200-20/2021 Fransa Kadınlar Basketbol Ligi (LFB)

Ligue Féminine de Basketball (LFB; Kadınlar Basketbol Ligi), Fransa'nın en iyi kadın profesyonel basketbol ligidir.

Takım Bilgileri

TakımBaş AntrenörSalon, Şehir
TANGO BOURGES BASKETOlivier LafarguePalais des sports du Prado, Bourges
FLAMMES CAROLO BASKET ARDENNESRomuald YernauxCaisse d’Épargne Arena
CHARNAY BASKET BOURGOGNE SUDMathieu Chauvet
LANDERNEAU BRETAGNE BASKETStephane LeiteLa Cimenterie, Landerneau
BASKET LATTES MONTPELLIER ASSOCIATIONThibault PetitPalais des Sports, Lattes
LDLC ASVEL FÉMININValery DemoryGymnae Mado Bonnet, Lyon
BASKET LANDESJulie BarennesPalais des Sports, Lattes
NANTES REZÉ BASKETAurélie BonnanTrocardière room, Nanates
ROCHE VENDÉE BASKET CLUBEmmanuel BodyHalle des Sports des Oudairies, La Roche-sur-Yon
SAINT-AMAND HAINAUT BASKETFabrice FernandesSalle Maurice Hugot, Saint-Amand-les-Eaux
TARBES GESPE BIGORREFrançois GomezPalais des Sports du Quai de l’Adour
ESB VILLENEUVE D’ASCQ-LMRachid MezaineLe Palacium, Villeneuve-d’Ascq

Normal Sezon

Puan Durumu

SıraTakımlarOGMAS/YSPuanAçıklama
1Tango Boueges Basket2120141Play-offs
2Basket Landes221661607-146437Play-offs
3LDLC Asvel Feminin2015535Play-offs
4ESB Villeneuve D’ASCQ-LM2211111564-161333Play-offs
5Roche Vendee Basket Club2210121587-161932Play-offs
6Basket Lattes Montpellier2012832Play-offs
7Tarbes Gespe Bigorre229131435-151131Play-offs
8Flammes Carolo Basket Ardennes189927Play-offs
9Landerneau Bretagne Basket2171428Play-Out
10Charnay Basket Bourgogne SUD2171428Play-Out
11Saint-Amand Hainaut Basket2051525Play-Out
12Nantes Reze Basket2141724Play-Out

Result

TeamsBOUFLACHABRELATASVLANDNANTRVBCHAİNTARBVİLL
TANGO BOURGES BASKET72-6879-4874-7174-6262-6969-5080-5483-4881-66
FLAMMES CAROLO BASKET ARDENNES68-7670-5893-7166-7468-7478-7659-6872-5582-65
CHARNAY BASKET BOURGOGNE SUD74-8369-6070-7754-8069-7276-5887-10872-7363-8576-55
LANDERNEAU BRETAGNE BASKET75-8757-6780-7572-8377-8580-6983-7579-8772-7976-80
BASKET LATTES MONTPELLIER ASSOCIATION68-7696-5879-7786-7077-7362-6074-7875-6180-6571-59
LDLC ASVEL FÉMININ77-8280-6763-7579-6172-5385-68
BASKET LANDES61-6676-6468-7275-5992-7169-6172-6966-6066-7081-57
NANTES REZÉ BASKET53-8866-7979-5963-7666-8349-8762-8382-6570-5470-6759-68
ROCHE VENDÉE BASKET CLUB56-7679-7466-7582-5566-8664-7854-8682-7584-4275-5971-76
SAINT-AMAND HAINAUT BASKET63-8754-8165-7553-6752-7163-7777-6268-5959-7347-63
TARBES GESPE BIGORRE55-6564-5956-5981-6655-4577-9159-7573-6865-7063-5763-69
ESB VILLENEUVE D’ASCQ-LM94-9765-7464-5785-8373-7176-6997-7169-7665-8575-70

Play-Off

Ayrıca:

2020/2021 Kadınlar Fransa Kupası

20202022

Fransa Kadınlar Basketbol Ligi