (SLO)
Damiano Caruso (ITA)
Andrea Garosio (ITA)
Kristijan Koren (SLO)
Antonio Nibali (ITA)
Domenico Pozzovivo (ITA)
Bardiani–CSF (BRD)
Enrico Barbin (ITA)
Giovanni Carboni (ITA)
Luca Covili (ITA)
Mirco Maestri (ITA)
Umberto Orsini (ITA)
Lorenzo Rota (ITA)
Manuel Senni (ITA)
Paolo Simion (ITA)
Bora–Hansgrohe (BOH)
Rafał Majka (POL)
Pascal Ackermann (GER)
Cesare Benedetti (ITA)
Davide Formolo (ITA)
Jay McCarthy (AUS)
Paweł Poljański (POL)
Michael Schwarzmann (GER)
Rüdiger Selig (GER)
CCC Team (CCC)
Amaro Antunes (POR)
Josef Černý (CZE)
Víctor De La Parte (ESP)
Kamil Gradek (POL)
Jakub Mareczko (ITA)
Łukasz Owsian (POL)
Laurens ten Dam (NED)
Francisco José Ventoso (ESP)
Deceuninck–Quick-Step (DQT)
Elia Viviani (ITA)
Eros Capecchi (ITA)
Bob Jungels (LUX)
Mikkel Frølich Honoré (DEN)
James Knox (GBR)
Fabio Sabatini (ITA)
Florian Sénéchal (FRA)
Pieter Serry (BEL)
EF Education First (EF1)
Sacha Modolo (ITA)
Sean Bennett (USA)
Matti Breschel (DEN)
Nathan Brown (USA)
Jonathan Klever Caicedo (ECU)
Hugh Carthy (GBR)
Joe Dombrowski (USA)
Tanel Kangert (EST)
Groupama–FDJ (GFC)
Arnaud Démare (FRA)
Jacopo Guarnieri (ITA)
Ignatas Konovalovas (LTU)
Olivier Le Gac (FRA)
Tobias Ludvigsson (SWE)
Valentin Madouas (FRA)
Miles Scotson (AUS)
Ramon Sinkeldam (NED)
Israel Cycling Academy (ICA)
Davide Cimolai (ITA)
Awet Gebremedhin (SWE)
Guillaume Boivin (CAN)
Conor Dunne (IRL)
Krists Neilands (LAT)
Rubén Plaza (ESP)
Guy Niv (ISR)
Kristian Sbaragli (ITA)
Lotto–Soudal (LTS)
Caleb Ewan (AUS)
Victor Campenaerts (BEL)
Jasper De Buyst (BEL)
Thomas De Gendt (BEL)
Adam Hansen (AUS)
Roger Kluge (GER)
Jelle Vanendert (BEL)
Tosh Van Der Sande (BEL)
Mitchelton–Scott (MTS)
Simon Yates (GBR)
Jack Bauer (NZL)
Brent Bookwalter (USA)
Esteban Chaves (COL)
Luke Durbridge (AUS)
Lucas Hamilton (AUS)
Christopher Juul-Jensen (DEN)
Mikel Nieve (ESP)
Nippo–Vini Fantini–Faizanè (NIP)
Marco Canola (ITA)
Damiano Cima (ITA)
Nicola Bagioli (ITA)
Juan José Lobato (ESP)
Giovanni Lonardi (ITA)
Hiroki Nishimura (JPN)
Sho Hatsuyama (JPN)
Ivan Santaromita (ITA)
Team Dimension Data (TDD)
Ben O'Connor (AUS)
Scott Davies (GBR)
Enrico Gasparotto (ITA)
Amanuel Ghebreigzabhier (ERI)
Ryan Gibbons (SAF)
Giacomo Nizzolo (ITA)
Mark Renshaw (AUS)
Danilo Wyss (SUI)
Team Ineos (INS)
Pavel Sivakov (RUS)
Eddie Dunbar (IRL)
Tao Geoghegan Hart (GBR)
Sebastián Henao (COL)
Christian Knees (GER)
Jhonatan Narváez (ECU)
Salvatore Puccio (ITA)
Iván Ramiro Sosa (COL)
Team Jumbo–Visma (TJV)
Primož Roglič (SLO)
Koen Bouwman (NED)
Laurens De Plus (BEL)
Sepp Kuss (USA)
Tom Leezer (NED)
Paul Martens (GER)
Antwan Tolhoek (NED)
Jos van Emden (NED)
Team Katusha–Alpecin (TKA)
Ilnur Zakarin (RUS)
Enrico Battaglin (ITA)
Jenthe Biermans (BEL)
Marco Haller (AUT)
Reto Hollenstein (SUI)
Viacheslav Kuznetsov (RUS)
Daniel Navarro (ESP)
Dmitry Strakhov (RUS)
Team Sunweb (SUN)
Tom Dumoulin (NED)
Jan Bakelants (BEL)
Chad Haga (USA)
Chris Hamilton (AUS)
Jai Hindley (AUS)
Sam Oomen (NED)
Robert Power (AUS)
Louis Vervaeke (BEL)
UAE Team Emirates (UAD)
Fernando Gaviria (COL)
Tom Bohli (SUI)
Simone Consonni (ITA)
Valerio Conti (ITA)
Marco Marcato (ITA)
Juan Sebastián Molano (COL)
Jan Polanc (SLO)
Diego Ulissi (ITA)

Etaplar

Etap TarihRotaMesafeYarış TipiWinner
105/11/2019Bologna  to Bologna ( San Luca )8.2 km (5 mi)Individual time trialPrimož Roglič (SLO)
205/12/2019Bologna  to  Fucecchio200 km (124 mi)Flat stagePascal Ackermann (GER)
305/13/2019Vinci  to  Orbetello219 km (136 mi)Flat stageFernando Gaviria (COL)
405/14/2019Orbetello  to  Frascati228 km (142 mi)Flat stageRichard Carapaz (ECU)
505/15/2019Frascati  to  Terracina140 km (87 mi)Flat stagePascal Ackermann (GER)
605/16/2019Cassino  to  San Giovanni Rotondo233 km (145 mi)Hilly stageFausto Masnada (ITA)
705/17/2019Vasto  to  L'Aquila180 km (112 mi)Hilly stagePello Bilbao (ESP)
805/18/2019Tortoreto Lido  to  Pesaro235 km (146 mi)Flat stageCaleb Ewan (AUS)
905/19/2019Riccione  to  San Marino  ( San Marino )34.7 km (22 mi)Individual time trialPrimož Roglič (SLO)
05/20/2019Rest day
1005/21/2019Ravenna  to  Modena147 km (91 mi)Flat stageArnaud Démare (FRA)
1105/22/2019Carpi  to  Novi Ligure206 km (128 mi)Flat stageCaleb Ewan (AUS)
1205/23/2019Cuneo  to  Pinerolo146 km (91 mi)Intermediate stageCesare Benedetti (ITA)
1305/24/2019Pinerolo  to  Ceresole Reale  ( Serrù Lake )188 km (117 mi)Mountain stageIlnur Zakarin (RUS)
1405/25/2019Saint-Vincent  to  Courmayeur  ( Skyway Monte Bianco )131 km (81 mi)Mountain stageRichard Carapaz (ECU)
1505/26/2019Ivrea  to  Como237 km (147 mi)Hilly stageDario Cataldo (ITA)
05/27/2019Rest day
1605/28/2019Lovere  to  Ponte di Legno226 km (140 mi)Mountain stageGiulio Ciccone (ITA)
1705/29/2019Commezzadura  ( Val di Sole ) to  Anterselva/Antholz180 km (112 mi)Mountain stageNans Peters (FRA)
1805/30/2019Valdaora/Olang  to  Santa Maria di Sala220 km (137 mi)Flat stageDamiano Cima (ITA)
1905/31/2019Treviso  to  San Martino di Castrozza151 km (94 mi)Mountain stageEsteban Chaves (COL)
2006/01/2019Feltre  to  Croce d’Aune-Monte Avena193 km (120 mi)Mountain stagePello Bilbao (ESP)
2106/02/2019Verona to Verona15.6 km (10 mi)Individual time trialChad Haga (USA)
Toplam3,518.5 km (2,186 mi)

Sıralama

Genel Sıralama

SıraRiderTakımZaman
1Richard Carapaz (ECU)Movistar Team90h 01′ 47″
2Vincenzo Nibali (ITA) Bahrain-Merida + 1′ 05″
3Primož Roglič (SLO) Team Jumbo-Visma + 2′ 30″
4Mikel Landa (ESP) Movistar Team + 2′ 38″
5Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo
+ 5′ 43″
6Rafał Majka (POL)
Bora-Hansgrohe + 6′ 56″
7Miguel Ángel López (COLAstana + 7′ 26″
8Simon Yates (GBR) Mitchelton-Scott + 7′ 49″
9Pavel Sivakov (RUS) Teamn Ineos
+ 8′ 56″
10 Ilnur Zakarin (RUS)

Team Katusha–Alpecin + 12′ 14″

Dağların Kralı Sıralaması

SıraSürücüTakımPuan
1Giulio Ciccone (ITATrek–Segafredo 267
2Fausto Masnada (ITA) Androni Giocattoli–Sidermec 115
3Damiano Caruso (ITA) Bahrain–Merida 86
4Richard Carapaz (ECU) Movistar Team 75
5Mikel Nieve (ESP) Mitchelton–Scott 68
6Ilnur Zakarin (RUS) Team Katusha–Alpecin 54
7Mattia Cattaneo (ITA) Androni Giocattoli–Sidermec 53
8Pello Bilbao (ESP) Astana46
9Mikel Landa (ESP) Movistar Team 42
10Gianluca Brambilla (ITA) Trek–Segafredo 40

Genel Süper Takım Sıralaması

SıraTakımZaman
1Movistar Team 270h 44′ 14″
2Astana + 17′ 36″
3Bahrain–Merida + 18′ 31″
4EF Education First + 25′ 35″
5Mitchelton–Scott + 30′ 5
6Team Ineos + 37′ 36″
7Trek–Segafredo + 1h 11′ 03″
8Bora–Hansgrohe + 1h 37′ 39″
9Androni Giocattoli–Sidermec + 1h 41′ 39″
10Team Jumbo–Visma + 2h 07′ 26″

Puan Sıralaması

SıraRiderTakımPuan
1Pascal Ackermann (GER) Bora-Hansgrohe 226
2Arnaud Démare (FRA) Groupama–FDJ 213
3Damiano Cima (ITA) Nippo–Vini Fantini–Faizanè 104
4Fausto Masnada (ITA) Androni Giocattoli–Sidermec 93
5Richard Carapaz (ECU) Movistar Team 90
6Davide Cimolai (ITA) Israel Cycling Academy 60
7Mirco Maestri (ITA) Bardiani–CSF 54
8Vincenzo Nibali (ITA) Bahrain-Merida
51
9Primož Roglič (SLO) Team Jumbo-Visma 50
10Pello Bilbao (ESP) Astana 48

Genç Sürücü Sıralaması

Sıra Sürücü TakımZaman
1Miguel Ángel López (COL) Astana 90h 09′ 13″
2Pavel Sivakov (RUS) Team Ineos + 1′ 30
3Hugh Carthy (GBR) EF Education First + 9′ 10″
4Valentin Madouas (FRA) Groupama–FDJ + 14′ 33
5Giulio Ciccone (ITATrek–Segafredo + 19′ 53″
6Eddie Dunbar (IRL) Team Ineos+ 35′ 00″
7Lucas Hamilton (AUS)Mitchelton–Scott + 57′ 05″
8
Ben O’Connor (AUS)

Team Dimension Data
+ 1h 10′ 23″
9Chris Hamilton (AUS) Team Sunweb+ 1h 16′ 36″
10Jai Hindley (AUS)Team Sunweb + 1h 20′ 43″

Giro D’İtalia