2019/20 VELUX EHF Şampiyonlar Ligi

2019–20 EHF Şampiyonlar Ligi, Avrupa’nın önde gelen kulüp hentbol turnuvasının 60’ıncısı ve mevcut EHF Şampiyonlar Ligi formatının 27’ncisi düzenlenmektedir.

2019–20
Turnuva Bilgileri
Spor Handball
Tarihler 11 September 2019–29 December 2020
Takım Sayısı 28 (group stage)
Website ehfcl.com
Final Sıralaması
Şampiyon THW Kiel
İkinci Barça
Turnuva İstatistikleri
Oynanan Maç Sayısı 180
Gol Sayısı 10715 (59.53 Maç Başı)
Seyirci 553,901 (3,077 Maç Başı)
MVP Hendrik Pekeler
Gol Kralı Niclas Ekberg
(85 goals)

A/B Grup Aşaması

Grup Aşaması A/B Sonuçlar

A Grubu

TeamPld.WDLGoalsPts.Qualification
Barcelona Handball141301485-38026Çeyrek Final
Paris Saint-Germain HB 141103444-38922 Play Off 1/8 Final
MOL-Pick Szeged 14923409-37020 Play Off 1/8 Final
Aalborg Handbold 14716416-42015 Play Off 1/8 Final
SG Flensburg-Handewitt14716388-37915 Play Off 1/8 Final
RK Celje Pivovarna Lasko 143011355-4296
HC PPD Zagreb 142111343-4195
Elverum Handball 141112365-4193

B Grubu

TeamPld.WDLGoalsPts.Qualification
THW Kiel14923437-39820Çeyrek Final
Telekom Veszprém HC141004448-38620 Play Off 1/8 Final
PGE VİVE Kielce14824421-38918 Play Off 1/8 Final
Montpellier HB 14815386-37515 Play Off 1/8 Final
FC Porto Sofarma 14626400-41016 Play Off 1/8 Final
HC Vardar14617396-44411 Play Off 1/8 Final
HC Meshkov Brest 144010401-4318
HC Motor Zaporozhye 141211406-4624

C/D Grup Aşaması

Grup Aşaması C/D Sonuçlar

C Grubu

TeamPld.WDLGoalsPts.Qualification
Bidasoa Irun10631297-24615Play Off 1/16
Sporting CP10622309-26614Play Off 1/16
IK Savehof10604268-27812
Tatran Presov 10316260-2797
Cocks 10307239-2906
HC Eurofarm Rabotnik 10307265-2796

D Grubu

TeamPld.WDLGoalsPts.Qualification
C.S.Dinamo Bucuresti9630266-22515Play Off 1/16
Orlen Wisla Plock 10514267-26011Play Off 1/16
GOG Gudme 8413255-2609
IFK Kristianstad 10334283-2989
Chekhovskie medvedi 10406280-3088
Kadetten Schaffhausen10226280-2776

Eleme Turu C/D

DateTeam 1Agg.Team 2Match 1Match 2
22-02-2020
01-03-2020
Sporting CPC.S. Dinamo Bucuresti25-26
22-02-2020
29-02-2020
Orlen Wisla Plock51-50Bidasoa Irun32-2519-25

ROUND 16

DateTeam 1Agg.Team 2Match 1Match 2
18/22-03-2020
25/29-03-2020
C.S. Dinamo Bucuresti Paris Saint Germain HBCancelledCancelled
18/22-03-2020
25/29-03-2020
Orlen Wisla PlockTelekom Veszprem HCCancelledCancelled
18/22-03-2020
25/29-03-2020
HC Vardar MOL-Pick Szeged CancelledCancelled
18/22-03-2020
25/29-03-2020
RK Celje Pivovarna Lasko PGE VİVE Kielce CancelledCancelled
18/22-03-2020
25/29-03-2020
FC Porto SofarmaAalborg Handbold CancelledCancelled
18/22-03-2020
25/29-03-2020
SG Flensburg-Handewitt Montpellier HBCancelledCancelled

ÇEYREK FİNAL

DateTeam 1Agg.Team 2Match 1Match 2
25/26-04-2020
02/03-05-2020
Barcelona Handball CancelledCancelled
25/26-04-2020
02/03-05-2020
THW Kiel CancelledCancelled
25/26-04-2020
02/03-05-2020
CancelledCancelled
25/26-04-2020
02/03-05-2020
CancelledCancelled

FİNAL FOUR / Lanxess Arena, Cologne

Final Four’un 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Köln kentindeki Lanxess Arena’da yapılması planlanıyordu, ancak 28-29 Aralık 2020’ye ertelendi. Son 16 ve çeyrek finallerin iptali nedeniyle, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Final Four‘a davet edildi.

Yarı Final

Tarih1. TakımSonuç2. Takım
28-12-2020 THW Kiel36-35 (Uz)Telekom Veszprém HC
28-12-2020Barcelona Handball37-32Paris Saint-Germain

Final

TarihTurnuva1. TakımSonuç2. Takım
29-12-2020 3/4’lük maçıParis Saint-Germain31-26Telekom Veszprém HC
29-12-2020Final MaçıBarcelona Handball28-33THW Kiel

Gol Krallığı

SıraHentbolcuTakımGol
1Niclas EkbergTHW Kiel85
2Hugo DescatMontpellier Handball75

Sezon Ödülleri

 12 June 2020 tarihinde All Star Takım İlan edildi.

  • Goalkeeper: Niklas Landin (THW Kiel)
  • Right wing: Niclas Ekberg (THW Kiel)
  • Right back: Alex Dujshebaev (PGE Vive Kielce)
  • Centre back: Mikkel Hansen (Paris Saint Germain)
  • Left back: Sander Sagosen (Paris Saint Germain)
  • Left wing: Manuel Štrlek (Telekom Veszprem)
  • Pivot: Bence Bánhidi (SC Pick Szeged)
Diğer ödüller
  • Best Defender: Blaž Blagotinšek (Telekom Veszprem)
  • Best Young player: Aleix Gómez (FC Barcelona Lassa)
  • Best Coach: David Davis (Telekom Veszprem)
2018/20192020-2021

EHF Champions League

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.